АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 5°C
Харьков: 8°C
Днепр: 8°C
Одесса: 8°C
Чернигов: 4°C
Сумы: 6°C
Львов: 3°C
Ужгород: 6°C
Луцк: 4°C
Ровно: 4°C

Ківа: Хабар за прохід фури через блокпост становить від 50 до 150 тисяч

Ківа: Хабар за прохід фури через блокпост становить від 50 до 150 тисяч
Ківа: Хабар за прохід фури через блокпост становить від 50 до 150 тисяч

Заступник начальника Донецького УМВС, підполковник Ілля Ківа заявляє, що за проходження фури через блокпости на Донбасі вимагають від 50 до 150 тисяч гривень.

Про це він розповів в інтерв’ю Радіо Свобода.

"Проходження машини через блокпост коштує від 50 до 150 тисяч гривень. Ось вам і ціна питання! Коли йде 20-тонна фура, на якій підприємець чи контрабандист заробляє в п’ятеро більше, ніж вкладає, то він може віддати частину заробітку. І це колосальні кошти", - наголосив він.

"На територіях підконтрольних бойовикам відчувається дефіцит по всіх групах товарів. Ціни там, скажімо, на продукти у 5-6 разів вищі, ніж на території, підконтрольній українській владі. Це створює передумови для діяльності контрабандистів", - додав він.

"Нажаль, і в наших лавах є нечисті на руку люди. Брак виховання та дисципліни породжує корупційні схеми, які дозволяють збагачуватися за рахунок війни", - зазначив Ківа.

Він додав, що  навіть в разі перекриття руху будь-якого транспорту на окуповані території, крім легкових автомобілів, знаходяться обхідні шляхи.

"Але проблематика в обох областях однакова. Це проблема усього Східного фронту. Виставляєш пост, а вони беруть провідників і об’їжджають тебе. В більшості випадків цим займаються місцеві мешканці, які дуже добре знають об’їзді шляхи. А весняно-літній період дає можливість активно використовувати польові дороги. Вони щодоби змінюють маршрути", - сказав він.

"Поки немає чіткого законодавчого визначення адміністративних кордонів і правила їх перетину в подібних ситуаціях – доти в нас буде контрабанда. Отут головна проблема – брак відповідної правової бази", - вважає він.

"Навіть добровольчі батальйони, зокрема, залучені до таких корупційних схем, прикриваючи такі каравани", - додав Ківа.

"Якщо порушника можна буде затримати і посадити на кілька років – то, повірте, це їх зупинить. А на сьогоднішній день я можу їх лише розвернути чи передати фіскальній службі", - пожалівся Ківа.

УП


Теги статьи: Кива ДмитрийКоррупцияВзятка

Дата и время 06 мая 2015 г., 11:39     Просмотры Просмотров: 3074
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Какой из кандидатов уже заявивших о своем участие в президентских выборах самый достойный?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.200306