АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 0°C
Харьков: 1°C
Днепр: 0°C
Одесса: 2°C
Чернигов: 0°C
Сумы: 0°C
Львов: 0°C
Ужгород: 4°C
Луцк: 0°C
Ровно: 0°C

ЯК МЕНЕДЖЕРИ АХМЕТОВА ВБИВАЮТЬ НЕЗАЛЕЖНІ ПРОФСПІЛКИ КРИВБАСУ

ЯК МЕНЕДЖЕРИ АХМЕТОВА ВБИВАЮТЬ НЕЗАЛЕЖНІ ПРОФСПІЛКИ КРИВБАСУ
ЯК МЕНЕДЖЕРИ АХМЕТОВА ВБИВАЮТЬ НЕЗАЛЕЖНІ ПРОФСПІЛКИ КРИВБАСУ

«…все навіть не з людей почалося, а з собак. Я побачив як на території комбінату звіряче відстрілюють собак, без жодних сантиментів, і вирішив, що таке терпіти не можна», – каже Костянтин Галамага, лідер СИЛИ ЛЮДЕЙ у Кривому Розі, а на додачу й голова осередку НПГУ – Незалежної Профспілки Гірників України – на Південному гірничо-збагачувальному комбінаті (далі, для зручності – ЮГОК).

На ЮГОК працюють майже 6000 людей. З них близько половини – безпосередньо на гірничих роботах в кар’єрі, який, як Велику Китайську Стіну, видно з космосу. Це справжній гірничий монстр, один з п’яти велетенських ГЗК, що становили гордість радянської металургії, а сьогодні тримають на плаву 650-тисячне місто, побудоване на місці перших скіфських поселень на теренах України. Тримають – та от чи відчувають себе захищеними їхні працівники, чи впевнені вони у своєму «завтра»?

Ми розпитали Костянтина про сьогоднішній стан справ із профспілковим рухом на ЮГОК, а заразом і про його бачення розбудови СИЛИ ЛЮДЕЙ в Кривому Розі.

  • Костя, в чому власне полягає завдання профспілкового лідера? Як тобі працюється на ЮГОКу?
  • Зараз на фрілансі працюю (сміється). Тому що 22 грудня мене, попри те, що я був обраний головою профспілки на підприємстві, звільнили із нищівною статтєю в трудовій книжці. Мовляв, систематично прогулював роботу, при тому, що я був провідним спеціалістом з енергоменеджменту і повз мене не пройшло жодне питання використання електроенергії на ГЗК!
  • А що ж сталося, що керівники ЮГОК вирішили тебе позбутися у такий жорсткий спосіб?
  • А сталася дуже проста річ. В 2013 році комбінат отримав близько 3,3 мільярдів гривень чистого прибутку. Тобто фактично збільшивши його на 30%. А зарплатню, замість того аби підняти на 25-30%, збільшили лише на 5%. Я, тоді ще не будучи лідером осередку НПГУ на ЮГОК, пішов до осередку ПМГУ – Профспілки металургів та гірників України, яка працює на ЮГОК ще з радянських часів, постійно трансформуючись. На жаль – не на користь трудового колективу, а лише на користь нових власників. Фактично, це не орган захисту інтересів працівників, а каральна машина, яка нищить незгодних із політикою керівництва ГЗК, і замість того, аби протистояти звільненням, їх підстроює. Так вийшло і зі мною – через півгодини мій керівник отримав телефонний дзвінок із наказом мене негайно звільнити.
  • І звільнили?
  • Ну, тут вже і я трохи їх випередив. Пішов на лікарняний, а тим часом на підприємстві створили осередок НПГУ, який обрав мене головою. І відповідно до законодавства мене вже не можна було звільнити без згоди профспілки. Але менеджмент ЮГОК, який повністю прийшов з ахметівського Метінвесту, не звик, мабуть, діяти відповідно до букви закону. Тож я отримав розрахунок. Подав до суду – і аж ось почалися дива! Суд першої інстанції на рівні району в Кривому Розі присудив погодити моє звільнення із трудовим колективом. Звісно, ЮГОК подав апеляцію… Наступний суд буде вже в Дніпропетровську і я впевнений у перемозі, оскільки справа знаходиться на контролі в Управлінні юстиції Дніпропетровської області. Адже дуже вже кричуще ЮГОК наплював на усі трудові норми і закони!
  • З судом зрозуміло. А чому ж проблема із профспілками? Чи справді незалежні профспілки НПГУ кращі за «радянський» ПМГУ, в якому більше 50 000 членів по всій Україні?
  • В тому то й річ, що ахметівський ДТЕК сьогодні фактично взяв курс на розвалювання НПГУ зсередини. Голова НПГУ Михайло Волинець, який, до речі, сам з Кривого Рогу – в цілому непогана, фахова людина, яка добре знається на проблемах галузі. Але річ у тім, що на нього шалено тиснуть директори приватних ДТЕКівських шахт, які не хочуть, аби осередки НПГУ на підприємствах могли на щось реально вплинути. Шахтарів державних шахт використовують «втемну» для демонстрацій у Києві, хоча фактично вони навіть не знають за що вони там стукають касками. Завдання Ахметова дуже просте: будь-яким чином змусити державу закуповувати в нього дороге вугілля, замість того, аби закривати нерентабельні шахти та перепрофілювати шахтарські містечка. І тут НПГУ їм як кістка в горлі, тому ми й спостерігаємо весь цей «театр».
  • І якими ти бачиш свої наступні кроки?
  • Моє головне завдання як активіста СИЛИ ЛЮДЕЙ та профспілкового лідера – це створення дієвого механізму захисту прав працівників на ЮГОК, а згодом – і на решті промислових підприємств Криворіжжя. Сьогодні ГЗК – це надприбутковий бізнес, власники якого роблять мізерні інвестиції у покращення соціально-побутових умов трудових колективів, при цьому вирішуючи усі спірні питання в силовому порядку. Не можна звільняти батька двох дітей через те, що він отримав виробничу травму ока і не може працювати слюсарем. Його треба вилікувати, заплатити йому приписані законом кошти на реабілітацію, а потім знайти для нього робоче місце, де він зможе працювати далі. Принаймні, такий був би цивілізований шлях. І саме за це я буду боротися.

130350http://sylalyudey.org/

 


Теги статьи: Кривой РогЮГОКПрофсоюзы

Дата и время 06 мая 2015 г., 20:32     Просмотры Просмотров: 3647
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

«Отче выходь!»: в Кривом Роге сторонники автокефалии «осадили» хоромы митрополита Ефрема
В Кривом Роге группа мужчин брала штурмом тюрьму
«Я предупреждаю! Мы привезем их в Киев!»: Тимошенко выдвинула ультиматум Порошенко

Без тепла может остаться множество городов: Эксперт рассказал о возможном коллапсе в Украине из-за долгов за газ
Кривой Рог: «Дали отопление – за ночь трусы на батарее не высохли»
"Нафтогаз" объяснил, почему не подписал договоры поставки газа с 22 предприятиями в девяти регионах Украины

В Кривом Роге начали запускать отопление
Отсутствие отопления в Кривом Роге: закрыта сотня учебных заведений и социальных объектов
Зубко назвал виновных в отсутствии отопления в некоторых украинских городах

Срыв отопительного сезона в Кривом Роге будет расследовать полиция
«Паразиты, дайте людям тепло!»: «газовый» бунт ожидает всю Украину, – нардеп объяснил, почему
Бунт в Кривом Роге: скоро начнется по всем городам страны — журналист

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Уйдет ли Луценко в отставку?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.89043