АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 1°C
Харьков: 5°C
Днепр: 7°C
Одесса: 5°C
Чернигов: 0°C
Сумы: 3°C
Львов: 2°C
Ужгород: 3°C
Луцк: 2°C
Ровно: 2°C

Адвокат може захищати клієнта за допомогою ЗМІ - ЄСПЛ

Адвокат може захищати клієнта за допомогою ЗМІ - ЄСПЛ
Адвокат може захищати клієнта за допомогою ЗМІ - ЄСПЛ

Європейський суд з прав людини вважає, що адвокат повинен мати можливість звертати увагу громадськості на недоліки правосуддя. 

До такого висновку 23 квітня 2015 прийшла Велика палата Європейського суду з прав людини, якою було винесено рішення у справі «Моріс проти Франції» (Morice v. France, №29369/10).

Адвокат Olivier Morice представляв у кримінальному процесі потерпілу - дружину убитого судді Bernard Borrel - пані Borrel. У ході захисту адвокату потрапила в руки касета з відеозаписом в конверті, на якому був напис рукою судді М., адресована прокурору у справі, з якої випливає порушення з боку судді принципу неупередженості. Крім того, касета не була залучена до справи як доказ. Адвокат звернувся до Генеральної інспекції служби правосуддя зі скаргою на суддю, а також дав інтерв’ю журналістам газети Le Monde про зміст цієї скарги, допускаючи критичні твердження по відношенню до судді М. Крім того, у статті

згадувалося дисциплінарне провадження щодо судді М. у справі про «Саєнтологію» у зв’язку із зникненням із справи файлів.

Адвокат був визнаний винним у кримінальній справі про образу державного службовця. На засіданні касаційної інстанції була присутня суддя М.

Визнаючи порушення статті 6 §1 Конвенції, Суд визнав обґрунтованими та об’єктивно виправданими побоювання адвоката щодо того, що сама присутність судді М. в касаційній інстанції ставить під сумнів неупередженість суду.

Визнаючи порушення статті 10 Конвенції, суд прислухався до доводів адвоката про право адвоката захищати клієнта в тому числі за допомогою преси. Суд врахував прямий зв’язок між твердженнями адвоката і завданнями захисту пані Borrel, а також те, що критиці піддавалася суддя, яка вже не вела справу. Був врахований публічний інтерес до справи.

Суд, проте, вказав на те, що адвокати не тотожні журналістам в даних питаннях, оскільки адвокати залучені в процес правосуддя і є його «внутрішніми» свідками, на відміну від

журналістів, які бачать процес з боку. Суд визнав, що судження адвоката носили оціночний характер, але все одно повинні були мати доказову основу.

І такі докази у адвоката були, а тому твердження заявника не вводило громадськість в оману, а  адвокат повинен мати можливість звертати увагу громадськості на недоліки правосуддя.

i-kuzina.net


Теги статьи: АдвокатЕвропейский суд

Дата и время 06 мая 2015 г., 20:56     Просмотры Просмотров: 4016
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

У Петренко скрывают, кому выплатили 1,5 миллиарда по решению ЕСПЧ
Подождите, мы еще не все украли - после обысков Минюст шантажирует НАБУ иском на 700 миллионов
Дело о махинациях с ЕСПЧ: Артём Сытник подбирается к Павлу Петренко

Петренко перекладывает на НАБУ вину за возможную неудачу с иском против РФ
Что делает в Украине крымский адвокат Высоцкий?
Захист Насірова подав клопотання в САП про закриття кримінальної справи

Адвокат охоронця Димінського заявляє про політичну вмотивованість справи смертельного ДТП в Ямельні з метою «віджати ZIK»
Чи може суддя товаришувати з адвокатами у фейсбуці?
У Криму затримали адвокатів "кримських диверсантів" Панова та Захтея

Мовчать як риба: 2 мукачівців, яких затримали у Києві з вибухівкою, відмовляються свідчити
В Асоціації адвокатів України обрали нового президента
Знаєтe як виглядає пік цинізму? Цe коли адвокат одного з вбивць Вeрбицького заявляє: «Мій підзахисний його нe вбивав, він помeр від пeрeохолоджeння», — Берлінська

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

На чьей вы стороне в событиях под Радой?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.066708