АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 19°C
Харьков: 17°C
Днепр: 19°C
Одесса: 22°C
Чернигов: 19°C
Сумы: 17°C
Львов: 19°C
Ужгород: 22°C
Луцк: 20°C
Ровно: 19°C

Агрокомбінат Слобожанський захоплює дослідні підприємства

Агрокомбінат Слобожанський захоплює дослідні підприємства
Агрокомбінат Слобожанський захоплює дослідні підприємства

Державний сектор сільського господарства Харківської області поступово переходить до рук приватного бізнесу. Напередодні відкриття ринку землі та на хвилі закону про розпаювання державних підприємств приватний бізнес активно включився у схеми поглинання державних установ, що дозволить в майбутньому виділити паї на своїх людей.  

В Харківській області функціонують майже три десятки державних сільськогосподарських підприємств і деякі з них вже перейшли під контроль агрохолдингів та гігантів сільгоспвиробництва.

Так в Чугуївському районі функціонує Державне підприємство "Дослідне господарство "Граківське" Національного наукового центру "Інститут агрохімії та грунтознавства імені О.Н. Соколовського". Загальний «банк землі» підприємства близько 660 га родючих чорноземів, що розташовані в Чугуївському та Харківському районі. Згідно офіційного реєстру підприємство має займатись вирощуванням зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур. 

Проте вже довгий час жодної самостійної діяльності державна установа, а тим більше дослідів, не здійснює, врожай за них збирає, продає та отримує прибутки зовсім інший суб’єкт, а саме «сусіди» - ПрАТ «Агрокомбінат Слобожанський».

За розповсюдженою в Харківській області схемою Слобожанський вже не один рік нібито надає послуги ДП «Граківське», але насправді збирає незадекларований врожай собі та обробляє землю, яка по документам має бути під паром.

Одним із власників Слобожанського є такий собі Сєкарів Руслан Володимирович, який є бенефіціарним власником ще 48 підприємств, більшість з яких є сільськогосподарськими.

Якщо держава в особі компетентних та правоохоронних органів не візьме ситуацію під свій контроль, найближчим часом 660 га родючих державних чорноземів відійдуть Агрокомбінату Слобожанський, або комусь з 48 підприємств Сєкаріва Руслана.


Теги статьи: Сєкарів РусланДП ГраківськеАгрокомбінат СлобожанськийЗемельні афериЗемляЧугуєвХарківська областьсільське господарство

Автор статьи:
Олег Бойко
Все статьи автора

Дата и время 28 августа 2020 г., 18:27     Просмотры Просмотров: 1266
Комментарии Комментарии: 0


Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Есть ли у вас в городе подразделения теробороны?

Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.053881