АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -3°C
Харьков: -3°C
Днепр: -1°C
Одесса: 1°C
Чернигов: -3°C
Сумы: -5°C
Львов: -2°C
Ужгород: 0°C
Луцк: -1°C
Ровно: -2°C

Хто отримував відшкодування ПДВ протягом року

Хто отримував відшкодування ПДВ протягом року
Хто отримував відшкодування ПДВ протягом року

Рік тому, з квітня 2014 року Державна казначейська служба вперше в історії України почала щомісячне оприлюднення інформації про відшкодування ПДВ.

Журналісти підрахували, чиї компанії протягом року отримали найбільше відшкодування ПДВ з державного бюджету.

“Метінвест”

Трьом металургійним заводам найбільшого гірничо-металургійного холдингу “Метінвест” за 12 місяців повернули 6,5 млрд грн ПДВ. Зокрема, ММК ім. Ілліча повернули 2,85 млрд грн, а “Запоріжсталь” та “Азовсталь” отримали 2,48 і 1,13 млрд грн відповідно. В цілому підприємствам холдингу з травня 2014 року держава повернула ПДВ на 7,6 млрд грн.

Мажоритарним власником “Метінвеста” є Рінат Ахметов. Депутату з “Опозиційного блоку” Вадиму Новинському належить 23,7% холдингу. Ще близько 5% у власності екс-директора ММКім. Ілліча Володимира Бойка.

ТОВ “ДТЕК Трейдінг”, що входить в енергетичний холдинг ДТЕК Ахметова отримав 175,4 млн грн повернення ПДВ.

“АрселорМіттал”

У розрізі підприємств абсолютним лідером з відшкодування ПДВ став металургійний комбінат “Арселорміттал Кривий Ріг”, що належить індійському мільярдеру Лакшмі Мітталу. З травня 2014 по квітень 2015 року держава відшкодувала йому майже 4 млрд грн.

“АрселорМіттал” – найбільше підприємство гірничо-металургійного комплексу України. Його частка на ринку металопродукції становить близько 20%. Свій товар підприємство експортує в Росію, Центральну Азію, держави Перської затоки, Африку та Європу.

ІСД

Одним з найбільших отримувачів відшкодування ПДВ стала корпорація “Індустріальний союз Донбасу” (ІСД), що належить екс-губернатору Донецької області Сергію Таруті та групі таємних російських інвесторів. Вона отримала понад 2,5 млрд грн.

ІСД – інтегрована холдингова компанія, яка володіє або керує пакетами акцій понад 40 промислових підприємств в Україні. Основна їх частина знаходиться в Донецькій, Луганській та Дніпропетровській областях.

Серед них Алчевський металургійний комбінат – 485 млн грн. відшкодування ПДВ, Дніпровський комбінат – 255 млн грн і Алчевський коксохімічний завод – 52 млн грн. Разом з ними ІСД отримав майже 3,5 млрд грн.

“Кернел”

ТОВ “Кернел Трейд”, яке входить в агрохолдинг “Кернел” Андрія Веревського, держава повернула ПДВ на 2,4 млрд грн. “Кернел” – крупніший в Україні виробник та експортер соняшникової олії. В липні-грудні 2014/2015 маркетингового року “Кернел” отримав $66,44 млн прибутку. Видання Forbes оцінило багатство Веревського в $672 млн.

UkrLandFarming

Підприємство “Імперово Фудз”, яке входить в UkrLandFarming аграрного магната Олега Бахматюка отримало повернення ПДВ на 1,2 млрд грн. Іншій компанії Бахматюка – ПАТ“Компанiя “Райз” повернули 1,035 млрд грн ПДВ. Всього – 2,235 млрд грн.

UkrLandFarming займається вирощуванням зернових, виробництвом яєць, цукру та тваринництвом. Forbes оцінив статок Бахматюка в $600 млн. За даними видання, через військові дії бізнесмен прийняв рішення закрити чотири птахофабрики у Донецькій і Луганській областях. Також його VAB Банк був визнаний неплатоспроможним.

“Полтавський ГЗК”

Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат, що входить в міжнародну групу Ferrexpo, основним власником якої є народний депутат Костянтин Жеваго, отримав повернення ПДВ на 1,7 млрд грн.

Ще одне підприємство Жеваго – “Єристовський ГЗК” отримало – 88,2 млн грн. Комбінати Жеваго виробляють сировину для металургійних заводів – окатиші. Акції Ferrexpo торгуються на Лондонській фондовій біржі. В 2014 році вони впали на 70%. На початку 2015 року Вищий господарський суд України підтвердив право власності Жеваго на Полтавський ГЗК. За цей актив з олігархом боровся російський депутат Держдуми Олександр Бабаков.

МХП

ПАТ “Миронівський завод з виготовлення круп і комбікормів” держава повернула 1,215 млрд грнПДВ. Завод входить в холдинг МХП мільярдера Юрія Косюка, який в 2014 році працював заступником голови Адміністрації президента Петра Порошенка.

Основна продукція, виробництва МХП – курятина під брендом “Наша Ряба”, яка експортується в ЄС, країни Близького сходу та Африку.

“Євраз”

Підприємствам російської металургійної групи “Євраз”: ПАТ “Євраз Суха Балка” та ПАТ “Євраз – ДМЗ iм. Петровського” повернули 1,155 млрд грн ПДВ. Найбільшим акціонером “Євраза” є російський олігарх Роман Абрамович.

“Креатив-Розлив”

Замикає десятку лідерів з повернення ПДВ торговий дім “Креатив-Розлив”. Сума повернення за 12 місяців становила 1,039 млрд грн. Компанія входить в групу “Креатив” – однин з найбільших виробників масложирової продукції в Україні.

Мажоритарним власником “Креатива” є Станіслав Березкін, народний депутат з Кіровоградської області, який входить в парламентську групу “Відродження” Віталія Хомутинніка. Ще 17% статутного фонду компанії у власності The Bank of New York Mellon.

Дрібні платники податків

757 млн грн з бюджету отримала компанія “Каргіл”, що входить до американського холдингу Cargill. Це одна з найбільших світових компаній, що інвестують в харчове виробництво. Вона займається продажами зерна, олії, цукру, м’яса та ін. В Україні Cargill є партнером Миколи Лагуна в “Дельта Банку”, що ліквідується, та займається виробництвом енергії з біомаси.

721 млн грн отримав запорізький завод “Мотор Січ”, що належить народному депутату В’ячеславу Богуслаєву. Підприємство займається розробкою і виробництвом авіадвигунів.

618 млн грн відшкодування отримав Миколаївський глиноземний завод, підконтрольний російському бізнесмену Олегу Дерипасці. Ще 548 млн грн отримав Одеський припортовий завод, що належить державі.

Підприємства вінницької промислової групи Vioil – ТОВ “Дi енд ай еволюшн” та ПП “Вектор-М”, – отримали 550 млн грн відшкодування ПДВ. Vioil – лідер в Україні з виробництва та експорту ріпакової олії. Основні ринки збуту холдингу: країни СНД, Близького Сходу, Південно-Східної Азії, Північної та Східної Африки і Європи.

news.finance.ua


Теги статьи: ПДВ

Дата и время 08 мая 2015 г., 12:20     Просмотры Просмотров: 3876
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Пойдете ли вы на выборы президента Украины?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.819464