АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 0°C
Харьков: 3°C
Днепр: 3°C
Одесса: 4°C
Чернигов: 0°C
Сумы: 1°C
Львов: 1°C
Ужгород: 4°C
Луцк: 1°C
Ровно: 2°C

Державні службовці і депутат райради стали власниками лугів у Брусилові

Державні службовці і депутат райради стали власниками лугів у Брусилові
Державні службовці і депутат райради стали власниками лугів у Брусилові

Десятки гектарів лугів біля Десни і Снову у с. Брусилів у 2014 році перейшли у власність приватних осіб. 

Нагадаємо, землю нарізали ділянками площею по 2,0 га «Для ведення особистого селянського господарства» і 0,12 га «Для ведення індивідуального садівництва». Такі розміри з відповідним цільовим призначенням згідно з Земельним кодексом України (ЗКУ) підпадають під безоплатну приватизацію.
У відповідності до ЗКУ (ст. 34.) громада Брусилова мала можливість створити на лугах у встановленому законодавством порядку громадські сіножаті і пасовища. Натомість мешканці і голова Киселівської сільської ради, до якої відноситься с. Брусилів, зволікали з документальним оформленням. Тривогу почали бити лише тоді, коли зрозуміли що у них фактично відібрали пасовища для худоби. 

Розгнівані селяни на загальних зборах 19 березня 2014 року вимагали у представників адміністрації Чернігівського району повідомити прізвища приватних власників лугів. Але головний спеціаліст Управління Держземагенства у Чернігівському районі, Володимир Брей повідомив, що земля знаходиться поза встановленими межами села, і питаннями її виділення займалось Головне Управління Держземагенства у Чернігівській області. Пізніше з’ясувалося, Володимир Брей впустив той факт, що три ділянки було виділено саме районною державною адміністрацією:


Костевич Дмитро Леонідович
Чередінова Світлана Віталіївна
Кириленко Лідія Іванівна


Однією з цих осіб, яка отримала 2 га землі, виявилася депутат Чернігівської районної ради, висунута Чернігівською районною організацією Партії регіонів – Лідія Кириленко. Вона очолює постійну комісію районної ради з питань регламенту ради, депутатської діяльності та етики. Крім того  Лідія Іванівна директор Брусилівської ЗОШ.
Питанням виділення решти ділянок дійсно займалось ГУ Держземагенства у Чернігівській області. Під час спроби ідентифікації осіб, які отримали землю ми виявили ряд співпадінь: прізвища ім’я та по батькові осіб повністю співпали з відповідними даними16 осіб – працівників ГУ Держземагенства у Чернігівській області. Список працюючих в Управлінні, яким ми користувались доволі застарілий – за 2014 рік, але через те, що право власності на ділянки перейшло саме у 2014 році, він допоміг визначити працівників. Крім того, землю отримували і близькі родичі службовців Держземагенства. 
Гайдук Ольга Миколаївна головний спеціалист відділу державної землевпорядної експертизи ГУ Держземагенства в Чернігівській області

Лапуцка Віторія Володимірівна  головний спеціалист юридичного відділу державної землевпорядної експертизи ГУ Держземагенства в Чернігівській області

Дорошенко Юлія Михайлівна головний спеціалист відділу охорони земель ГУ Держземагенства в Чернігівській області

Конопля Ніна Миколаївна головний спеціалист відділу бухобліку ГУ Держземагенства в Чернігівській області

Шевченко Олена Володимирівна
 головний спеціалист відділу охорони земель ГУ Держземагенства в Чернігівській області

Ковтун Микола Михайлович
 водій ГУ Держземагенства в Чернігівській області

Тимошенко Олена Володимирівна  головний спеціалист юридичного відділу державної землевпорядної експертизи ГУ Держземагенства в Чернігівській області

Соляник Ірина Вікторівна  головний спеціалист відділу кадрової політики ГУ Держземагенства в Чернігівській області

Крекотень Наталя Петрівна завідуюча сектора взаємодії зі ЗМІ  ГУ Держземагенства в Чернігівській області

Аліфіренко Татяна Петрівна головний спеціалист відділу бухобліку ГУ Держземагенства в Чернігівській області

Лагун Ірина Виталіївна головний спеціалист відділу бухобліку ГУ Держземагенства в Чернігівській області

Максименко Лариса Миколаївна завідуюча сектора информаційных технологій и технічного захисту  інформації ГУ Держземагенства в Чернігівській області

Книр Тетяна Вікторівна головний спеціалист відділу бухобліку ГУ Держземагенства в Чернігівській області

Коробка Олексій Іванович головний спеціалист відділу землеустрою ГУ Держземагенства в Чернігівській області

Левкович Людмила Іванівна головний спеціалист відділу землеустрою ГУ Держземагенства в Чернігівській області

Пеньков Володимир Вікторович головний спеціалист відділу землеустрою ГУ Держземагенства в Чернігівській області

Як видно з переліку, землю отримало багато головних спеціалістів різних структурних підрозділів Управління. Не забули навіть про водія. Варто зауважити, що землі виділялись практично одночасно всім працівникам: у грудні 2013 року Держземагенство підписало всім накази про надання дозволів на розроблення документації із землеустрою, а у лютому-березні 2014, працівники вже отримали ділянки у власність.  Більшість наказів були підписані попереднім начальником – Наталією Ладан.
Знайти власників ділянок площею по 2 га – не вдалось. Але по семи з них, у 2014 році Чернігівським окружним адміністративним судом було визнано недійсними накази «Про затвердження документації із землеустрою та надання земельних ділянок у власність». Позивачем виступала Чернігівська обласна прокуратура. Причина оскарження: земельні ділянки частково відносяться до земель водного фонду, через їх безпосередню близькість до води. Наприклад, водойма з місцевою назвою озеро Старуха (Кругле) є прирусловою водоймою річки Десна, прибережна захисна смуга якої становить 100 метрів.  Відстань до води по деяких ділянках біля «Старухи» становила біля 50 метрів.Та Головне управління Держземагенства у Чернігівській області з честю відстоювало інтереси приватних власників і подало відповідні апеляційні скарги, до суду вищої інстанції. Київський Апеляційний суд залишив скарги без задоволення, а постанови Чернігівського окружного адміністративного суду без змін.
Публікуємо повний список осіб, які отримали у власність луги біля водоймищ поблизу села Брусилів.Шитий Юрій Іванович
Шитая Людмила Миколаївна
Вуїв Іван Петрович
Олексенко В’ячеслав Григорович
Годинчук Михайло Михайлович
Руденко Владислава Русланівна


Наскільки етично в один час отримувати землю працівникам Держземагенства та їх родичам, ми поцікавились у Орлової Наталії Миколаївни, заступника начальника Головного управління  Держземагентства у Чернігівській області:
- А чим відрізняються спеціалісти Держземагенства від простих громадян України? – відповіла Наталія Орлова. -У нас по конституції кожен громадянин має право. Як приклад, у мене зараз йдуть заяви, в яких сім’я намагається отримати на немовлят земельні ділянки по 2 га.

Вважаємо, що правову оцінку діям посадових осіб Держземагенства у Чернігівській області повинні дати органи прокуратури. А селяни замість бездіяльності мають докласти всі зусилля, щоб отримати статус пасовищ по землям, передача у власність яких була визнана судом недійсною.


Ольга Кунтиш

gorod.cn.ua


Теги статьи: БрусиловЗемля

Дата и время 09 мая 2015 г., 11:11     Просмотры Просмотров: 5879
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Уйдет ли Луценко в отставку?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.063783