АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -1°C
Харьков: -2°C
Днепр: 0°C
Одесса: 0°C
Чернигов: 0°C
Сумы: -1°C
Львов: 0°C
Ужгород: 6°C
Луцк: 1°C
Ровно: 0°C

Податківці без рішення суду забиратимуть готівку в бізнесу для погашення податкового боргу

Податківці без рішення суду забиратимуть готівку в бізнесу для погашення податкового боргу
Податківці без рішення суду забиратимуть готівку в бізнесу для погашення податкового боргу

До редакції FINBALANCE потрапив проект постанови Кабміну «Деякі питання стягнення готівки, яка належить платникові податків, у рахунок погашення його податкового боргу».

За даними нашого джерела в уряді, цей документ уже був схвалений профільним комітетом Кабміну на засіданні в п’ятниці (очолює його прем’єр А. Яценюк) та має розглядатися на найближчому черговому засіданні уряду.

Потреба в прийняття відповідної постанови зумовлена законом від 28 грудня 2014 року «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи». Він доповнив підрозділ 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України нормою, згідно з якою тимчасово до 01 липня 2015 року, у випадках, коли податковий борг виник у результаті несплати грошового зобов’язання, самостійно визначеного платником податків у податковій декларації або уточнюючому розрахунку, стягнення коштів за рахунок готівки, що належить такому платнику податків та/або коштів з рахунків такого платника у банках, здійснюється за рішенням керівника контролюючого органу без звернення до суду за умови, якщо такий борг перевищує 5 млн грн та відсутні зобов’язання держави щодо повернення такому платнику податків помилково та/або надміру сплачених ним грошових зобов’язань.

Ця законодавча норма діє з 1 січня до 1 липня 2015 року. Водночас щоб вона на практиці запрацювала, потрібні були зміни до підзаконних нормативних актів (перш за все постанови Кабміну від 29 грудня 2010 року №1244 «Деякі питання реалізації статті 95 Податкового кодексу України»). До 2 лютого Мінфін мав внести на Кабмі проект відповідної постанови, водночас відбувається це лише зараз.

Зауважимо, що наразі відповідно до статті 95 Податкового кодексу стягнення коштів з рахунків платника податків у банках та готівки, що належить такому платнику, здійснюється виключно на підставі рішення суду.

Згідно з проектом постанови, рішення контролюючого органу про стягнення готівки, яка належить платників податків, приймається за формо згідно з додатком 1 (див. нижче), а за результатами вилучення готівки складається акт за формою згідно з додатком 2 (див. нижче).

finbalance.com.ua


Теги статьи: ДолгиНалоговаяБизнес

Дата и время 09 мая 2015 г., 13:38     Просмотры Просмотров: 3936
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Прикручивали ли вы газ согласно флешмоба «#прикрути»?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.058827