АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 0°C
Харьков: 1°C
Днепр: 1°C
Одесса: 0°C
Чернигов: 0°C
Сумы: 1°C
Львов: -1°C
Ужгород: 0°C
Луцк: 0°C
Ровно: 0°C

Аваков про презумпцію правоти поліції: Спершу підкорися, потім оскаржуй

Аваков про презумпцію правоти поліції: Спершу підкорися, потім оскаржуй
Аваков про презумпцію правоти поліції: Спершу підкорися, потім оскаржуй

Презумпція правоти поліцейського, передбачена проектом закону про національну поліцію, не порушує прав і свобод громадян.

Про це заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

“Ми внесли зміни в деякі норми (Кодексу про адмінправопорушення – ред.), що викликало бурхливу реакцію: “будується поліцейська держава, скасовується презумпція невинності людини”. Логіка у нас була така, що якщо поліцейський зупинив машину через порушення, то спершу підкорися, потім оскаржуй, а не навпаки. Навіть, якщо ти прем’єр-міністр, якщо у тебе є недоторканність”, – пояснив Аваков.

Глава Уряду Арсеній Яценюк зазначив, що в Конституції є норма про презумпцію невинності осіб, яка стосується виключно кримінальних злочинів. “Ті люди, які про це говорять (про порушення свобод – ред.), – їм бажано б було читати той проект закону, що внесений, і відрізняти кримінальну та адміністративну відповідальність”, – сказав глава Уряду.

При цьому він акцентував увагу, що інститут “правоти поліцейського” працюватиме лише тоді, коли буде дуже високий ступінь довіри суспільства до поліції.

“Якщо суспільство буде знати, що поліцейський діє виключно в рамках і в спосіб, визначений законом, – що поліцейський не порушить закон, а якщо він порушив закон, то він буде нести відповідальність”, – підкреслив Яценюк.

finance.ua


Теги статьи: Аваков

Дата и время 09 мая 2015 г., 22:25     Просмотры Просмотров: 2861
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы введение военного положения?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.249067