АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 12°C
Харьков: 14°C
Днепр: 15°C
Одесса: 15°C
Чернигов: 11°C
Сумы: 11°C
Львов: 11°C
Ужгород: 14°C
Луцк: 12°C
Ровно: 11°C

Податок на злидні або хто поверне пенсіонерам 15% їхньої пенсії?

Податок на злидні або хто поверне пенсіонерам 15% їхньої пенсії?
Податок на злидні або хто поверне пенсіонерам 15% їхньої пенсії?

Сьогодні пенсіонер, який працює вчителем, недоотримує приблизно 500 гривень до своєї мізерної зарплатні через «нові» податки. Сім’я працюючих вчителів-пенсіонерів - 1000 гривень. За рік - це 12000 гривень. Для людини, яка отримує 3000 гривень сукупного доходу в місяць, будучи вимушеними працювати під час заслуженої пенсії, - це колосальні гроші!

І якщо військовий збір працюючі пенсіонери сприйняли як обов’язок підтримувати армію у зв’язку з загрозою російського агресора, то 15%-вий абсурдний податок став відкритим знущанням над терплячим народом. Загострює цю ситуацію відмова індексації цих копійчаних пенсій та мінімальних зарплат відповідно до зростання інфляції, а також завищені тарифи.

Тобто до зубожіння через «інфляційні» фактори (обґрунтованість яких досі під питанням) додалося відкрите обкрадання найбільш незахищених верств населення. Не тих, хто ледарював усе життя в очікуванні державного утримання, а мільйонів тих українців, які чесно напрацьовували десятками років своє пенсійне забезпечення.

То чи варто так зневажливо ставитися до народу, який так багато вистраждав та продовжує страждати, але демонструє небачену витримку у війні з російською ордою? Відповідь однозначна - такі непродумані рішення потрібно негайно скасовувати, щоб не сприяти зростанню соціальної напруги - такої вигідної Кремлю.

Окрім того, «узаконивши» податок з пенсій для працюючих пенсіонерів у розмірі 15%, було порушено Конституцію України, відповідно до статті 22 якої при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Неконституційна норма щодо встановлення 15%-вого податку з пенсій працюючих пенсіонерів має бути скасована. І ті, хто заробив пенсії, має їх отримувати в повному обсязі відповідно до Конституції не колись, а зараз.

Виправити цю абсурдну несправедливість дуже просто. Відповідний проект закону вже є. Потрібна лише політична воля Верховної Ради України.

Зокрема, депутати від фракції «Батьківщина» зареєстрували парламенті законопроект №2698 про відновлення повного обсягу пенсій для працюючих пенсіонерів. Цей законопроект є невідкладним, враховуючи складну соціально-економічну ситуацію, зокрема через підняття тарифів минулого місяця.

Проектом закону передбачено відновлення виплати пенсій працюючим пенсіонерам, у повному обсязі, що відновить соціальну справедливість.

У результаті - повернення повного обсягу пенсій разом з індексацією заробітних плат та пенсій, враховуючи реальні інфляційні показники, допоможе уникнути такого бажаного для Кремля соціального вибуху.

ІВАН КРУЛЬКО


Теги статьи: Пенсии

Дата и время 09 мая 2015 г., 23:40     Просмотры Просмотров: 23803
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
22 сентября 2018 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Какой из кандидатов уже заявивших о своем участие в президентских выборах самый достойный?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.067702