АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -2°C
Харьков: 0°C
Днепр: 1°C
Одесса: 1°C
Чернигов: -3°C
Сумы: -1°C
Львов: 0°C
Ужгород: 2°C
Луцк: 0°C
Ровно: 0°C

Ніс за вітром: з яких банків тікає український бізнес (інфографіка)

Ніс за вітром: з яких банків тікає український бізнес (інфографіка)
Ніс за вітром: з яких банків тікає український бізнес (інфографіка)

Як відомо, бізнесмени мають більше можливостей дізнатися про стан справ в банку-резиденті, ніж звичайні громадяни. Тому простим вкладникам варто орієнтуватися на поведінку бізнеса.

 

У банківській системі триває активний перерозподіл ринку вкладів юридичних осіб. Одним з основних “вигодонабувачів” цього процесу є банки із західним капіталом, в які мігрують переважно клієнти з банків з українським приватним капіталом, а також з деяких “дочок” російських банків.

Начальник управління продажів великим корпоративним клієнтам ОТП Банку Валентин Жупанін уточнив, що мова йде, насамперед, про перехід підприємств на розрахунково-касове обслуговування з банків, визнаних проблемними або неплатоспроможними.

У прес-службі Укрсиббанку відзначають, що клієнти шукають не супердохідності ставки, а гарантію повернення коштів і своєчасного проведення всіх платежів, а ще – якісний сервіс. При цьому в “Райффайзен Банк Аваль” додають, що зростанню обсягу депозитів сприяли, зокрема, обмеження з валютних операцій та виплати дивідендів.
 
Щоправда, слід підкреслити: ситуація з притоком вкладів у розрізі конкретних «дочок» західних банків не зовсім однозначна. Так, якщо, наприклад, в І кварталі в Укрсиббанку зросла і гривнева, і валютна частина портфелю вкладів юросіб, то в Райффайзен Банку Аваль та ОТП Банку – лише гривнева, а в Укрсоцбанку (він же Unicredit Bank) та Креді Агріколь банку взагалі був відтік як валютних, так і гривневих.
 
Друга основна група банків, яка збирає «вершки» через перерозподіл ринку, – це державні банки. Не в останню чергу це відбувається через активне «стимулювання» урядом (аж до примусу) державних підприємств переходити на обслуговування в держбанки. Внаслідок цього, зокрема, в І кварталі спостерігалося суттєве збільшення, насамперед, портфелів гривневих вкладів юросіб в Ощадбанку, Укрексімбанку та Укргазбанку. Але й попри такі «спонукання», обсяг валютних вкладів підприємств в Укрексімбанку та Укргазбанку в січні-березні скоротився, що може в т.ч. слугувати показником привабливості/непривабливості держбанків в очах приватного бізнесу (і це при з огляду на традиційне уявлення, що держава за будь-яких умов триматиме їх «на плаву»).
 
Зрозуміло, що участь держави в перерозподілі ринку, м’яко кажучи, не радує недержавні банки. «Спонукання» держпідприємств переходити на обслуговування в держбанки призвело до втрати близько 30 тисяч клієнтів – фізосіб, які обслуговувалися в рамках зарплатних проектів, – розповідають/бідкаються в «Райффайзен Банку Аваль». – Ми згідні із вкрай негативними оцінками щодо «силового» переведення держпідприємств у державні банки в обхід тендерних процедур. Багато з тих клієнтів, яких переводять в держбанки, обслуговувалися у нашому банку багато років. Інколи плани керівництва перевести зарплатний проект в державний банк викликають «народні бунти», які примушують керівництво залишити зарплатний проект у нас».
 
Разом з тим відзначимо, що відтік вкладів юросіб – це не «тотальна» тенденція, яка характерна для всіх банків з українським приватним капіталом. Скажімо, в Приватбанку в січні-березні зріс обсяг як валютних, так і гривневих вкладів, а в банку «Фінанси та кредит» – лише гривневих. На фоні потреби цих банків у залученні стабілізаційних кредитів через «відповідне» фінансове становище можна не виключати в т.ч., що мала місце підтримка цих фінустанов бізнес-структурами їх власників (через переведення їх грошових потоків, розміщення депозитів тощо).
 
У будь-якому разі привертає увагу гіперактивне виведення вкладів юросіб з банку «Надра» та, дещо меншою мірою, з Дельта Банку. З огляду на фінансові труднощі цих учасників ринку, доводиться не виключати, що мала місце свідома «підготовка» до введення тимчасової адміністрації, щоб частина клієнтів (у випадку «Надра» – левова частина) убезпечилися від ризику ліквідації банку, що робило б повернення їх коштів більш ніж примарним.
 
Щодо банків з російським капіталом, які торік були серед лідерів на ринку по відтоку коштів клієнтів, то в І кварталі ситуація була неоднорідна. Так, у банків з російським держкапіталом (ВТБ Банк, Сбербанк Росії та Промінвестбанк) обсяг валютних вкладів бізнесу збільшився (швидше за все, що за рахунок підприємств з російським капіталом або українських компаній, які пов’язані з російським ринком, – ред.). Натомість у приватного «Альфа-банку» він зменшився, причому суттєво. Щодо гривневих депозитів бізнесу, то в «Альфи» та «Сбера» вони зросли, а в Промінвестбанку та ВТБ – зменшилися.

 
 

 
 
Джерело:https://ukr.media/

 


Теги статьи: БизнесБанки

Дата и время 10 мая 2015 г., 15:13     Просмотры Просмотров: 3513
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Нацбанк взялся за коллекторов
"Заниматься бизнесом становится все труднее". Про жизнь в Польше
Почему не говорят, что ввоз евроблях, это бизнес с миллиардными оборотами на обмане покупателей?, - блогер

Киберполиция сообщает о фейковых «банковских» сайтах, которые обворовывают украинцев
В Украине могут закрыть три банка: кто из вкладчиков рискует потерять депозиты
Мораторий на убийство. Когда Киевзеленбуд прекратит уничтожать киевскую зелень

«А-Банк» Суркисов готовится объявить о банкротстве: активы выведены в оффшор
Вопреки санкциям: олигархи Путина спокойно наживаются в Украине
Некоторые украинские пенсионеры - миллионеры: подробности

Анатомия бизнеса Виктора Медведчука
В Одесской областной прокуратуре рассказали о лотерейном бизнесе Олега Жученко
В НАПК отказались рассказать о бизнесе Авакова на Кипре

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Уйдет ли Луценко в отставку?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.214328