АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 1°C
Харьков: 0°C
Днепр: 3°C
Одесса: 4°C
Чернигов: 0°C
Сумы: 0°C
Львов: 6°C
Ужгород: 8°C
Луцк: 4°C
Ровно: 3°C

Українські гроші осядуть в Латинській Америці

Українські гроші осядуть в Латинській Америці
Українські гроші осядуть в Латинській Америці

 

«Українські компанії активно освоюють латиноамериканські та африканські напрямки. Зокрема, експорт до Панами зріс на 277,4%, на Сейшельські острови - на 1902%, Маршаллові острови - на 3177,8%, у БВО - на 28,9% », - йдеться в документі.

Аналітики також звертають увагу на зростання українського експорту в країни з більш лояльним фіскальним законодавством, які часто використовуються українським бізнесом для відповідних схем, а саме Нідерланди (+66,2%) і Швейцарія (+20,6%).

«Найбільшою популярністю серед подібних офшорів користується Беліз. Експорт товарів в цю країну зріс на 132377,9%. Його обсяг вже перевищив експорт України в такі європейські країни як Німеччина, Великобританія, Іспанія», - наголошується в документі.

Аналітики вважають, що уряд поки не має суттєвої можливості вплинути на ситуацію. Незважаючи на домовленості про обмін інформацією з податкових питань і заплановане підписання аналогічних угод, експорт, який можна віднести до фіктивного, продовжує зростати.

«Нова система контролю трансфертного ціноутворення зможе дати можливість контролювати найбільш одіозні угоди і таким чином збільшити надходження до бюджету. Але говорити про ефективність нової системи можна буде тільки після встановлення єдиних правил гри для всіх суб’єктів ЗЕД, а також від судової практики », - наголошується в прогнозі.

Як повідомлялось, офшорні компанії з Белізу фігурували у низці скандалів з перерозподілом власності та державних закупівлях в Україні.

Зокрема, в липні 2011 року відбулося за підтримки міліції рейдерське захоплення виробника вітчизняного інсуліну ЗАТ «Індар». Згодом Господарський суд визнав незаконною передачу акцій підприємства з виробництва інсуліну ЗАТ «Індар» (Київ) компанії Storke Holdings Limited (Беліз).

Також дві офшорні компанії з Беліза Magic Worldwide LTD та Aida Holding Ltd брали участь у конкурсі з постачання двох напівпогружних плавучих морських бурових установок (НПМБУ) для «Нафтогазу», але не виграли його.

Нагадаємо, Президент Віктор Янукович підписав закон "Про ратифікацію конвенції між Україною і Кіпром про уникнення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням.

4 липня Рада прийняла в цілому урядовий законопроект №0024, що передбачає ратифікацію конвенції з Кіпром про уникнення подвійного оподаткування.

Як відомо, у І кварталі 2013 року в економіку України іноземними інвесторами з Кіпру вкладено 17,692 мільярдів доларів прямих інвестицій.

При цьому прямі інвестиції з України здійснено до 49 країн світу на суму 6,5 мільярдів доларів, переважна їхня частка спрямована до Кіпру (89,2%).

  
 

УНІАН


Теги статьи: Офшоры

Дата и время 24 июля 2013 г., 00:00     Просмотры Просмотров: 2405
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Уйдет ли Луценко в отставку?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.114569