АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 0°C
Харьков: 1°C
Днепр: 0°C
Одесса: 0°C
Чернигов: 0°C
Сумы: 1°C
Львов: -1°C
Ужгород: 0°C
Луцк: 0°C
Ровно: 0°C

Прикарпатський нардеп Дирів таки переконав прем’єр-міністра

Прикарпатський нардеп Дирів таки переконав прем’єр-міністра
Прикарпатський нардеп Дирів таки переконав прем’єр-міністра

На державному рівні знову обговорили питання ремонту доріг на Прикарпатті. Саме з цього приводу на днях відбулася чергова зустріч народних депутатів від Івано-Франківщини – Михайла Довбенка, Олександра Шевченка, Анатолія Диріва, Юрія Солов’я, а також Анатолія Матвієнка і Валерія Пацкана (Закарпатська область) із прем’єр-міністром України Арсенієм Яценюком. Участь в ній прийняли міністр інфраструктури Андрій Пивоварський, голова Державного агентства автомобільних доріг України Сергій Підгайний, представники міністерства фінансів та економіки, а також голова Івано-Франківської ОДА Олег Гончарук.

Нагадуємо, що нещодавно Фондом капітальних видатків було оголошено, що планується виділити 700 мільйонів гривень на програму “Розвиток дорожнього господарства областей української частини Карпатського євро регіону», в який входить Івано-Франківська, Закарпатська, Львівська, Чернівецька області.

Більше місяця напрацьовувались варіанти розподілу цих коштів в межах Карпатського єврорегіону.

І саме під час цієї зустрічі депутатів із прем’єр-міністром України збиралися їх обговорити та обрати один - остаточний і найбільш оптимальний.

Отож, для розгляду було запропоновано такі три принципи розподілу 700 млн. для проведення ремонту доріг:

– розподілити кошти між всіма регіонами для проведення ямкового ремонту. Тут слід нагадати, що відповідно до формульного розрахунку Івано-Франківщині із цієї суми мало б припасти 293 млн. грн.

- вибрати в межах Карпатського єврорегіону ділянку дороги протяжністю 100 км для проведення капітального ремонту;

-  відремонтувати ділянку дороги Львів - Бібрка – Франківськ, а залишок коштів направити для ремонту тих ділянок дороги, які на сьогодні перебувають в найгіршому стані.

Під час зустрічі народний депутат від Прикарпаття Анатолій Дирів доповнив цей список, запропонувавши четвертий варіант використання даних коштів – спрямування їх на ремонт дороги Стрий-Івано-Франківськ.

Разом із пропозицією нардеп навів також і ряд безапеляційних аргументів на її користь:

- протяжність дороги Львів-Біберка- Івано-Франківськ становить 124 км, а Львів-Стрий- Івано-Франківськ -171 км. Проте в 2012 році в рамках підготовки до Євро-2012 було здійснено капітальний ремонт на відрізку дороги Львів-Стрий –75 км. дороги, а також Стрий-Морщин - а це ще 10 км. Тому на сьогодні залишається відремонтувати всього 86 км.;

- інтенсивність транспортного руху на дорозі Львів-Стрий-Івано-Франківськ в десятки разів вища, ніж на автошляху Львів-Івано-Франківськ через Бібрку ;

- більшість промислових підприємств знаходяться все ж в напрямку дороги Львів-Стрий- Івано-Франківськ. Тут слід зазначити, що всі ці підприємства здійснюють експортну діяльність із країнами Європи і для цього вони використовують для перевезення своєї продукції дорогу Львів-Стрий- Івано-Франківськ.

Відтак ці аргументи та факти беззаперечно засвідчують економічну доцільність та високу ефективність в разі обрання цього варіанту.

Після годинної дискусії, заслуховування всіх «за» і «проти» прем’єр-міністром України Арсенієм Яценюком було прийнято рішення виділити кошти в розмірі 550 млн гривень на ремонт відрізка дороги Стрий-Івано-Франківськ, а решту – 150 млн. грн.. розподілити пропорційно між 4 областями – Івано-Франківською, Закарпатською, Львівською та Чернівецькою.

Отож, вже найближчим часом на дорозі Стрий-Івано-Франківськ мають розпочатися ремонтні роботи. Тому сьогодні ми можемо тільки сподіватись, щоб жодні форс-мажорні обставини не завадили втілити цей довгоочікуваний проект в життя.

http://zmist.if.ua/


Теги статьи: Дырив Анатолий

Дата и время 11 мая 2015 г., 14:20     Просмотры Просмотров: 4162
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы введение военного положения?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.051097