АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 0°C
Харьков: 2°C
Днепр: 2°C
Одесса: 4°C
Чернигов: -1°C
Сумы: 1°C
Львов: 0°C
Ужгород: 4°C
Луцк: 0°C
Ровно: 0°C

Реформа від Гонтаревої не поверне довіру людей до банків — Горбаль

Реформа від Гонтаревої не поверне довіру людей до банків — Горбаль
Реформа від Гонтаревої не поверне довіру людей до банків — Горбаль

У Нацбанку визначилися з планом дій для повернення довіри громадян до вітчизняної банківської системи. У той же час, на думку експертів, цих заходів буде недостатньо для досягнення мети.

 Голова НБУ Валерія Гонтарева вже знає, як повернути довіру до банківської системи. Для цього регулятор задіє кілька важелів.

Перший етап вже розпочато — це очищення і остаточна докапіталізація банків. Завершити цей етап планують до кінця червня. Другий етап — перезавантаження банківської системи, для цього вже підготовлені правові акти, посилена система нагляду та фінансовий моніторинг. І третій етап — це стабільний розвиток всієї системи банків, тут буде задіяний гнучкий обмінний курс.

Про те, чи вдасться реалізувати цей план, і які труднощі чекають регулятора на шляху стабілізації банківського сектора, радіостанція Голос Столиці поговорила з експертом з питань фінансів, колишнім членом ради НБУ Василем Горбалем.

Триває очистка сектору, десятки банків вже пішли з ринку і багато під загрозою ліквідації. Як ви вважаєте, чи правильно почали, чи з того?

— Тези, що були озвучені головою Національного банку — це етапи реформування банківської системи. Звичайно, вони мають відношення до відновлення довіри до банківської системи, але не є вичерпними заходами. Довіра до банківської системи — це як і довіра між людьми, тобто не так багато має бути задіяно інструментів, щоб її відновити. Але є багато вкладників, які втратили кошти в одному банку, потім в другому. І багато людей кажуть: третьому банку ми вже довіряти не будемо. Все це пов’язано з рівнем ставок кредитування і з інвестиційним кліматом. Тобто проблема є значно складніша, ніж це можливо навіть видається самому Національному банку. Я вже не говорю про довіру до голови регулятора, адже соціологічні дослідження свідчать про надзвичайно низький рівень довіри населення до заяв голови регулятора і представників регулятора, це також впливає на ситуацію. Держава і регулятор мають підтримувати стабільність на ринку, не тільки валютно-курсову, а також і стабільність самої банківської системи. Тобто питання не тільки в очистці, але і в ролі держави і регулятора в стабілізації системи.

Ви кажете, що ці три пункти не є вичерпним інструментарієм для повернення довіри до банківської системи. А чи потрібна тоді взагалі ця зачистка фінансової системи від ненадійних або слабких банків?

— Я переконаний, що банки, які займалися не специфічними функціями, так звані «помийки», треба було забирати з ринку. Але проблема не в існуванні цих банків, тобто не в тому, що свого часу хтось допустив їх реєстрацію. Проблема в тому, що подібна послуга є на ринку, і поки що ця послуга користується попитом, з огляду на рівень податків, на контролюючі системи, на рівень корупції, на рівень тіньової економіки і т.д. Тобто не можна позбавитися наслідків, не вилікувавши причину.

З чого потрібно починати повернення довіри до банківської системи?

— Якщо брати по етапам виведення грошей з банківської системи, то вони досить часто співпадали з загостреннями конфлікту на сході. Тобто цю ситуацію треба виправляти. Також має бути зменшення рівня корупції, вирішення загальноекономічних проблем, і одночасно треба робити все, що пов’язано з якісним функціонуванням банківської системи, підвищенням якості послуг.
newsradio.com.ua


Теги статьи: РеформыРеформаРеформиГонтареваВалерия Гонтарева

Дата и время 11 мая 2015 г., 22:41     Просмотры Просмотров: 5031
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Новый президент? Чуда не будет
"Заниматься бизнесом становится все труднее". Про жизнь в Польше
Невидимые аспекты реформы полиции: не все так просто и радужно

Порошенко рассказал как процесс децентрализации отразился на простых украинцах
Порошенко назвал Украину одной из беднейших стран Европы
Вятрович раскрыл план по «быстрой» декоммунизации Крыма

"Я сказала Жеваго, что если он не выполнит персональную гарантию, то останется в одних трусах" – Гонтарева
«Ну включите, наконец, мозги, долбо*бы! Почему вы пристебались к этим «евробляхам»?!» — Кучеренко
Еврокомиссия требует расследовать нападения на активистов

Валерия Гонтарева обживается в Великобритании
Реформы Порошенко-Гройсмана в действии: учителя без зарплат или на голых ставках
Преступная власть убила в украинцах надежду и оптимизм — Давид Сакварелидзе

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Уйдет ли Луценко в отставку?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
1.057267