АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 4°C
Харьков: 0°C
Днепр: 1°C
Одесса: 5°C
Чернигов: 2°C
Сумы: 0°C
Львов: 3°C
Ужгород: 5°C
Луцк: 3°C
Ровно: 3°C

«Забуті» кіровоградські податківці повертаються

«Забуті» кіровоградські податківці повертаються
«Забуті» кіровоградські податківці повертаються

Після того, як сотні тисяч українців вивела на майдани корумпована влада,  силові структури показово почали боротись з корупцією. Проте поки що  правоохоронцям в нашій області попадаються дрібні сошки, а от тих, хто крав і  вимагав серйозні суми, піймати не вдається. А вчорашні корупціонери подекуди вже  бачать себе в новій владі та на високих посадах.

Так, екс-очільники  Кіровоградської податкової Ігор Вірієнко, Олександр  Підлісний і Віталій Гордієнко, які раптово зникли з  поля зору після низки скандалів, за чутками, можуть повернутися до  податкової.

 

Нагадаємо, перший скандал за участі Вірієнка, який за даними опитування  медіа-групи «Весь Кіровоград» входив до десятки найвпливовіших людей області,  стався у 2012. Тоді один з місцевих  бізнесменів заявив про тиск податкової і необґрунтовані перевірки, які  призвели до банкрутства однієї з його фірм. Тоді Вірієнко скликав брифінг, де  спростовував звинувачення підприємця.

Вже у липні 2013 в мережу потрапило розслідування, де Вірієнко  з заступниками фігурували у низці сумнівних справ: від відмивання коштів на  неправомірному відшкодуванні ПДВ, розкрадання державного майна, перевищення  службових повноважень до причетності до вбивства. У розслідуванні були і  посилання на конкретні кримінальні провадження, і підтвердження причетності  даного тріо до конвертаційного центру, та як доказ, аж надто великі як для  держслужбовців статки. Наприклад те, що, за відгуками співробітників, за рік  Вірієнко придбав  донці кабріолет за 60000$, дружині БМВ за 80000$, а також авто собі і будинок у  Ялті за 1000000$. Не зовсім скромним з вигляду є і будинок у якому мешкав  Вірієнко (на фото зліва - Кіровоград, вул. Курганна) та і відпочивати родина  їздила не у Крим чи Туреччину.

Якщо вважати, у 2011 році офіційно задекларовано Вірієнком 16625 грн.,  оскільки на посаді знаходився всього один місяць, а доходи дружини - 344074 грн.  (ще у власності подружжя дві земельні ділянки площею 1000 кв. метрів і 14000 кв.  метрів та квартира площею 62 «квадрата»), то за рік вони непогано  збагатились.

Також, нібито за підтримки Вірієнка в області активно функціонують, ймовірно,  підконтрольні А.Суржку суб’єкти господарської діяльності, задіяні в мінімізації  податкових зобов’язань підприємств реального сектора економіки ( ТОВ  «Созидатель», ПП «АІС», ПП «Кіровоград-Алексстройпром» Сервіс », ПП  «Агропромстойресурс», ПП «ДімбулПлюс», ПП «Маркетексперт-системмма», ПП  «Алексстрой-Торг», ПП «Дімбула-Плюс-С», ПП «Алекс-Строй-Торг-2010», ПП  «Аналітікстройторг», ТОВ «Строй цемторг», ПП «СтройСВ», ПП «Етера ВК», ПП  «Онікс-СГ»).

Не  святими виявились і його колеги. Відомо, що ряд земельних ділянок, що  зареєстровані на сторонніх осіб, використовуються начальником відділу  внутрішньої безпеки при ДПС у області Гордієнко В.В. і заступником голови ДПС  Підлісним О.І. Тут також знаходяться зовсім не дешеві споруди. Підлісний (на  фото ліворуч) є власником кількох авто бізнес-класу.

До речі, Гордієнку вдалося відзначитися ще в низці кримінальних проваджень,  відкритих за фактами зловживань та перевищення службових повноважень на  попередніх посадах. Зокрема в травні 2008-го першим заступником прокурора  Кіровоградської області було відкрито кримінальне провадження за фактом  зловживання паном Гордієнком на посаді начальника Маловисківського  територіального відділення Податкової міліції ГВПМ Кіровоградської МДПІ. Згідно  з матеріалами кримінальної справи № 4-11/09, він протиправно «експропріював»  чуже майно в інтересах третіх осіб.

Саме  Гордієнка місцеві жителі називають власником СПА-салону на вулиці Тимірязева.  Кажуть, окрім стандартних саун, масажів і тренажерів, там працював і будинок  розпусти, куди частенько заходили працівники МВС та СБУ, чим пізніше їх і могли  шантажувати, про що писали у ЗМІ.

Також Гордієнку належав готель "Джон Вокер", де велося відеоспостереження за  клієнтами закладу.

Проте, в той час матеріали не зацікавили відділ по боротьбі з корупцією  Міндоходів чи правоохоронців. І ніхто з фігурантів журналістських розслідувань  не звернувся зі спростуванням інформації.

У серпні 2013 Прокуратурою Кіровоградської області були проведені перевірки  діяльності Головного управління Міністерства доходів і зборів Кіровоградщини, в  ході яких виявлені численні систематичні порушення податкового законодавства.  Причиною цього стало неналежне виконання своїх службових обов’язків начальником  управління Ігорем Вірієнко.

Проте, все що отримав Вірієнко - дисциплінарну відповідальність.

Але у той же час колеги та знаючі люди були впевнені, що головному податківцю  області світить кримінальна відповідальність. З огляду на вилучену техніку і  документацію з кабінету Вірієнка, допити співробітників і навіть візити  правоохоронців «в гості» до рядових інспекторів, шукали вони щось значно  цікавіше. В результаті, Вірієнка нібито звільнили за те, що він був відсутній  кілька днів поспіль на робочому місці. Кажуть, «удружили» йому саме товариші  Гордієнко і Підлісний. У якийсь момент, начальник, який устиг завести міцну  дружбу з тодішнім головою Кіровоградської ОДА Сергієм Ларіним та нардепом,  засновником корпорації «Креатив-груп» Станіславом Березіним (міцна співпраця між  останніми, кажуть, розпочалась, коли підприємства нардепа почали отримувати з  держбюджету понад 100 мільйонів штучного ПДВ щомісяця. До складу комісії, яка  приймає рішення про відшкодування ПДВ, входили Підлісний і Гордієнко, а довідки  підтвердження відшкодування ПДВ затверджував особисто Вірієнко), перестав  ділитись з колишніми друзями. Нібито, коли Вірієнко вирушив у відпустку,  написавши заяву на ім’я міністра і відпочиваючи звісно не в Україні, заява  «випадково» загубилась, а колеги-начальники стали бити в набат: мовляв, п’ятий  день не ходить на роботу. Тоді «Гречка» намагалась дізнатись у  правоохоронців, чи порушено кримінальне провадження, чи затриманий Вірієнко, але  конкретної відповіді ми так і не отримали. В неофіційних розмовах звучало, що  провадження відкрито, а от про арешт всі мовчали.

Де сьогодні Ігор Вірієнко та його колеги і чи не планують повернути собі  втрачені посади? Питання відкрите. "Гречка" нагадує правоохоронцям, що  відповідно до ст.94 КПК приводами для порушення кримінальної справи є  повідомлення, опубліковані в пресі. Сайт готовий опублікувати спростування  викладених даних, якщо герої публікації мають підтверджуючі факти.

Гречка

 


Теги статьи: КировоградНалоговая

Дата и время 25 марта 2014 г., 00:12     Просмотры Просмотров: 7090
Комментарии Комментарии: 0


Похожие статьи

"Налоговые каникулы" во время коронавируса. Чего не хватает в решении власти
В Запорожской области налоговики прикрывают подпольную торговлю топливом
Главный сборщик акцизов Роман Гнатюк: в каких аферах замешан подельник главаря спиртовой мафии Евгения Черняка

Как Павлюк двигает в руководство таможни Андрея Саварца
Украинцы заплатят новые налоги, а ставки изменятся: новая реформа коснется каждого
Светлана Литош: как стать мультимиллинершей работая в налоговой

Налоговая заинтересовалась многомиллионными злоупотреблениями в сети магазинов «Цитрус»
Налоговая выдала новое разъяснение по расчетам ФОПов и снятию денег с их карточек
Первый заместитель главы ГНС Киева Николай Ильяшенко покрывал миллиардные аферы «Fozzy Group»

Уволенный таможенник Криль пытается вернуться на службу
Чиновник времен Януковича Атаманюк пытается вернуться на таможню, - СМИ
Никакого возмещения по НДС. ГНС заявила о приостановке приема налоговых накладных

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы открытие рынка земли?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.112761