АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 23°C
Харьков: 22°C
Днепр: 22°C
Одесса: 24°C
Чернигов: 22°C
Сумы: 20°C
Львов: 21°C
Ужгород: 24°C
Луцк: 22°C
Ровно: 21°C

Людина Москаля, яка вже доводила держкорпорацію до банкрутства. Що відомо про знову призначеного президента «Укртрансбуд» Блонського

Людина Москаля, яка вже доводила держкорпорацію до банкрутства. Що відомо про знову призначеного президента «Укртрансбуд» Блонського
Людина Москаля, яка вже доводила держкорпорацію до банкрутства. Що відомо про знову призначеного президента «Укртрансбуд» Блонського

23 вересня уряд ухвалив низку кадрових рішень. Зокрема, було затверджено призначення Віктора Блонського президентом Української державної корпорації по транспортному будівництву «Укртрансбуд». Відповідне розпорядження згодом з’явилося на сайті уряду.

Того ж дня журналісти “пройшлися” по біографіях новопризначених осіб, однак ЗМІ оминули своєю увагою Блонського, можливо тому, що інформації у відкритих джерелах про нього – обмаль. А дарма, бо як стало відомо, Блонський вже очолював «Укртрансбуд», і саме за його керівництва корпорацію було визнано банкрутом. Ба більше, Блонський має не тільки бізнес, а і родинні зв’язки з відомим українським політиком і державним діячем.

Як зазначалося вище, у відкритих джерелах дуже мало інформації про Віктора Леонідовича Блонського. Здавалося б, дещо можна дізнатися з декларацій чиновника, втім, у базі НАЗК їх лише дві. Обидві у якості кандидата на посаду президента Української державної корпорації по транспортному будівництву «Укртрансбуд», датовані 1.08.2019 та 3.09.2020

Та річ у тім, що обидві декларації – порожні. В них немає даних ані про нерухомість, ані про цінне рухоме майно, ані про доходи. В останньому документі (за 2019 рік, – ред.) заповнено лише один розділ – грошові активи. Вони склали 12 тисяч доларів США та 150 тисяч гривень.

А от у декларації кандидата на посаду за 2018 рік, окрім розділу про грошові активи (які були трохи більшими за теперішні – 16 тисяч доларів США та 180 тисяч гривень, – ред.), заповнено ще один розділ – про членів сім’ї декларанта.

У документі зазначено, що у чиновника є дружина – Блонська Тетяна Северинівна.

Втім, через рік згадка про дружину з документа зникла, і не дарма. Проте, не з реєстрів (чит. нижче, – ред.).

Згідно з даними “Опендатабот” Блонський Віктор Леонідович є керівником Української державної корпорації по транспортному будівництву «Укртрансбуд» з 23 червня 2019 року, змінивши на цій посаді Марію Куделю. Хоча президентом корпорації він став тільки через понад рік.

У відкритих базах також є інформація про те, що Блонський керує двома організаціями. Окрім роботи в “Укртрансбуді” він – фізична особа-підприємець.

Запит у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань видає інформацію, що на Блонського у Чернівцях зареєстровано ФОП, проте свідоцтво про державну реєстрацію недійсне.

Втім, попри марні старання інформацію про види діяльності Блонського як підприємця знайти не вдалося як тут, так і на інших платформах.

За адресою реєстрації ФОП Блонський Віктор Леонідович зареєстровано ще одну ФОП – Блонська Тетяна Северинівна (дружина чиновника, яка дивним чином зникла з останньої декларації, – ред.).

Безкоштовний запит у ЄДРЮОФОП показує, що підприємницьку діяльність ФОП припинено 31.01.2017 року за власним рішенням.

Основним видом діяльності ФОП було: діяльність ресторанів та надання послуг мобільного харчування.

Та повернемося до попереднього строку повноважень Блонського як президента Української державної корпорації по транспортному будівництву “Укртрансбуд”.

Інформації про те, коли його було призначено, знайти не вдалося (можливо тому, що корпорацію було ліквідовано у зв’язку з банкрутством п’ять років тому, – ред.). Втім, на сайті Верховної Ради є розпорядження Кабміну № 459-р від 14 травня 2015 р., в якому йдеться про звільнення чиновника.

У розпорядженні за підписом тодішнього прем’єр-міністра Арсенія Яценюка зазначено наступне: “звільнити Блонського Віктора Леонідовича з посади президента Української державної корпорації по транспортному будівництву “Укртрансбуд” відповідно до частини другої статті 38 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” та пункту 1 частини першої статті 40 Кодексу законів про працю України.

Згідно із частиною 2 статті 38 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном. Тобто керуючи “Укртрансбудом” Блонський вже одного разу довів корпорацію до банкрутства.

А ще в ЗМІ є згадки про те, що за його керівництва корпорація увійшла у ТОП-10 найбільших підприємств-боржників із виплати заробітної плати у місті Києві станом на 1 травня 2011 року, посівши почесне 10-те місце. Тоді “Укртрансбуд” вже перебував у стадії банкрутства. Серед державних підприємств найбільшими боржниками кілька місяців поспіль залишалися: ДП “Завод “Генератор” — 20,8 млн грн; ДП “Київський державний завод “Буревісник” — 16,1 млн грн; ДП “Центральний НДІ навігації і управління” — 3,4 млн грн; Київське ДП “Ізумруд” — 4,5 млн грн та УДК “Укртрансбуд” — 2,7 млн грн.

Також ЗМІ пов’язують Блонського з політиком, нардепом двох скликань, колишнім кількаразовим головою Закарпатської ОДА, Луганської ОДА та Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Геннадієм Москалем.

У розслідуванні журналістів, датованому груднем 2015 року йдеться про бізнес Москаля, який за багато років служби в правоохоронних органах та роботі політиком зміг нажити разом з рідними та близькими. За даними журналістів, в архівах МВС є прямі та непрямі докази, що грошові активи Москаля вкладені в ресторанний, будівельний, торговельний (торгівля кавою та дорогим обладнанням для кавоваріння), паливний бізнеси, а також лісовий бізнес. Більшість бізнесових оборудок начебто оформлено на родичів та близьких знайомих Г.Москаля.

Однією з основних осіб, де акумульовані статки губернатора Закарпаття, є його зять Бучковський Михайло Северинович. На нього оформлений будівельний бізнес. Співзасновником деяких фірм також був Бучковський Северин Михайлович (вочевидь, батько зятя Москаля, – ред.). Зокрема – ТОВ «Багатопрофільне підприємство «Торвік» (вид діяльності: будівництво будівель, – ред.). Керівник та співзасновник – Блонська Тетяна Северинівна (дружина знову призначеного президента “Укртрансбуду” Блонського, і, вочевидь, рідна сестра зятя Москаля, – ред.). Співзасновниками ТОВ також були Блонський Віктор Леонідович (фігурант нашого розслідування, – ред.) та Бучковський Северин Михайлович (батько дружини чиновника, – ред.).

Як йдеться у документах, значні кошти Москаля були сконцентровані в руках чоловіка сестри Михайла Бучковського – Блонського Віктора Леонідовича. За внутрішньою документацією МВС, кандидатуру Блонського Москаль свого часу пролобіював в уряді Юлії Тимошенко як керівника Української Державної корпорації по транспортному будівництву «Укртрансбуд», що мала освоювати бюджетні кошти, виділені для ліквідації наслідків повені на Західній Україні у 2008 та 2009 роках.

Начебто саме через Блонського проводились оборудки з присвоєнням коштів, виділених для вищезазначених проблем.

«Мешканці Путильського району Чернівецької області спільно з працівниками корпорації «Укртрансбуд» провели пікетування Чернівецької ОДА з вимогами добудови 2 мостів, що були знищені під час повені 2008 року. Вимоги мешканців області підтримали робітники корпорації «Укртрансбуд», з якими не розрахувались за виконані роботи (не отримана зарплата впродовж 4 місяців)», – йдеться у публікації від 15 жовтня 2010 року.

За даними журналістів, на родину Блонського були зареєстровані наступні підприємства, які займалися операціями з лісом, будівництвом, торгівлею товарами загального споживання, ресторанним бізнесом (втім, у відкритих джерелах вдалося знайти зв’язок лише по трьох фірмах з п’яти, – ред.):

1. ТОВ «Рембудшлях». Директор та співзасновник – Блонський Леонід Іванович, Співзасновники: Блонська Клавдія Семенівна, та Блонська Світлана Леонідівна.

2. ТОВ «Багатопрофільне підприємство «Торвік». Вид діяльності – будівництво будівель. Керівник та співзасновник – Блонська Тетяна Северинівна. Співзасновниками також були Блонський Віктор Леонідович та Бучковський Северин Михайлович.

Діяльність підприємства припинено з 03.12.2018 року.

3. Дочірнє підприємство «Будміст» БК «Укразіабуд», вид діяльності – загальнобудівні організації, будівництво мостів, шляхових естакад, тунелів та метрополітену. Директор – Блонський Віктор Леонідович.

Діяльність підприємства припинено з 12.12.2018 року.

4. Багатопрофільне колективне підприємство «Торвік-стиль», вид діяльності – виробництво швейних виробів, виробництво верхнього одягу. Директор – Блонська Тетяна Северинівна.

5. Розважальний комплекс «Зелений гай», до складу якого входить ресторан «Смерекова хата» в с.Валя Кузьміна. Директором закладу був Блонський Андрій Вікторович. Ресторан було продано у 2017 році.

Не зважаючи на те, що діяльність підприємств вже припинено, зв’язок між Віктором Блонським, президентом Української державної корпорації по транспортному будівництву «Укртрансбуд» та одіозним політиком Геннадієм Москалем очевидний.

За час написання статті склалося враження, що інформація про Блонського в мережі добряче “підчищена”. І з тих фактів, які вдалося знайти, стає зрозумілим чому.

Про брак кадрів у нинішньої влади всім відомо, проте чи варто уряду Зеленського призначати президентом держкорпорації людину, яка одного разу своїми корупційними діями вже довела “Укртрансбуд” до банкрутства?

Справді Блонський відійшов від спільного бізнесу з Москалем, чи діяльність підприємств було спеціально припинено, аби знову відкрити чиновнику шлях до влади?

Можливо, Москаль, який у 2019 році самостійно подав у відставку з посади голови Закарпатської ОДА, тепер пішов на співпрацю з командою Зеленського і просуває свою людину?

Відбулося розлучення Блонського з дружиною, чи він свідомо приховав дані про неї у декларації, аби розірвати, принаймні для громадськості, свої зв’язки з Москалем?

Питань більше, ніж відповідей. Втім, час покаже.


Теги статьи: МоскальДеклараціяНАЗКБанкрутБлонский ВикторУкртрансбуд

Дата и время 01 октября 2020 г., 15:23     Просмотры Просмотров: 1091
Комментарии Комментарии: 0


Похожие статьи

Владислава Магалецкая – деловые связи и ближайшее окружение главы Госпотребслужбы Украины
Власник збанкрутілого "Златобанку" спробує відсудити в НБУ 500 млн грн
Суд визнав банкрутами три агрофірми "Приватівців", на черзі - ще більше десятка

«Алтаюру» отказали во взыскании миллиона из госбюджета
Новый заместитель главы Фонда госимущества подала пустую декларацию
Суд відкрив нову справу про банкрутство "Алчевського меткомбінату"

Глава «Укрэнерго» Кудрицкий не подал ежегодную декларацию
Суддя Людмила Бєлова: як суддівська мантія стала перепусткою в шикарне життя та до мільйонних статків
Топ-чиновник НАЗК, ответственный за проверки деклараций, задекларировал крупные валютные сбережения

Менеджмент логистического филиала «Укрзализныци» не подал ежегодные декларации
Командующий Воздушными силами скрыл из декларации стоимость элитного внедорожника
Начальник отдела прокуратуры АР Крым купил кроссовер за 300 тысяч гривен

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Нужно ли посадить Медведчука?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.074004