АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 4°C
Харьков: 0°C
Днепр: 1°C
Одесса: 5°C
Чернигов: 2°C
Сумы: 0°C
Львов: 3°C
Ужгород: 5°C
Луцк: 3°C
Ровно: 3°C

Овидиопольское предприятие «Овидипольавтотранс» нарушает закон об автомобильном транспорте. ДОКУМЕНТ

Овидиопольское предприятие «Овидипольавтотранс» нарушает закон об автомобильном транспорте. ДОКУМЕНТ
Овидиопольское предприятие «Овидипольавтотранс» нарушает закон об автомобильном транспорте. ДОКУМЕНТ

Государственная инспекция Украины по безопасности на наземном транспорте сообщила общественной организации «Верховенство права» о выявленных нарушениях требований действующего законодательства об автомобильном транспорте автопредприятием«Овидиопольавтотранс».

Ообщественники ранее обращались с письмом в государственную инспекцию Украины по безопасности на наземном транспорте с заявлением о проведении проверки ООО «Овидиопольавтотранс», касательно соблюдения перевозчиком законодательства об автомобильном транспорте при перевозке пассажиров.

Управлением Укртрансинспекции в Одесской области по поручению государственной инспекции Украины по безопасности на наземном транспорте были проведены рейдовые проверки ООО «Овидиопольавтотранс», во время которых были выявлены нарушения законодательства об автомобильном транспорте.

Выявленные нарушения были зафиксированы в актах проведения проверки.

Так же госинспекцией Украины по безопасности на наземном транспорте было сообщено, что по результатам обработки актов проверки, будет рассматриваться вопрос о привлечении к ответственности ООО «Овидиопольавтотранс».

Учитывая то, что госинспекцией в ответном письме не были указаны конкретные выявленные нарушения, общественники обратились вновь в государственную инспекцию Украины по безопасности на наземном транспорте с информационным запросом о предоставлении копий актов проверки автопредприятия «Овидиопольавтотранс».

Голові Державної інспекції України з безпеки на наземному транспорті
Пронченко Євгену Анатолійовичу
03151 м. Київ пр-т Повітрофлотський, 76а

Шановний Євген Анатолійович!

Громадська організація «Верховенство права» здійснює моніторінг дотримання законодавства у сфері перевезення пасажирів автомобільним транспортом в Одеській області.
До громадської організації надходять численні скарги від обурених пасажирів, які не задоволені послугами товариства з обмеженою відповідальністю «Овідіопольавтотранс», що здійснює перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування в Овідіопольському районі Одеської області.
Зазначеним перевізником на сьогодні виконуються пасажирські перевезення за приміськими маршрутами № 7 «Іллічівськ – Аккаржа», № 18 «Іллічівськ – Овідіополь», № 89 «Іллічівськ – смт. Молодіжне», № 535 та № 38 «Овідіополь – Одеса», № 763/764, 747/748 «Надлиманське – Одеса».
Зі слів громадян, водії автобусів даного маршруту грубо порушують правила дорожнього руху та нікчемно поводять себе з пасажирами, а особливо з пільговиками.
Пасажири нарікають, що деякі водії курять і розмовляють за кермом по мобільному телефону. Зустрічаються випадки, коли водії допускають собі затискати кермо між ніг, однією рукою лузати насіння, а іншою тримати мобільний телефон.
Також є випадки, коли водії даних маршрутів відмовляються безкоштовно чи на льотних умовах здійснювати перевезення пенсіонерів та інших пільговиків. А саме, коли водій бачить, що на зупинці його намагається зупинити літня людина, він навмисно це ігнорує, не зупиняється і продовжує рух по маршруту, не зважаючи на те, що автобус заповнений людьми на половину і що в салоні є навіть свободні сідячі місця.
Крім того, за наявною у ГО «Верховенство права» інформацією, під час виконання пасажирських перевезень ТОВ «Овідіопольавтотранс» чиняться численні порушення норм чинного законодавства, що створює небезпеку для життя та здоров’я великої кількості пасажирів, які щоденно користуються послугами зазначеного перевізника.
Так, зі слів самих водіїв транспортних засобів ТОВ «Овідіопольавтотранс», більшість водіїв, які щоденно виходять на лінію не проходять обов’язковий технічний контроль транспортних засобів та передрейсові та післярейсові медичні огляди. Відповідні шляхові листи з відмітками медичного працівника та механіка водіям щоденно передають з автопарку, при тому, що самі водії навіть не заїжджають на територію АТП.
Такі дії перевізника та його водіїв є прямо протизаконними та вчиняються в порушення ст.ст. 29, 45 ЗУ «Про дорожній рух».
Згідно ст. 30 ЗУ «Про автомобільний транспорт» автомобільний перевізник, який здійснює перевезення пасажирів на договірних умовах, зобов’язаний:
забезпечувати контроль технічного та санітарного стану автобусів чи таксі перед початком роботи;
забезпечувати проведення щозмінного передрейсового та післярейсового медичного огляду водіїв транспортних засобів.
Ст. 34 ЗУ «Про автомобільний транспорт» встановлено вимоги до автомобільного перевізника, відповідно до яких, автомобільний перевізник повинен: утримувати транспортні засоби в належному технічному і санітарному стані та забезпечувати їх зберігання відповідно до вимог статті 21 цього Закону; забезпечувати контроль технічного і санітарного стану транспортних засобів перед виїздом на маршрут; забезпечувати проведення медичного контролю стану здоров’я водіїв.
Окрім цього, за наявною у ГО «Верховенство права» інформацією перевізником ТОВ «Овідіопольавтотранс» протягом 2013 року незаконно вчинено переобладнання близько 20 автобусів, які працюють на маршрутах перевізника. При цьому, вчинене переобладнання транспортних засобів ТОВ «Овідіопольавтотранс» вчинено з порушенням вимог п.п. 3-5, 13 Порядку переобладнання транспортних засобів, затвердженого Постановою КМ України від 21.07.2010г. № 607.
Враховуючи численні порушення ТОВ «Овідіопольавтотранс» положень чинного законодавства про автомобільний транспорт, керуючись п.п. 5-8 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого Постановою КМ України № 1567 від 08.11.2006 р., ст. 21 ЗУ «Про громадські об’єднання»,

ПРОСИМО:

Провести перевірку ТОВ «Овідіопольавтотранс» на предмет дотримання та виконання зазначеним перевізником вимог законодавства України про автомобільний транспорт та виконання ним ліцензійних умов провадження діяльності з перевезення пасажирів автомобільним транспортом.


Голова правління В.І. Семенов

 

Голові Державної інспекції України з безпеки на наземному транспорті
Черненко Валерію Михайловичу
03151 м. Київ пр-т Повітрофлотський, 76а

ЗАПИТ
в порядку ст. 19 Закону України «Про доступ до публічної інформації

26.12.2013 р. Громадська організація «Верховенство права» зверталась до Державної інспекції України з безпеки на наземному транспорті із заявою № 155/12-13 щодо порушень вимог законодавства про автомобільний транспорт автоперевізником ТОВ «Овідіопольавтотранс».
05.02.2014 р. листом № 574/8/15-14 Державна інспекція України з безпеки на наземному транспорті повідомила, що під час проведення перевірок виявлено порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт.
Виявлені порушення зафіксовано в актах проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів ТОВ «Овідіопольавтотранс».
Закон України «Про доступ до публічної інформації» у ст. 1 визначає, що публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб’єктами владних повноважень своїх обов’язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб’єктів владних повноважень та інших розпорядників публічної інформації.
Згідно ст. 6 Закону не може бути обмежено доступ до інформації про розпорядження бюджетними коштами, володіння, користування чи розпорядження державним, комунальним майном, у тому числі до копій відповідних документів, умови отримання цих коштів чи майна, прізвища, імена, по батькові фізичних осіб та найменування юридичних осіб, які отримали ці копі пі або майно.
Законом України «Про доступ до публічної інформації» у ст. 19 передбачено право осіб звертатись до розпорядників публічної інформації із запитами на її отримання, незалежно чи стосується дана інформація її особисто, чи ні, без пояснення причин подання запиту.
Відповідно до ст. 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» розпорядник інформації має надати відповідь на запит на інформацію не пізніше п’яти робочих днів з дня отримання запиту.
Відповідно до ст. 212 -3 КУпАП України неправомірна відмова в наданні інформації, несвоєчасне або неповне надання інформації, надання інформації, що не відповідає дійсності тягне за собою притягнення посадової особи до адміністративної відповідальності.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 19, 20 ЗУ «Про доступ до публічної інформації», ст. 21 ЗУ «Про об’єднання громадян»,

ПРОСИМО:

Надати засвідчені належним чином копії актів проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів ТОВ «Овідіопольавтотранс».

Відповідь просимо надати у встановлений законом строк, надіславши на поштову адресу громадської організації «Верховенство права»: 65012, м. Одеса, а/с №47.
У разі, якщо обсяг підготовленої інформації складе більше 10 сторінок, відповідно до ЗУ «Про доступ до публічної інформації» просимо виставити рахунок для ГО «Верховенство права» на оплату послуг друку і копіювання. Рахунок просимо надіслати на електронну пошту verhovenstvo@gmail.com.

Голова правління В.І. Семенов


Теги статьи: Овидиопольавтотранс

Дата и время 25 марта 2014 г., 10:32     Просмотры Просмотров: 6590
Комментарии Комментарии: 0


Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы открытие рынка земли?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.120968