АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -2°C
Харьков: 0°C
Днепр: 0°C
Одесса: 0°C
Чернигов: -2°C
Сумы: 0°C
Львов: 0°C
Ужгород: 7°C
Луцк: 0°C
Ровно: 0°C

У Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого продовжують вивчати тему вирішення спорів щодо меж земельних ділянок

У Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого продовжують вивчати тему вирішення спорів щодо меж земельних ділянок
У Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого продовжують вивчати тему вирішення спорів щодо меж земельних ділянок

У січні 2017 року начальник відділу прокуратури Харківської області Бурцев О.В. у Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого захистив дисертацію на тему: «Правові засади вирішення спорів щодо меж земельних ділянок» за спеціальністю - Земельне право; аграрне право; екологічне право; природоресурсне право та здобув науковий ступень кандидата юридичних наук.

На підставі рішення Атестаційної колегії Міністерства освіти і науки України від 27.04.2017 року Бурцев О.В. отримав диплом кандидата юридичних наук.

Актуальність питань щодо вирішення спорів про межі земельних ділянок обумовлена багатьма чинниками. Зокрема, в Україні сьогодні склалася ситуація, коли землю як об’єкт права власності й нерухомості включено до цивільного обігу. Разом із тим не всі земельні ділянки характеризуються визначеністю своїх меж, не всі вони зареєстровані в Державному земельному кадастрі, в результаті чого вони нерідко мають лише фактичні межі, а юридичних же меж, які мали б бути встановлені згідно з вимогами чинного законодавства, як правило, бракує. Між тим, це призводить до серйозних наслідків, пов’язаних з порушенням меж таких земельних ділянок і до порушення прав на землю в цілому.

Належне вирішення спорів щодо меж земельних ділянок – першорядна проблема, що постає не лише перед фізичними і юридичними особами. Вона є важливою для судових та інших уповноважених органів, що можна пояснити недостатньою правовою врегульованістю земельних відносин, відсутністю однозначного підходу до розв’язання зазначених спорів, а також деякою неузгодженістю нормативно-правових актів, що їх стосуються. Такі перешкоди для захисту порушених чи оспорюваних земельних прав і законних інтересів суб’єктів, безсумнівно, мають бути усунуті, але цьому повинні передувати відповідні теоретичні напрацювання, обґрунтовані ретельним аналізом чинного законодавства й судової практики.        

Отже, актуальність дослідження інституту вирішення спорів про межі земельних ділянок обумовлена науковими пошуками перспектив подальшого вдосконалення законодавства в цій царині, необхідністю детального вивчення й розкриття юридичної природи й особливостей означеного виду спорів.

Дисертація виконана на кафедрі земельного та аграрного права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого відповідно до цільової комплексної програми «Правове забезпечення реалізації політики держави на пріоритетних напрямах економічного розвитку та у сфері екологічної безпеки».

Об’єктом дослідження послужили суспільні відносини, що виникають при вирішенні спорів щодо меж земельних ділянок.

Предметом дослідження виступили правові засади вирішення спорів щодо меж земельних ділянок.

Наукова новизна одержаних результатів полягає в тому, що вперше в земельно-правовій науці України здійснено комплексне наукове розроблення правових засад вирішення спорів щодо меж земельних ділянок.

Практичне значення одержаних результатів полягає в тому, що сформульовані в дисертації теоретичні положення, пропозиції, рекомендації й висновки є певним внеском у теорію і практику земельного права. Вони можуть бути використан у правотворчійдіяльності, науково-дослідницькійроботі, навчальному процесі,правовиховній роботі.

Теоретичні висновки і практичні рекомендації, що містяться в дисертації, обговорювались та були схвалені на засіданнях кафедри земельного та аграрного права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого. Результати дослідження були оприлюднені в доповідях на міжнародних і всеукраїнських наукових і науково-практичних конференціях: «Правове життя сучасної України» (м. Одеса, 20-21 квітня 2012 р.); «Актуальні проблеми реформування земельних, екологічних, аграрних та господарських правовідносин» (м. Хмельницький, 17-18 травня 2013 р.); «Розвиток організаційно-правових форм господарювання в аграрному секторі» (м. Харків, 13 червня  2014 р.).

Основні теоретичні положення й висновки дисертації знайшли відбиття у 8-ми наукових працях (у 5-х статтях, опублікованих у наукових фахових виданнях (з яких одна – в зарубіжному виданні) й у тезах 3-х наукових доповідей, оприлюднених на вказаних наукових конференціях).


Теги статьи: Юридический университет имени Ярослава МудрогоДисертаціяМіносвітиБурцев Олег

Дата и время 13 мая 2015 г., 13:36     Просмотры Просмотров: 4555
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Гриценко сделал важное заявление по поводу инцидента с Вакарчуком
’’Сверху сказали - нельзя’’: вокруг выступления Вакарчука разгорелся скандал
Харьковский институт внезапно отказал Вакарчуку в аренде помещения

Чому в наших школах суцільні фальш і брехня?
Куди Гриневич спрямовує мільйони доларів допомоги освітній реформі
МОН оприлюднило рейтинги вступників за широким конкурсом станом на 25 липня

З лиця моєї країни повинні зникнути російськомовні діти ,- Остап Дроздов
«Липові» статті та куплені довідки: хто претендує на вчені звання
Вчителям і не снилося: скільки заробляє міністр Гриневич

В Україні хочуть запровадити можливість здобувати вищу освіту на роботі
Наукове рабство. $15 тисяч за дисертацію, гори барахла і злидні. Сповідь молодого вченого з інституту Патона
Кто и зачем “слил” дочь луганского террориста Марину Корнет, которая учится в Харькове

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Что делать с «евробляхами»?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.053348