АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 6°C
Харьков: 8°C
Днепр: 10°C
Одесса: 10°C
Чернигов: 6°C
Сумы: 10°C
Львов: 0°C
Ужгород: 0°C
Луцк: 0°C
Ровно: 1°C

У Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого продовжують вивчати тему вирішення спорів щодо меж земельних ділянок

У Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого продовжують вивчати тему вирішення спорів щодо меж земельних ділянок
У Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого продовжують вивчати тему вирішення спорів щодо меж земельних ділянок

У січні 2017 року начальник відділу прокуратури Харківської області Бурцев О.В. у Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого захистив дисертацію на тему: «Правові засади вирішення спорів щодо меж земельних ділянок» за спеціальністю - Земельне право; аграрне право; екологічне право; природоресурсне право та здобув науковий ступень кандидата юридичних наук.

На підставі рішення Атестаційної колегії Міністерства освіти і науки України від 27.04.2017 року Бурцев О.В. отримав диплом кандидата юридичних наук.

Актуальність питань щодо вирішення спорів про межі земельних ділянок обумовлена багатьма чинниками. Зокрема, в Україні сьогодні склалася ситуація, коли землю як об’єкт права власності й нерухомості включено до цивільного обігу. Разом із тим не всі земельні ділянки характеризуються визначеністю своїх меж, не всі вони зареєстровані в Державному земельному кадастрі, в результаті чого вони нерідко мають лише фактичні межі, а юридичних же меж, які мали б бути встановлені згідно з вимогами чинного законодавства, як правило, бракує. Між тим, це призводить до серйозних наслідків, пов’язаних з порушенням меж таких земельних ділянок і до порушення прав на землю в цілому.

Належне вирішення спорів щодо меж земельних ділянок – першорядна проблема, що постає не лише перед фізичними і юридичними особами. Вона є важливою для судових та інших уповноважених органів, що можна пояснити недостатньою правовою врегульованістю земельних відносин, відсутністю однозначного підходу до розв’язання зазначених спорів, а також деякою неузгодженістю нормативно-правових актів, що їх стосуються. Такі перешкоди для захисту порушених чи оспорюваних земельних прав і законних інтересів суб’єктів, безсумнівно, мають бути усунуті, але цьому повинні передувати відповідні теоретичні напрацювання, обґрунтовані ретельним аналізом чинного законодавства й судової практики.        

Отже, актуальність дослідження інституту вирішення спорів про межі земельних ділянок обумовлена науковими пошуками перспектив подальшого вдосконалення законодавства в цій царині, необхідністю детального вивчення й розкриття юридичної природи й особливостей означеного виду спорів.

Дисертація виконана на кафедрі земельного та аграрного права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого відповідно до цільової комплексної програми «Правове забезпечення реалізації політики держави на пріоритетних напрямах економічного розвитку та у сфері екологічної безпеки».

Об’єктом дослідження послужили суспільні відносини, що виникають при вирішенні спорів щодо меж земельних ділянок.

Предметом дослідження виступили правові засади вирішення спорів щодо меж земельних ділянок.

Наукова новизна одержаних результатів полягає в тому, що вперше в земельно-правовій науці України здійснено комплексне наукове розроблення правових засад вирішення спорів щодо меж земельних ділянок.

Практичне значення одержаних результатів полягає в тому, що сформульовані в дисертації теоретичні положення, пропозиції, рекомендації й висновки є певним внеском у теорію і практику земельного права. Вони можуть бути використан у правотворчійдіяльності, науково-дослідницькійроботі, навчальному процесі,правовиховній роботі.

Теоретичні висновки і практичні рекомендації, що містяться в дисертації, обговорювались та були схвалені на засіданнях кафедри земельного та аграрного права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого. Результати дослідження були оприлюднені в доповідях на міжнародних і всеукраїнських наукових і науково-практичних конференціях: «Правове життя сучасної України» (м. Одеса, 20-21 квітня 2012 р.); «Актуальні проблеми реформування земельних, екологічних, аграрних та господарських правовідносин» (м. Хмельницький, 17-18 травня 2013 р.); «Розвиток організаційно-правових форм господарювання в аграрному секторі» (м. Харків, 13 червня  2014 р.).

Основні теоретичні положення й висновки дисертації знайшли відбиття у 8-ми наукових працях (у 5-х статтях, опублікованих у наукових фахових виданнях (з яких одна – в зарубіжному виданні) й у тезах 3-х наукових доповідей, оприлюднених на вказаних наукових конференціях).


Теги статьи: Юридический университет имени Ярослава МудрогоДисертаціяМіносвітиБурцев Олег

Дата и время 13 мая 2015 г., 13:36     Просмотры Просмотров: 3945
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Нашлась дочь Корнета: появились новые подробности о жизни девушки
Українським школярам тепер можна позаздрити чи... поспівчувати?
Как к отъявленным убийцам: стало известно о зверском отношении к соратникам Саакашвили

МОН: 60 тис. 925 вступників рекомендовані до зарахування на бюджет
Міносвіти переклало на абітурієнтів вину за проблеми при подачі заяв на вступ
ПроФФесура? Теми кандидатських дисертацій народних депутатів України

Коштовна безкоштовна освіта. Як боротись з "добровільними" внесками
Це міністерство слід розігнати, міністра і заступника міністра притягнути до кримінальної відповідальності за сприяння сепаратизму в Україні, – журналіст
Спеціалістів та кандидатів наук більше не буде: рішення Міністерства освіти

Гриневич оголосила війну репетиторству вчителів
Колишній член ЦК КПРС Тацій в обхід люстрації знову рветься в ректори
Вуз, який готує прокурорів і міліціонерів, купив у зеків дверей на мільйон по неймовірно високим цінам (фото)

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

На чьей вы стороне в событиях под Радой?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.050911