АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -1°C
Харьков: 0°C
Днепр: 0°C
Одесса: 1°C
Чернигов: -3°C
Сумы: -1°C
Львов: -1°C
Ужгород: 1°C
Луцк: -1°C
Ровно: -1°C

Хто такий новий керівник "Нафтогазу" Андрій Коболєв

Хто такий новий керівник "Нафтогазу" Андрій Коболєв
Хто такий новий керівник "Нафтогазу" Андрій Коболєв

Небагата на сенсації і скандали біографія нового голови «Нафтогазу» Андрія Коболєва створює оманливе враження, що це людина взагалі нова, а тим паче в енергетичній сфері

З новиною про призначення Коболєва на пост голови НАКу з’явився скупий перелік головних віх його трудової діяльності.

Закінчив в 2000 році КІМО, отримавши ступінь магістра міжнародних економічних відносин.

З 1999 по 2002 пропрацював в українському підрозділі міжнародної консалтингової і аудиторської компанії PricewaterhouseCoopers (PwC) консультантом з питань управління, спеціалізуючись в питаннях стратегічного управління та корпоративних перетворень.  До речі,  PwC входить у "велику четвірку" аудиторських компаній світу з виручкою $31,5 млрд в 2012 році.

Далі, Коболєв, майже 9 років працював в НАК "Нафтогаз України" в департаменті корпоративних фінансів та цінової політики держхолдингу і радником глави правління НАК. Зі згадувань у ЗМІ можна зробити висновок, що новий голова тоді займався реструктуризацією зовнішнього боргу "Нафтогазу" пропонуючи формально обміняти єврооблігації та інші зобов’язання на нові єврооблігації.

І останній штрих з біографії Андрія Коболєва - це радник в інвестиційній компанії AYA Securities. За інформацією ЗМІ Андрій Коболєв навіть є співвласником компанії.

AYA Securities це інвестиційно-банківській підрозділ фінансової групи AYA Capital. Генеральним директором останньої є Юрій Вітренко син глави колись відомої Прогресивної соціалістичної партії Наталії Вітренко.

Саме з AYA Capital пов’язаний цікавий факт з біографії нового глави НАКу. В минулому році Міненерговугілля підписало наказ про ліквідацію державного підприємства "Вугілля України". Підприємство залишилось з великим шлейфом боргів. Велика частина позик була видана держбанками, зокрема Ощадбанком.

Тоді компанія AYA Capital зробила банкам пропозицію придбати проблемні борги держкомпанії з дисконтом 70%. Компанія могла отримати прибуток в 2 млрд грн за кілька днів і профінансував би цю операцію, швидше за все, банк, близький до "сім’ї" Януковича.  

Але є у нового голови НАКу і інша сторона біографії. За інформацієюЕспресо.TV, Андрій Коболєв є людиною близькою до Ігоря Діденка - колишнього першого заступника голови "Нафтогазу". Коболєв здебільшого займався фінансовими питаннями і був, по суті, фінансовим радником Діденка. Як відомо Діденко є тією людиною, яка підписапла "газові угоди" Тимошенко, за що потім багато місяців провів в тюрьмі за правління Януковича.

Діденко сам не захотів йти на посаду голови НАКу. Більше, того, як повідомляє нам наше джерело, багато людей, яким пропонували очолити НАК просто відмовилися, тому що вважають, що посада зараз тимчасова. Саме таким умовно тимчасовим головою НАКу погодився бути Коболєва, який, по суті,  буде йти в фарватері Ігоря Діденка та Юлії Тимошенко.

Одна з головних проблем, з якою доведеться зіткнутися Коболєву -  питання боргів і переговорів з "Газпромом" і експерти не бачать реального виходу з цієї ситуації. Люди не хочуть займати посаду, на якій в них будуть зв’язані руки. 

Як кажуть, опитані нами експерти, поки  невідомо, на яких умовах Коболєв пішов в компанію, наскільки вільно він зможе працювати. І більш ключове питання – це заступники голови НАКу, призначення яких ми побачимо.

Щодо самого Коболєва та його професійних здібностей, то тут експерти просто розводять руками. "Якби він працював в іншій компанії на керівній посаді, то можна було б оцінити його потенціал. Але будемо сподіватися, що він розуміє в якій ситуації знаходиться НАК і своїми знаннями вирішити проблеми, які першочергово стоять перед компанією – вирішення питання боргів перед "Газпромом" і внутрішніх боргів теплокомуненерго. Це ключові проблеми", - розповів Еспресо.TV експерт Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук.

В цілому ж поки виглядає так, що Андрій Коболєв, скоріш за все, просто обличчя "Нафтогазу", а діями будуть керувати інші люди. Чи зможе він вирости в самостійну фігуру стане зрозуміло після перших переговорів з Газпромом.

http://espreso.tv


Теги статьи: КоболевНафтогаз

Дата и время 26 марта 2014 г., 14:14     Просмотры Просмотров: 33269
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Подоляк: Вся суть этой элиты – взять много и вывести легально. Что и сделал Коболев
«Люди в Україні будуть ходити на роботу, щоб оплатити газ», - нардеп
"Нафтогаз" накажут за чрезмерные премии: у компании заберут почти всю прибыль

Чтобы было тепло: киевляне заплатили Ахметову очередные 269,4 млн гривен
Два города на Львовщине останутся без отопления из-за некомпетентных действий АРМА
Михаил Подоляк: “Поющие в жлобовнике”

Суд оштрафовал Коболева на 1700 грн за отказ раскрыть имена получателей огромных премий в "Нафтогазе"
Суд в Швеции возобновил взыскание долга в $2,6 млрд с "Газпрома" в пользу "Нафтогаза"
Коболев заявил, что «Нафтогаз» хочет передать ему функции всего правления

Коболев заявил, что ему постоянно угрожают
Плюс 30% к платежкам. Когда в Киеве появится горячая вода и сколько за нее придется платить
Получив премии чиновники «Нафтогаза» наняли клоунов в фейсбуке для шоу

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Уйдет ли Луценко в отставку?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.533119