АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 19°C
Харьков: 17°C
Днепр: 19°C
Одесса: 22°C
Чернигов: 19°C
Сумы: 17°C
Львов: 19°C
Ужгород: 22°C
Луцк: 20°C
Ровно: 19°C

У ВАКС показали відео, як працівник СБУ копирсався у сумочці судді, а прокурор змивала «світлячок»

У ВАКС показали відео, як працівник СБУ копирсався у сумочці судді, а прокурор змивала «світлячок»
У ВАКС показали відео, як працівник СБУ копирсався у сумочці судді, а прокурор змивала «світлячок»

Вищий антикорупційний суд провів чергове засідання у справі судді Окружного адмінсуду Олени Власенкової, обвинуваченої в одержанні неправомірної вигоди.

Про це повідомляє «Судовий репортер».

Суд продовжив дослідження відеозаписів слідчих дій із кабінету Власенкової.

Видно, що суддя сидить за своїм комп’ютером і за вказівками прокурора Олефіра відкриває ті чи інші документи, роздруковує їх на принтері. Захист стверджує, що прокурор не мав права доступу до комп’ютеру судді.

Прокурор Андронова це спростовувала, кажучи, що ухвала на обшук давала дозвіл на відшукання та вилучення речей і документів, в тому числі огляд комп’ютерної техніки.

Працівник СБУ Бутько бере з полиці папку з документам і переглядає, а потім бачить жіночу сумочку і запитує Власенкову, чи можна її подивитися. Суддя не заперечувала.

Бутько почав ритися у сумочці, діставав документи і платіжні карти і демонстрував їх перед камерою, диктував номери карток. Далі так само гортав записники.

«Нема надможливостей, щоб зайти і як сканером побачити, що там лежить документ, який стосується справи. Тому оглядалися всі документи», – пояснила прокурор Андронова.

Адвокати звертали увагу, що на відео на видно понятих.

Прокурор запевнила, що на деяких кадрах видно, що поняті сиділи біля Власенкової. «Неможливо було так знімати, щоб у камері були зафіксовані всі учасники.. Це призвело б до того, що дуже далеку видно, що оглядають… Робився акцент, які саме дії проводяться під час обшуку», – пояснила прокурор.

У протоколі нема зауважень Власенкової щодо понятих. Але в засіданні суддя такі озвучила. «Поняті не підходили і не оглядали записники і документи… Просто сиділи за столом і просто спостерігали… Не бачили, що досліджується працівниками правоохоронних органів», – зазначила Власенкова.

Адвокат Роман Кругляк стверджує, що працівники САП і СБУ спонукали Власенкову торкатися грошей, аби в неї на руках лишилися сліди.

Прокурор же переконує, що після оголошення ухвали на обшук Власенкова сама дістала гроші з сумочки і видала.

Демонструвався запис процедури освідування – з метою виявлення на тілі слідів злочину. Адвокат заявив клопотання про визнання постанови про освідування Власенкової очевидно недопустимим. За ст.241 КПК освідування проводиться щодо підозрюваного, свідка чи потерпілого. На момент обшуку в кабінеті суддя не мала статусу підозрюваної, з неї не було знято суддівську недоторканість. Прокурор у засіданні підтвердила це і пояснювала, що Власенкову освідували як особу, яка може мати відомості про справу. Суд не став визнавати постанову очевидно недопустимою, зазначивши, що не бачить істотного порушення прав людини, але пообіцяв врахувати обставину в нарадчій кімнаті.

На відео видно, як руки судді просвічують лампою, шукаючи сліди речовини, якою позначали гроші. Слідів виявилось дуже мало і для стороннього спостерігача роздивитися їх із екрану було неможливо. Також це відзначав захисник. «З відеозапису не побачив, що в неї на руках нашарування фарби, як покрасили стінку», – коментував адвокат Кругляк.

Далі прокурор Андронова ватним диском робила змиви із пальців судді та упаковувала диски у конверти.

Пізніше прокурор виявить речовину на штанах судді в районі колін. Через це були вилучені малинові віскозні штани, в які того дня суддя була одягнута.

«Скидай штани або поїдеш в тюрму!», – описав ті події адвокат.

«Скидай штани або виріжемо латки…. «А як же я поїду додому? – «Мантію одягнеш», – було сказано єхидним тоном», – озвучувала свою версію подій Власенкова.

«Такий ляп був», – підтвердив адвокат, який був присутній на слідчій дії.

Але представниця САП заперечує це.

«Фраза одягнути мантію сказана не стороною обвинувачення… Не буду казати ким. Не хочу бути голослівна. Точно не сторона обвинувачення. Може, із запису буде видно. Ми з розумінням поставилися. Ми чекали біля години, коли Олені Олександрівні привезуть змінний одяг. Ніхто не кепкував з цього приводу», – запевнила Андронова.

Відео в цій частині ще не досліджувалося – суд перейде до нього у наступному засіданні, яке заплановане на січень.

У першій половині засідання суд також вирішував клопотання адвоката Подосінова про тимчасовий доступ до інформації СБУ з приводу оперативно-розшукової справи стосовно судді Власенкової.

Громадянин Остапенко 26 березня 2018 звернувся до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури із заявою , що суддя вимагає в нього гроші. Цього ж для у САП надійшов лист, датований 22 березня, від заступника начальника Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю СБУ із рапортом співробітника Бутько. У рапорті Бутька йшлося, що інформація про вимагання суддею Власенковою неправомірної вигоди здобута у результаті оперативно-розшукової діяльності.

Адвокат тепер хотів отримати інформацію, чи стосовно Власенкової заводилась оперативно-розшукова справа, чи співпрацював Остапенко з СБУ, чи відвідував приміщення СБУ у квітні-травні 2018 та ін. Захист намагається довести що стосовно Власенкової скоєно провокацію. Крім того, є дані, що заявник Остапенко ще у п’ятих інших справах звертався до цього ж підрозділу СБУ про вимагання у нього хабарів. На адвокатський запит СБУ відмовила у наданні інформації про оперативно-розшукову справу, посилаючись на державну таємницю. Водночас адвокат вважає, що дана інформація стосується його підзахисної і може бути надана листом, а не обов’язково через фізичне дослідження оперативно-розшукової справи, без доступу до матеріалів.

Прокурор Андронова сказала, що тимчасовий доступ надається до речей і документів, а тут захисник хоче отримати інформацію, тобто на виконання ухвали має бути створено документ, якого ще не існує. Відтак, на її думку, клопотання не може бути задоволено.

Крім того, як виявилося в адвоката Подосінова наразі нема доступу до держтаємниці, так і нема його у суддів ВАКС, які слухають справу. Так само проти задоволення клопотання заперечував присутній у засіданні представник СБУ як розпорядника інформації. Він сказав, що забороняється розголошувати відомості про оперативно-розшукові заходи та співробітництво громадян із СБУ.

Після виходу із нарадчої судді антикорсуду повідомили, що у тимчасовому доступі відмовляють. Оголошувався короткий текст ухвали і мотиви стануть відомі пізніше із певного тексту рішення.

10 травня 2018 року суддю ОАСК Олену Власенкову прокурори САП та оперативні працівники Головного управління «К» СБУ викрили начебто при отриманні 2000 доларів неправомірної вигоди. Потім за заявою судді було зареєстровано справу про провокацію хабара.

За версією слідства, йшлося про отримання хабара у представника ТОВ «Безпечні технології утилізації», який оскаржував анулювання Міністерством екології ліцензії на право ведення господарської діяльності з небезпечними відходами. За заявою представника цієї ж компанії Остапенка було зареєстровано ще одну кримінальну справу проти судді Київського апеляційного адміністративного суду Ігоря Петрика.

sudreporter.org


Теги статьи: СБУАндронова АнастасияСуддяхабарВласенкова ЕленаОАСКОкружний адміністративний суд міста КиєваСудВАКСВищий антикорупційний суд

Дата и время 17 ноября 2020 г., 17:36     Просмотры Просмотров: 1727
Комментарии Комментарии: 0


Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Есть ли у вас в городе подразделения теробороны?

Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.261079