АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -1°C
Харьков: -4°C
Днепр: -3°C
Одесса: 2°C
Чернигов: -2°C
Сумы: -4°C
Львов: 5°C
Ужгород: 9°C
Луцк: 4°C
Ровно: 3°C

Україна не може подати до міжнародного суду на Росію

Україна не може подати до міжнародного суду на Росію
Україна не може подати до міжнародного суду на Росію

Нещодавно Верховна Рада підтримала проект постанови "Про опір військовій агресії Російської Федерації та подолання її наслідків". Згідно з нею, у випадку відмови Кремля знайти винних у розпалюванні війни, Україна залишає за собою право звернутися в Міжнародний кримінальний суд в Гаазі з проханням розслідувати ці злочини.

Водночас парламент і досі не ратифікував Римський статут, котрий встановлює юрисдикцію, функції та структуру Гаагзького трибуналу. Тому наразі Україна не має права подавати скарги до Міжнародного суду.

"Римський статут встановлює 4 основних правопорушення: геноцид, злочин проти людства, військові злочини і злочинна агресія", - каже Юлія Василенко, адвокат і фахвець з європейського права, голова громадської організації "Комісія захисту незаконно звинувачених".

Ті держави, котрі його ратифікували, можуть звернутися з проханнями розслідувати ці правопорушення на їхній території.

"Україна брала участь в розробці статуту в 2000-х роках. Але так і не ратифікувала його. Тодішній президент Кучма звернувся до Конституційного суду, відразу після "касетного скандалу". Суд виніс рішення, що деякі положення статуту суперечать конституційним нормам", – каже Василенко.

Наразі, аби ратифікувати статут, потрібно внести поправку до Конституції. Ще торік Мін’юст підготував пакет документів відносно позову до Конституційного суду, аби ратифікувати Римський статут. Але в адміністрації президента другий рік ігнорують проблему.

В Раді нацбезпеки та оборони пояснили, що з ратифікацією варто зачекати.

"У Росії теж не ратифіковано цей документ. Тому й нам варто зачекати, адже ратифікація може потягнути за собою масу позовів з боку громадян РФ, восійської влади та противників нині діючої влади", - пояснив Володимир Польовий, заступник керівника центру РНБО.

"Ми робили звіт, у якому зафіксували докази катувань та вбивств полонених українських військових сепаратистами та схожі факти з боку української сторони. Такі випадки можуть бути причиною затягування ратифікації статуту, оскільки українська влада розуміє, що міжнародний суд буде розслідувати порушення і з українського боку", - пояснює Кразимир Янков, учасник моніторингової групи міжнародної правозахисної організації Amnesty International.

Які небезпеки чатують на Україну в разі, якщо Україна ратифікує статут, а Росія - ні, "Знай" розповів київський політичний експерт Віктор Небоженко.

"Кримінальний суд у Гаазі зазвичай активно використовують країни, що втягнуті в багаторічні воєнні конфлікти одна з одною. Кожна сторона наводить численні аргументи проти іншої. Україна побоюється, що Росія, яка спрямовує багато зусиль на те, аби підтримувати політичну підтримку в Європі, використає Римський статут проти нас", - зазначає він.

Україна на міжнародній арені зараз поводиться недостатньо агресивно, відстоюючи власні інтереси.

"Чого вартий лише той факт, що ми досі не виставили рахунку РФ за величезні економічні та соціально-економічні збитки, спричинені її авантюрою на Донбасі. Це неприпустимо. Не можна опускатися до рівня такої країни як Бурунді чи Південної Африки. Якщо Україна сама себе не захищатиме в міжнародних інстанціях, за нас цього ніхто не зробить", - додав він.

Наразі Небоженко радить незалежним юристам документувати всі злочини Росії на Сході України. Після ратифікації Римського статуту вони знадобляться в Гаазькому суді.

 
Олена Вовченко

 http://znaj.ua/


Теги статьи: УкраинаРоссия

Дата и время 19 мая 2015 г., 23:48     Просмотры Просмотров: 3951
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Россия не является полноправным хозяином Черного моря, – Полторак
«Закипает Кавказ, шумит Дальний Восток!»: в России открыто заговорили о развале государства
Спустя 30 лет после провала: Россия решила ввязаться в еще одну войну

Парубий: "Идеальное окно" для вступления Украины в ЕС будет в 2025-2027 годах
Не любят нас. Россию локализируют как государство-угрозу
Портников заявил, что если украинцы проголосуют за популистов на выборах, то Украина затормозит в развитии

Украина может стать Техасом в Европе, - министр энергетики США Перри
Украинцы променяли Россию на Польшу
«Жаба давит!»: Луценко назвал главный недостаток украинцев

Украину смерть пятнадцати детей от кори волнует меньше, чем евробляхеры, - доктор Комаровский
Изнасилование молодой лейтенантши в России: пострадавшая рассказала все как было
В Севастополе оккупанты посадили детей в автозак в честь дня МВД

Комментарии:

comments powered by Disqus
12 ноября 2018 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Уйдет ли Луценко в отставку?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.660012