АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -2°C
Харьков: 0°C
Днепр: 0°C
Одесса: 3°C
Чернигов: -3°C
Сумы: -1°C
Львов: 0°C
Ужгород: 3°C
Луцк: 0°C
Ровно: 0°C

Чому Москаль-"вишиватник" образив луганських патріотів

Чому Москаль-"вишиватник" образив луганських патріотів
Чому Москаль-"вишиватник" образив луганських патріотів

Москаль дедалі більше не просто перегинає палицю стосовно мешканців окупованої території Луганщини, зокрема патріотів України, які вимушені там жити, він просто плює їм у обличчя. Натомість набирає балів в інших частинах України. Не інакше як Генадій Генадійович вже замислився про велику кар’єру подалі від війни. 

Голова військово-цивільної адміністрації Геннадій Москаль відзначився черговою скандальною заявою. У своєму Фейсбуці він написав відповідь луганським патріотам України, які з різних причин не виїхали з окупації.

Допис зводиться до того, що Москаль відмовився перед ними вибачатися через свою заяву про те, що, мовляв "всі нормальні вже переїхали на українську сторону". За логікою генерал-губернатора, в Луганську залишилися «ненормальні», які до того ж не чинять опір до зубів озброєним російськими "Градами" і "Акаціями" бойовикам.
Крім того, Москаль перебрехав факти, заявивши, що "добре пом’ятає, як у березні минулого року луганчани всілякими способами спиняли українську військову техніку", приплів сюди ж Майдан, порівнявши його з війною на Донбасі.

Цей пасквіль - прямий доказ того, що галасливий губернатор остаточно з’їхав з катушок. Що саме на нього вплинуло - то інша тема, але ця заява перекреслює навіть те мінімальне і корисне, що він робить на своїй посаді. 

Чому Москаль-"вишиватник" образив луганських патріотів - фото 1

Пане Москаль, яку українську військову техніку в березні (!!!) луганчани зупиняли? Агов! АТО оголосили у квітні 2014-го, і перша військова техніка пішла на захоплений Слов’янськ через Краматорськ, де її зупиняли місцеві жителі. Жителі Краматорська! У Луганську загарбники СБУ з 6 квітня по 29 квітня сиділи в центрі міста, і ніхто з центральної влади не дав команду на штурм.

Можливо, Москаль пригадав, як у Станично-Луганському районі 15 березня люди блокували залізничну колію, щоб не пропустити військову техніку, яка їхала залізницею на кордон? Тоді це не луганчани, це - станничани (хоча не факт, що це були вони, а не звезені туди "тітушки"), і все одно Москаль перебріхує факти. 

Українська військова техніка, на жаль, до кордонів Луганська дійшла тільки влітку. Але у вересні, коли на нас "наскочило" перемир’я, вона від Луганська відійшла. Зрадницьки відійшла, як самі військові говорять, тому що готові вже були звільнити місто.

Така риторика очільника області - підміна фактів, неприпустиме порівняння Майдану і війни, замовчування того, що це силовики та чиновники здали Луганськ - це найгірший прояв української влади, яка за рік не покарала нікого, хто причетний до зради. Всі на волі, але у Москаля винні луганчани.

Знову і знову розігруючи карту "самі винні", Москаль тільки розпалює ненависть до мешканців та вихідців з Донбасу. Пост набрав більше 10 тис "лайків", у коментарях підтримка "вишиватників", які взагалі не розуміються на темі, майже абсолютна. Губернатор свою справу зробив - підкинув дрова у вогонь.

Чому Москаль-"вишиватник" образив луганських патріотів - фото 2

Хотілося б нагадати Москалю, що і під час німецької окупації українці жили і працювали, отримували від фашистів аусвайси, бо змушені були. Їм було потрібно годувати сім’ї. І посміхалися німцям. Але після звільнення, радянська влада вважала цих людей зрадниками, НКВС постійно проводило принизливі обшуки, особливо на їх погляд підозрілих засилали в табори, як зрадників батьківщини. І зараз Москаль і всі 10 тис, кому сподобався його допис, уподібнюються системі НКВС.

Донбас.depo.ua спитав луганчан, що вони думають про пасквіль Москаля.

Микола Козирєв, голова правління Української Гельсінської спілки, голова правління Громадського комітету захисту конституційних прав і свобод громадян

Напіввійськового адміністратора Луганщини Геннадія Москаля можна зрозуміти - проблем у нього більше, ніж можливостей їх вирішувати. І є в цих звинуваченнях в повальному сепаратизмі є своя правда. Як була своя "правда" у середньовічних інквізиторів, які спалювали грішників на вогнищах, що не розуміли користі святості і грішили "повально"! Як була своя "правда" у більшовиків, які відправляли в ГУЛАГ тих, хто не перейнявся вірою в комунізм. І ось тепер у нас новий більшовизм входить в моду - це ви, донбаські грішники накликали війну своїм сепаратизмом! Так помирайте тепер з голоду! Так от, Геннадій Геннадійович, Вам, як державній людині, більше з руки питати не з грішних виборців, а з держави: навіщо здали СБУ і озброїли сепаратистів? Навіщо, ще раніше, здали без жодного пострілу Крим? А виборці на виборах-референдумах у нас скрізь однакові. У Києві, наприклад, навіщо вибирали два терміни поспіль малохольного злодія Черновецького? У столиці! Словом, я думаю Геннадію Москалю вибачатися не треба, а от про відповідальність державних людей, у тому числі і свою, треба думати частіше.

Ігор Чудовський, юрист, постраждав від вогнепального поранення бойовиків, переселенець

В тому, що сталося, винні не луганчани, сепаратистів вистачає всюди - і на Галичині, і в Харкові, і в Києві. Основна відповідальність лежить, по-перше, на державній владі, по-друге, на органах місцевого самоврядування. Починати розмову про те, хто довів Донбас до кризи, треба з 2005 року, коли Москаль прийшов до влади. Він та його поплічники не довели справу про сепаратистський з’їзд до кінця, жодного з його учасників не засудили, і, таким чином, було створено прецедент, що можна дерибанити країну в своїх інтересах. Після його звільнення почався так званий договірняк - губернатором призначили Антіпова, і в Луганську з 2006 по 2010 рік була регіональна влада, вони ділили Захід та Схід та стравлювали їх між собою.

У Москаля є своєрідний імідж - людина з народу. І навіть розуміючи, що неправий, йому нікуди відступати, він буде продовжувати звинувачувати всіх заради іміджу. Однак він повинен розуміти, що для чиновника першого рангу, в країні, яка йде шляхом демократизації та європеїзації, такий виступ - це провал. Москаль, як губернатор, повинен розуміти, що такою поведінкою він змушує людей, що вагаються, відчувати себе кинутими. Не секрет, що в лавах сепаратистів багато таких, що розкаялися, а така позиція губернатора зовсім не мотивує їх переходити на сторону України. Щодо пива - не губернаторська це справа ловити фури, як і не міністерська справа літати до Непалу. А коли губернатор ловить фури з пивом, а навколо нього купа журналістів, виникає питання, що він робить в Луганській області. Проте я вважаю Москаля кращим губернатором за останні роки - він очолив область у важкі часи, і намагається відстоювати її інтереси.

Костянтин Рєуцький, керівник правозахисного центру "Поступ", журналіст, переселенець

З одного боку, в словах Геннадія Москаля нема прямих образ, але він висловився досить зверхньо. Вже зараз я розумію, як цей коментар генерал-губернатора буде позиціонувати його прес-служба - Москаль намагається мотивувати луганчан боротися за свою свободу. Але я знаю про те, скільки на цій війні заробляють. В Луганській області на вантажах на блокпостах заробляють, і це не може функціонувати без відома Москаля. У зворотньому напрямку постійно йдуть вагони з вугіллям з окупованих територій, і я сумніваюся, що Геннадій Геннадійович не знає про це. Безумовно, він вміє бути популярним, але є чимало доказів, як чиновники заробляють на війні, в оточенні губернатора чимало вихідців з колишньої влади, і на цьому фоні коментар Москаля виглядає цинічним та нещирим.

Олексій Біда, правозахисник, громадський активіст, був у полоні бойовиків, переселенець

На жаль, вищим мірилом українського політикуму, як і раніше, залишився популізм. Мало хто мислить стратегічно, ставить довгострокові завдання. Багато рішень приймаються миттєво, керуючись емоціями або висотою рейтингу. Страждає на вузькість кругозору і Геннадій Геннадійович. Наводячи як приклад київський Майдан, він забуває, що там стояла вся Україна, включаючи і Луганськ. Місто, продане держапаратом і злите силовиками. Кому, як не Москалю, в першу чергу знати про підкилимні ігри дерибану країни на удільні князівства. Договірняк політичних опонентів дав збій. Саме час звинуватити у всьому не перший раз обманутий "електорат". "Самі голосували, самі вибирали, самі нічого не робили..." Сподіваюся, старі методи відживуть своє разом з одряхлілими політиканами, що загралися, і управляти країною зможуть молоді, грамотні менеджери. Пенсіонери не можуть брати участь у становленні нової держави - менталітет не той. Світ стрімко розвивається - пора відійти убік і не заважати прогресу. У тому числі і політичному. А Луганськ - це Україна, а луганчани - українці. А чиновники - слуги народу, часто забувають про це.

Андрій Діхтяренко, журналіст, редактор "Реальної газети", переселенець

Москаль дуже швидко зрозумів, що бути популістом сьогодні - легко і приємно. Ти не найкращий управлінець і в цілому майже не контролюєш ситуацію в регіоні? Не біда: повісь на ютуб ролик, де ти лаєшся матом - і тобі пробачать все. Знаєш, що щодня тисячі звичайних людей неспроможні законно отримати перепустки із зони АТО? Не потрібно думати, як полегшити їм життя - набагато простіше зупинити одну фуру з пивом (при цьому тисячі таких же спокійно продовжують шурувати за хабарі через лінію розмежування) і красиво пообіцяти напоїти сепарів сечею. І т.д., і т.д. При цьому я зовсім не вважаю, що Москаль повинен вибачатися перед патріотами, які залишилися на окупованій території. Після таких яскравих виступів я сприймаю Москаля виключно як артиста розмовного жанру. Зрештою, ми ж не Росія, щоб "закликати до відповіді" сатириків і клоунів? Але звичайно, це проблема: звільненою Луганщиною керує людина, що в принципі не залишить після себе нічого, крім смішних і образливих роликів на ютубі.

Олександр Чередніченко, активіст луганського Євромайдану, переселенець

Геннадій Москаль трохи відірвався від дійсності - мабуть, занадто довго перебував поблизу окупованих територій. Підхопив вірус ненависті та ворожнечі. Хто дав йому право ставити знак рівності між усіма жителями Луганська і купкою екзальтованих пенсіонерів та іншими міськими ідіотами? Треба нагадати Москалю, що за день до захоплення будівлі СБУ купкою мавп, озброєних палицями та камінням любителі "руського міра" стояли всього лише з двома наметами в парку навпроти ОДА та докоряли через соцмережі луганчанам в тому, що тим плювати на захоплення міста бандерівської хунтою, просили принести їм хоча б чай і цукор, бо їм, висловлюючись мовою оригіналу, вже нічого було жерти! А в ту саму суботу за день до захоплення СБУ цим любителям "руського міру" вдалося зібрати на мітинг аж 100-150 чоловік пенсіонерів... Ай-ай-ай, яка тотальна підтримка Кремля! Факт ще й в тому, що СБУ захопили люди привезені в місто за підтримки міської влади, привезли в основному зі Стаханова – дивимося звідки Болотов, Дрьомов та інші герої "Новоросії", про яких в рядах антимайдану до цього ніхто навіть не чув. Ну і, напевне, пан Москаль забув про спецназ ГРУ РФ. Росія, звичайно ж, не при чому, це все бабуся з плакатом покликала до Луганська російську армію, і добрий Путін її почув. Дуже шкода , що у Москаля така коротка пам’ять.

Деякі луганчани вже оцінили його у соцмережі.

http://dn.depo.ua/


Теги статьи: Москаль

Дата и время 20 мая 2015 г., 09:22     Просмотры Просмотров: 4219
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

За антивенгерскими билбордами стоят российские спецслужбы, – Москаль
Паспортный скандал на Закарпатье: Москаль обрушился на Киев
Москаль анонсировал проблемы с раздачей украинцам чешских паспортов

Раздача паспортов: Москаль заявил о новой "угрозе" Закарпатью
Москаль розповів, хто зняв скандальне відео у консульстві Угорщини на Закарпатті
«Люди с двойным гражданством не патриоты» заявил Гриценко и назначил главой cвоего штаба австро-украинца Балогу

Москаль упрекнул украинцев в низкой рождаемости
Москаль уволил "разоблачителя" коррупции: подмечен показательный нюанс
Москаль прислал Авакову адреса игорных заведений

Венгерская «колонизация» Закарпатья. Что происходит
В больнице умерла вторая пострадавшая в ДТП с участием пьяного чиновника на Закарпатье
Пьяный чиновник РГА в один вечер совершил два ДТП, однако с места первой аварии его отпустила полиция, - Москаль

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Уйдет ли Луценко в отставку?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.088849