АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 4°C
Харьков: 0°C
Днепр: 1°C
Одесса: 5°C
Чернигов: 2°C
Сумы: 0°C
Львов: 3°C
Ужгород: 5°C
Луцк: 3°C
Ровно: 3°C

Мільйони з Родовід Банку можуть перебувати в Швейцарії

Мільйони з Родовід Банку можуть перебувати в Швейцарії
Мільйони з Родовід Банку можуть перебувати в Швейцарії

Екс-віце-президент фінустанови розповів справжню детективну історію, в якій фігурують політики, приватні детективи, замахи і наймані вбивці, пише видання "Комсомольська правда в Україні"

Банківську кризу 2008 року пам’ятають багато. Тоді клієнтам фінустанов доводилося годинами вистоювати в каси, щоб отримати належні їм кошти. Тоді як банки вводили обмеження на зняття грошей для вкладників, видаючи їм всього по 1000 грн. в день, їх керівники просили допомоги у держави, а потім ці кошти зникали в невідомому напрямку. Як це було, хто винен і де зараз мільйони доларів, які були виведені з банку, розповів екс-віце-президент Родовід Банку Сергій Дядечко, який провів власне розслідування.

Як це було

Наприкінці 2008 року в Україні вибухнула банківська криза. Після того як вкладники кинулися забирати свої заощадження, відразу кілька банків виявилися не в змозі виконувати свої зобов’язання. Одним з них був Родовід Банк. Як каже екс-віце-президент фінустанови Сергій Дядечко, сталося це не в останню чергу через дії керівництва банку та екс-депутата Олександра Шепелєва, якого вчора мали екстрадувати в Україну.

За словами Дядечка, головну роль у схемі вимивання фінансів з Родовід Банку відігравало адвокатське об’єднання "Бріарей". Саме з ним тимчасові керуючі Родовід Банку 1 липня 2009 уклали договір про надання юридичних послуг більш ніж на 300 млн грн.

- Цей договір уклав тимчасовий адміністратор банку Щербина, - говорить Сергій Дядечко. - Згідно з цим документом, банк доручив провести роботу з проблемними позичальниками і стягнути з них борги. "Бріарей" вступив в процедуру банкрутства компанії "Баски плюс", яка володіла ділянкою на Оболоні площею 100 га, і вона була у заставі у Родовід Банку. Ця ділянка продавалася на аукціоні Черновецького і за неї було заплачено 1 млрд грн. У підсумку мирової угоди Родовід Банк в обмін на ділянку погасив заборгованості компанії "Баски плюс" на 3,5 млрд грн. Тобто навіть якщо оціночна ціна ділянки не впала, то в результаті цієї угоди Родовід Банк зазнав збитків 2,5 млрд грн.

За словами Дядечка, за ці послуги Родовід Банк вирішив заплатити компанії "Бріарей" 301 млн 600 тис. грн. Далі гроші були відправлені екс-депутату Олександру Шепелєву. Відбувалося це наступним чином. Виведені з Родоводу кошти перераховувалися кількома траншами з 24 листопада до 16 грудня 2009 року саме на рахунки адвокатів АТ "Бріарей": директора Дениса Бадзюка і його зама Олексія Левченка. Потім ці гроші були переведені в готівку, конвертовані в долари і послідовно надійшли на депозитні рахунки Шепельової Галини, Кузнєцової Лариси, Шепелєва Михайла. Наступним кроком стало переведення грошей спочатку на компанію Promark Service, а потім на рахунки компанії Aerotech Management Limited і Ledoyen Holdings Limited в швейцарському банку Pictet.

- Зараз гроші перебувають на рахунках у швейцарському банку, і я можу назвати їх номери, - заявив Сергій Дядечко. - Це рахунок компанії Ledoyen Н638924 і рахунок компанії Aerotech Р628435 в банку Pictet. Є докази, що кінцевим бенефіціаром обох компаній є дружина колишнього куратора Родоводу - Галина Шепелєва.

За словами Сергія Дядечка, зараз Печерський суд виніс рішення про накладення арешту на ці рахунки і ведуться переговори зі швейцарським банком.

Замах за розслідування

Всі ці подробиці екс-віце-президент Родовід Банку дізнавався самостійно за допомогою європейських детективів. У 2012 році його автомобіль був розстріляний з автомата - з машини було витягнуто 26 куль. Після цього, за словами Дядечка, була задумана більш хитра схема.

- Після невдалого замаху я змушений був залишатися в Європі, побоюючись за себе і свою сім’ю, - розповідає бізнесмен. - Влітку 2013-го Шепелєв розпочав організацію наступного замаху. Він домовився в Росії, що там буде сфабриковано проти мене кримінальну справу про тероризм. Дали свідчення, що я нібито передавав гроші чеченським бойовикам. Після цього мене мали оголосити в міжнародний розшук, після чого Інтерпол повинен був мене затримати і передати до Росії, де зі мною розправилися б у в’язниці.

За словами Дядечка, за фабрикацію цієї кримінальної справи його організаторам в РФ перерахували 1,3 млн доларів з рахунків компанії ICD INVESTMENTS, яка належить свату Шепелєва Касьянову. На підтвердження своїх слів бізнесмен надав ролик з допиту організаторів замаху в Росії.

Але перед тим як його оголосили в розшук, Дядечко повернувся в Україну, де і залишався невиїзним, щоб не бути арештованим. Тоді, за його словами, був складений план з його викрадення та вивезення до Росії. Однак йому пощастило. Шепелєв-утікач, який жив в Угорщині за підробленими документами, був заарештований. Він був готовий заплатити 5 млн доларів високопоставленим російським чиновникам і генералам за те, щоб йому надали політичний притулок.

Однак Угорщина таки приймає рішення екстрадувати Шепелєва в Україну, де він підозрюється не лише в виведенні грошей з Родовід Банку, замаху на Дядечка, а й у вбивстві банкіра Кириченка і полковника МВС Єрохіна.

Тест для нової влади

Сьогодні, коли до влади в країні прийшли нові обличчя, є шанс, що розслідування діяльності Олександра Шепелєва буде об’єктивним.

- Я хочу тільки одного - правосуддя, - говорить Сергій Дядечко. - Звертаюся до влади і правоохоронних органів з проханням забезпечити прозорий, справедливий і об’єктивний судовий процес стосовно Олександра Шепелєва.

Банкір сподівається, що новий генпрокурор підійде до розслідування чесно і неупереджено. Дії в рамках виключно правового поля, без оглядки на обличчя учасників та їхніх покровителів - це найкраща гарантія того, що в Україні працює закон, а не телефонне право чи революційна доцільність.

Правозахисник Ігор Фомін розповів, що зараз іменем революції намагаються випустити підозрюваних в організації замаху на Дядечка. У зв’язку з цим великі надії у забезпеченні прозорості розслідування вони покладають на громадські правозахисні структури та ЗМІ.

- Бачачи силу громадського контролю, ефективність роботи українських правозахисників, особливо останнім часом, я готовий допомогти в організації та фінансуванні роботи Бюро журналістських розслідувань в області фінансових зловживань, - зазначив банкір.

За його словами, правоохоронці вилучили у Шепелєва величезну кількість записів розмов з політиками, державними чиновниками, бізнесменами. Дані записи містять всю правду про всі обставини справ "Родоводу" та інших злочинах. Їх просто необхідно долучити до тих кримінальних справах, які вже відкриті проти екс-куратора банку. Якраз ці аудіофайли можуть стати основою і для роботи правозахисних структур, і для незалежних журналістських розслідувань за фактами виведення державних коштів з "Родовід Банку".

Сергій Дядечко вважає, що уникнути замилювання резонансної справи можливо, тільки об’єднавши зусилля представників Феміди, незалежних ЗМІ та правозахисних груп. Більше того, так можна буде ліквідувати серйозну суспільну загрозу, яка стане реальністю, якщо кримінал буде виправданий під виглядом політичних жертв. Для України, яка прагне до Європи, принцип верховенства права все-таки повинен нарешті стати значущим.

http://espreso.tv


Теги статьи: ДядечкоРодовид банк

Дата и время 27 марта 2014 г., 16:06     Просмотры Просмотров: 3645
Комментарии Комментарии: 0


Комментарии:

comments powered by Disqus
03 апреля 2020 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы открытие рынка земли?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.11837