АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -6°C
Харьков: -7°C
Днепр: -3°C
Одесса: 0°C
Чернигов: -7°C
Сумы: -8°C
Львов: -1°C
Ужгород: 0°C
Луцк: -2°C
Ровно: -3°C

МИ З РОСІЄЮ УЖЕ НЕ СПІВПРАЦЮЄМО, АЛЕ ЩЕ "ДРУЖИМО"

МИ З РОСІЄЮ УЖЕ НЕ СПІВПРАЦЮЄМО, АЛЕ ЩЕ "ДРУЖИМО"
МИ З РОСІЄЮ УЖЕ НЕ СПІВПРАЦЮЄМО, АЛЕ ЩЕ "ДРУЖИМО"

На фото вище ми бачимо урочисту церемонію майже18-річної давнини: президент РФ Борис Єльцин та президент України Леонід Кучма підписують "Договір про дружбу" 31 травня 1997 року.

А сьогодні, 21 травня 2015, розпочався юридичний розрив відносин України з Росією. Парламент проголосував за денонсацію п’яти угод з країною-агресором - тих, що стосувалися співробітництва у військовій галузі.

Першою реакцією соціальних мереж на звістку про розірвання цих договорів було одне: «Не минуло й року...». Хоча насправді Росія веде загарбницьку війну проти нашої країни більше року. То чому ж у парламентарів дійшли руки до розірвання з нею стосунків лише зараз?

Додамо ще, що чинних угод та договорів України з Росією значно більше. На сайті Верховної Ради ми нарахували близько 40 таких документів. Перелік двосторонніх угод, що існують, а також тих угод, що сьогодні було розірвано, наводимо нижче (справа зазначено ті, що денонсовано сьогодні).

Серед чинних угод - про співробітництво у ядерній та ракетній галузях, про транспортние сполучення, бізнес-стосунки та інші. А також - відтворений вже навіть у анекдотах «Договір про дружбу».

Ось він. Досі чинний:

Чому разом з військовими угодами не розірвали й «дружбу»? І взагалі, чому було б не винести на розгляд Верховної Ради усі угоди разом?

«Мені дивно, що досі не скасовано деякі політичні рішення. Наприклад, «Договір про дружбу». На мій погляд, весь цей документ потребує негайної денонсації. Тому що поведінка Росії ніяк не корелюється з положеннями цього документу».

«Це були б абсолютно правильні і логічні дії. Але Верховна Рада робить це з великим запізненням. Ці угоди потрібно було денонсувати ще рік тому», - підтвердив наші думки багаторічний співробітник української дипломатичної служби Богдан Яременко.

Він також впевнений, що окрім п`ятьох денонсованих угод з Росією потребують негайного розірвання усі інші двосторонні договори, а також інші акти.

«Мені дивно, що досі не скасовано деякі політичні рішення. Наприклад, «Договір про дружбу». На мій погляд, весь цей документ потребує негайної денонсації. Тому що поведінка Росії ніяк не корелюється з положеннями цього документу. Також потрібно скасувати усі документи про створення та роботу міжнародних органів України та Росії, міжвідомчі та інші договори», - вважає Яременко.

На його переконання, сьогоднішнє голосування - лише початок розірвання відносин з Росією. «Президент і уряд намагаються уникнути того, чого уникнути неможливо. Але це треба робити, і уникнути розірвання стосунків з Росією на даному етапі неможливо», - сказав він.

Які права людини Україна віднині не гарантує загарбникам

Загроза життю нації - вігома підстава, щоб відступати від зобов`язань, зазначено у документі  

Україна відмовилася також від низки міжнародних зобов`язань з прав людини. Зокрема, визначених Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод і Міжнародним пактом про громадянські і політичні права.

На відміну від угод з Росією, ця тема одразу набула негативного відтінку. І у деяких наших, і - особливо - у російських ЗМІ. «Україна відмовляється дотримуватись прав людини!» - заволали вони.

Втім, у ст. 15 Конвенції про захист прав людини чітко записано: «Під час війни або іншої суспільної небезпеки, яка загрожує життю нації, будь-яка Висока Договірна Сторона може вживати заходів, що відступають від її зобов’язань за цією Конвенцією». За виключенням ст. 2 ст. 3, 4 (п. 1) і 7.

Україна ж відмовилася від пп. 5, 6, 8 і 13.

До того ж діяти ця відмова буде лише «до повного припинення збройної агресії Російської Федерації, а саме до моменту виведення усіх незаконних збройних формувань, керованих, контрольованих і фінансованих Російською Федерацією, російських окупаційних військ, їх військової техніки з території України, відновлення повного контролю України за державним кордоном України, відновлення конституційного ладу та порядку на окупованій території України», зазначено у документі.

Втім, перелік прав, які віднині не гарантуються в Україні, дійсно може викликати занепокоєння: тепер що, нікому в країні не гарантується особиста недоторканість? Невтручання у приватне життя?

Богдан Яременко спростовує:

«Як для громадян України, так і для громадян інших держав на території України, як і раніше, діють закони України. Втім, через військову агресію Росії у нас вже відбулися певні законодавчі зміни, які стосуються територій проведення АТО. Постанова Верховної Ради не змінює законодавство України, вона лише фіксує на міжнародному рівні ті зміни в українському законодавстві, які відбулися раніше через проведення АТО. Тим же, хто мешкає поза зоною проведення АТО, взагалі не варто непокоїтись. Ще раз наголошую: зміни, що відбулися, стосуються лише ситуації в зоні АТО, і міжнародні договори не змінюють, а лише фіксують ситуацію, що склалася на сході України».

ТОЧНО наводить пункти (скорочено), які зазначені у парламентській заяві «Про відступ України від окремих зобов`язань...» і які Україна вважає неможливим виконати на час війни. Чи можна гарантувати зазначені права і свободи російським окупантам та сепаратистам?

«міжнародні договори не змінюють, а лише фіксують ситуацію, що склалася на сході України»

 


Теги статьи: УкраинаРоссия

Дата и время 22 мая 2015 г., 08:54     Просмотры Просмотров: 3012
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Украина разрабатывает новый пакет санкций против РФ, — Порошенко
Изгнанного с Украины российского дипломата перебросили на гибридную работу в Беларуси
Под завалами люди: в России на заводе обрушилась крыша

C многострадального "Адмирала Кузнецова" украли сверхсекретное оборудование, продали его, а деньги пропили
У Лукашенко назвали "плодом бурной фантазии" информацию о совещании по вопросам независимости Беларуси
Журналистов и силовиков больше, чем протестующих: в сети появились показательные фото из России

В оккупированном Крыму подняли флаг Украины и прочитали Шевченко
Франция уже не моя страна, не хочу там жить. Я люблю Украину - певец Поль Манондиз
Порошенко высказался о решении суда по Насирову

’’Щеки выпирают’’: Путин разозлил россиян разговорами о зарплате
’’Все кончено’’: Рабинович объяснил, как Украина ’’убила’’ патриарха Кирилла
Продление военного положения в Украине: Порошенко дал ответ

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы введение военного положения?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.205149