АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 6°C
Харьков: 7°C
Днепр: 7°C
Одесса: 7°C
Чернигов: 6°C
Сумы: 6°C
Львов: 6°C
Ужгород: 8°C
Луцк: 7°C
Ровно: 7°C

Богдан Чорній: не встиг стати депутатом Київради, як вже забув про оболонців

Богдан Чорній: не встиг стати депутатом Київради, як вже забув про оболонців
Богдан Чорній: не встиг стати депутатом Київради, як вже забув про оболонців

21 грудня 2020 року розпорядженням заступника міського голови – секретаря Київської міської ради утворена громадська приймальня депутата Київської міської ради Чорнія Б.П.

Рядова в цілому подія, хоча і дещо дивна: як видно з тексту документу, приймальня створюється навіть не під самого депутата, але з покладенням «функціоналу приймальні» на таку собі громадську організацію «Прогресивний молодіжний рух».

Богдан Чорній: не встиг стати депутатом Київради, як вже «кинув» оболонців

 

Богдан Чорній: не встиг стати депутатом Київради, як вже «кинув» оболонців


Власне, нічого кримінального в тому, що депутат вирішив за рахунок столичного бюджету підтримати фінансово якусь свою «кишенькову» ГО. Питання, насправді, зовсім в іншому: «фіктивну» приймальню депутат Чорній відкриває в Голосієво, а обирався він від… Оболоні.

Богдан Чорній: не встиг стати депутатом Київради, як вже «кинув» оболонців


Такий цинічний «кидок» власних виборців (навряд чи мешканець з площі Шевченка поїде на Голосіївський проспект, аби поскаржитись на неприбране сміття) був би дивним, якби не увесь попередній спосіб життєдіяльності пана Чорнія.

Тим більше, що оболонці й досі передають один одному чутки про те, що обрався депутатом не без допомоги «чорних піарників», а саме за допомогою славнозвісної «сітки», тобто такої собі напівзаконної схеми «підкупу виборців». Так це чи ні, ми точно не знаємо, але погодьтесь, як інакше людина могла виграти вибори на Оболоні, якщо вона там ніколи не жила й не працювала?

Автор цих строк безпосередньо спілкувався з паном Чорнієм під час однієї із зустрічей на Пріорці, й, власне, може розказати про цього депутата дещо як з суб’єктивної, так і об’єктивної точок зору.

***

Інформація про те, що такий собі Богдан Чорній збирається балотуватись у депутати Київської ради, з’явилась приблизно у вересні 2020 року. Мовляв, він вже пройшов неформальну співбесіду зі «смотрящим» Денисом Комарницьким, і все «порішав». Так і сталось – цей неврівноважений молодий чоловік (примудрявся підвищувати голос навіть на своїх власних виборців, чому автор був свідком особисто) почав активно піаритись по Оболоні, яка, як ми бачимо, була, залишилась і, мабуть, усю його депутатську каденцію так і залишиться для нього «чужою територією» або «темною плямою».

Однак у біографії самого Б.Чорнія темних плям набагато більше.

Як ми вже зазначили, на Оболоні він ніколи не проживав і не працював, а отже й проблем оболонців не знає і знати не може. Незалежний спостерігач може зауважити, мовляв, так для того ж він і проводив зустрічі з виборцями, аби начебто дізнатись про їх проблеми. Але це зовсім не так. Наприклад, якщо Богдану Чорнію «облом», то він запросто міг не прийти на анонсовану ним самим зустріч, як це відбулось із мешканцями по вулиці Сокальській, 11.

Відверто дивувались оболонці на дивакуватого кандидата в депутати, який з лайкою зустрічав будь-який контраргумент на свою адресу або чинної місцевої влади (у Фейсбук навіть є відео, де Чорній підвищував голос і ображав мешканців Оболоні). Це вже ми навіть не кажемо про те, що його агітатори повсякчас порушували масковий режим, розкидували друковану продукцію де завгодно (банально навалюючи сміття у дворі після «зустрічей» кандидата). І вже остаточно розчарувались оболонці у цьому кандидатові, коли побачили в його команді осіб, які скуповували голоси виборців (створювали так звану «сітку») ще на виборах 2015 року. На жаль, правоохоронні органи не спрацювали належним чином, і не зважаючи на те, що більшість оболонців не хотіли собі такого депутата (і як показує час, цілком обґрунтовано) він все ж виграв перегони в депутати. А переможців як кажуть не судять, навіть якщо зараз показати десятки відео, де він скуповував голоси. Проте насправді нічого іншого від Б.Чорнія і не можна було очікувати з огляду на наступне.

Якщо в когось з оболонців залишилась «агітка» Богдана Чорнія, радимо її зберегти як безпосередній доказ «окозамилювання» чинного депутата.
Наприклад, серед своїх особистих топ-досягнень він зазначав:
1) в соціальній сфері – будівництво дитячих садочків за адресами вул. Попова, 7 та вул. Кудряшова, 7-а;
2) в спортивній - мережа велопрокату «Байкnow», футбольні поля, мотузкові розважальні парки; 3) в медичній сфері – будівництво медичного закладу по вул. І.Шамо, 15-а,
4) допомога потерпілим від афери з «Еліта-Центром».

Для більшості киян не треба пояснювати, що тут усе обман чи напівправда. Так, запуск велопрокату «Байкnow» - це ніякий не запуск, а просто ребрендінг проекту, який з нуля створив бізнесмен Олексій Кушка, і Богдан Чорній хіба що нову назву придумав, і не більше.

Всі інші так звані «досягнення» - взагалі лише ПРОЕКТИ, які може будуть, а може й не будуть реалізовані підприємством, де сам Богдан Чорній працює заступником директора. Йдеться про комунальне підприємство «Київське інвестиційне агентство». Як мінімум, депутату повинно бути соромно – приписувати собі особисто досягнення, над якими працюють сотні людей. Але то вже питання совісті Богдана Чорнія.

А оболонцям лише слід знати, що їх «обманювали» і під час виборів, і вочевидь будуть це робить наступні 5 років.

Щоб переконатись в цьому, варто просто зайти на сайт КП «КІА».

З приводу медзакладу по вул. Шамо. Читаємо чорним по білому: стадія проекту - проект включений до переліку об’єктів, які потребують залучення інвестицій (!). Але ж це Дніпровський район, так що на таке досягнення ніхто з оболонців не міг повестися апріорі. Бо ж далі на сайті написано – наступні кроки щодо будівництва медзакладу технічна інвентаризація об’єкта; незалежна оцінка об’єкта; підготовка та погодження проекту рішення КМР про надання дозволу на знесення об’єкта. Тобто коли те будівництво почнеться, і чи почнеться взагалі - невідомо, бо ще потрібно буде рішення міськради, але Чорній не стидався видавати це за своє досягнення.

Йдемо далі. І бачимо, що навіть по Оболонському району, де його слова легко перевірити кожному виборцю, Чорній не втримався від обману. Йдеться про будівництво тих самих спортивних майданчиків, які він згадує у себе на Фейсбуці. Читаємо на якій стадії це будівництво – і розчаровано бачимо, що проект лише «готується до конкурсу»… Як то кажуть, будь-які слова зайві.

То ж, може, хоча б у випадку з дитячим садочком по вул. Попова, 7 не збрехав?! Але й тут – попадання у штангу. І цей проект теж тільки «готується до конкурсу». Ми б і хотіли сказати, що у пана Чорнія просто замало часу, і от як тільки він стане депутатом, то відразу усе «повирішує» та добудує, але розчаруємо – не буде такого.

Бо той самий садочок на Попова,7 (на фото видно, чим само пишається Чорній) збираються будувати аж з 2016 року…

Богдан Чорній: не встиг стати депутатом Київради, як вже «кинув» оболонців


Ось новина про це з офіційного порталу Київської міської ради - «На Оболоні на місці занедбаного аварійного дитсадка хочуть збудувати новий». І от вже 4-й рік «активного будівництва» - а садочок збудований лише в уяві Богдана Чорнія.

І вже зовсім цинічно виглядали спроби Б.Чорнія «примазатись» до допомоги «потерпілим елітівцям». Бо під цією благородною метою у Богдана Чорнія криються зовсім інші наміри.

Але тут слід підійти дещо здалеку.

У численних проплачених новинах про «доброго і розумного» Богдана Чорнія в жовтні-листопаді цього року писали наступне: «Богдан Чорній взяв активну участь у допомозі постраждалим від "Еліта-Центр". Завдяки йому і його команді 235 квартир в 9 будинках загальною площею 16448 кв. м було передано постраждалим в період з 2011 по 2016 роки». По-перше, дивно, про яку таку команду писали журналісти, адже за офіційними даними Чорній у 2011 році працював звичайним економістом I категорії Департаменту економіки та інвестицій КМДА, і нікому нічого відшкодувати просто не міг суто фізично, тим більше, що заробляв до смішного мало – не більше 5 тис грн. Що вже казати, якщо навіть у першій оприлюдненій Чорнієм декларації у 2017 році вказується увесь його дохід – аж 9 тис грн на місяць. Але про доходи Чорнія – то окрема тема.

Справа в тому, що посада Чорнія, з якої він пішов у депутати, дуже цікава – вона дозволяє зацікавленим особам підшукати потрібного інвестора під забудову тієї чи іншої ділянки, і переговорити із замовником тет-а-тет, ставши так би мовити посередником у схемі «забудовник-влада». І далі вже ситуація розгортається за одним із сценаріїв: або у забудовника все добре, або його інвестиції ставлять на «стоп».

Один з яскравих прикладів – забудова озера Качиного в Києві, що на перетині вулиць Здолбунівська та проспекта Петра Григоренка на Позняках. Забудовник КП «Житлоінвестбуд-УКБ» та правокористувач КП «Київське інвестиційне агентство» планували ще цього року засипати його землею, щоб побудувати багатоповерхівку із підземним паркінгом. Частину квартир як і завжди пообіцяли віддати жертвам аферистів компанії «Еліта-Центр». Але!

Забудовник має декілька серйозних аргументів. Перший – це розпорядження КМДА від 26 грудня 2014 № 1538, другий –рішення Київської міської ради від 26 грудня 2014 року № 767/767. Обидва підписані мером Віталієм Кличком. Крім того, існує лист Науково-дослідного центру екологічної безпеки та природокористування до директора КП «Житлоінвестбуд-УКБ». В ньому, зокрема, написано таке: «На земельній ділянці виявлена заболочена територія, яка виникла внаслідок антропогенних факторів… віднесення земельної ділянки до земель водного фонду не підтверджується… не має підстав вважати досліджуваний об’єкт водним об’єктом у розумінні Водного кодексу України». Правозахисник Тамара Харчилава запевняє, що ці документи не мають ніякої законної сили, а в реєстрі дозвільної документації дозвіл на будівництво на цій ділянці відсутній. Проте Богдан Чорній активно «качає» цю забудову, бо має там власний інтерес, який звичайно ж можна прикрити «турботою про елітівців».

Більше того, мешканець вулиці Княжий затон Сергій Миронюк впевнений, що на Позняках діє ціла будівельна мафія: «Ще у 2013 році той самий забудовник привозив проти нас цілий загін беркутівців, озброєних автоматами. Забудовники – це привладні бізнесмени, які використовують брудні технології. Тітушки – це їхня приватна армія. Також вони прикриваються шляхетною метою: наприклад, віддати безкоштовно частину квартир постраждалим від афери компанії «Еліта-Центр» або ж працівникам СБУ. Таким чином вони убезпечують себе від переслідувань з боку СБУ. Київська та дарницька влади повели себе найганебнішим чином: вони не з’являлися під час протистояння. Не прийшли навіть депутати, обрані по цьому округу».

«Засвітився» Богдан Чорній і ще в одній забудові. Йдеться про його корупційні зв’язки із скандальним Максимом Микитасем (на фото вони разом), колишнім власником ТОВ "Укрбуд Девелопмент", яка входить в державну будівельну корпорацію "Укрбуд".

Богдан Чорній: не встиг стати депутатом Київради, як вже «кинув» оболонців


Нагадаємо, що саме ця компанія нині підслідного Микитася залишила без грошей і без квартир 13 тисяч сімей киян - інвесторів "Укрбуду"! А той самий Богдан Чорній активно лобіював будівництво "Укрбуду" - "Сонячну Рів’єру", яка також вже знаходиться у переліку скандальних забудов. Ось і виходить, що виборцям Чорній говорить про допомогу постраждалим від афер, а насправді сам в цих аферах приймає участь.

До речі, про активні схеми Богдана Чорнія у будівничих оборудках говорять ще певні факти з біографії депутата. Зокрема, у 2019 році Богдан Чорній невдало набивався на конкурс очільника ДАБІ, про там його обійшли більш «спритні» колеги (до речі, спеціалізовані видання говорять про те, що рівень корупції в ДАБІ зараз виріс у декілька разів). А от Чорнію, аби не засмучувався, мабуть і запропонували депутатську посаду, тим більше що «схематозником» його називають не просто так.

Так, кияни пам’ятають, як майже рік тому столичний градоначальник "ліквідував" свого заступника Олександра Спасибка, який курирував всі питання містобудування і засвітився в ряді скандалів. "І ось, здавалося б, тепер Кличко міг би спати спокійно - токсичний Спасибко більше не вплине на його рейтинг. Але заковика в тому, що люди, які щільно працювали з опальним Спасибко, залишилися. Так, правою рукою "решали" Спасибко завжди був Богдан Черній, він займався будівельними та інвестиційними проектами в КМДА. В даний час він займає посаду заступника гендиректора Київського інвестиційного агентства. Це дуже прибуткове і "солодке місце", адже всі інвестиційні конкурси проходять через" руки" цього молодого і талановитого обдарування", - йдеться в статті на from-ua.

Автор підкреслює, що «нове обличчя» Чорнія саме тому й засвітилось у виборах, оскільки той ніде не засвітився в скандалах зі своїм колишнім патроном Спасибко, натомість виборцям може розповідати, який він чесний і непідкупний і ніколи не хотів стати депутатом, але ж ось тепер «мусить»…
І справді, ну не міг пройти Чорній повз депутатство, бо ж як пишуть ЗМІ "Чорній в курсі багатьох схем і, напевно, стане в нагоді в справі подальшого розпилу міського бюджету. Навіщо міняти Богдана Чорнія на іншого, якщо він, нехай і з молодих, але досвідчений і перспективний?».

Щоправда, в ЗМІ помилились, кажучи, що Чорній не замішаний в жодному скандалі. Насправді, ще й як замішаний – причому на рівні фінансових махінацій з ДНР!

Перевірка Богдана Чорнія по системі Youcontrol видає цікаву інформацію. У тому, що він весь час працює в «інвестиційній схемі» КМДА без перерв з 2012 року – то зрозуміло. А от його історичний зв’язок у якості одного із засновників Фінансової компанії «ВАП-Капітал» наштовхує на роздуми.

Богдан Чорній: не встиг стати депутатом Київради, як вже «кинув» оболонців


Два роки тому Генеральна прокуратура України закінчила досудове розслідування і передала до суду справу про отримання директором департаменту платіжних систем Нацбанку України Сергієм Шацьким хабара в розмірі 35 тисяч доларів, пишуть Українські новини

Зазначені кошти були передані за реєстрацію в Нацбанку внутрішньодержавної платіжної системи та видачу відповідного свідоцтва. Маловідомий, але важливий факт - посередниками в проведенні незаконної оборудки і співучасниками злочину виступали три особи, один з них співробітник Нацбанку. Головним серед посередників був громадянин Республіки Азербайджан, такий собі Расим Тагієв - брат глави Асамблеї національностей України і фігурант безлічі темних схем. Всім затриманим суд обрав запобіжний захід у вигляді домашнього арешту. Факт участі Тагієва не афішувати в ЗМІ, проте, Тагієв не раз потрапляв в поле зору правоохоронних органів країни. Так, Тагієв неодноразово затримувався за статтями 197 і 203 КУпАП, а також за статтею 222 Кримінального кодексу (незаконне зберігання і носіння зброї). Тагієв 7 разів притягувався до адміністративної відповідальності і проходив за матеріалами, які передбачають кримінальне покарання. Як виявилось, співучасників злочину, пов’язує давня дружба по інтересам. У червні 2015 року Національний банк України погодив правила внутрішньодержавної платіжної системи "Укроп". Платіжною організацією даної ПС якраз і є фінансова компанія "Вап-Капітал".
У створенні ФК, окрім Богдана Чорнія брали участь ще 10 фізичних осіб, проте одним з основних засновників виявилася рідна бабуся дружини Тагієва Расима. Він же був і неофіційним кінцевим беніфіціаром даного бізнесу. Однак ПС «Укроп» пропрацювала близько року, після чого здійснила ребрендинг на MOSST Payments. Зміна назви, очевидно, пов’язана з гучними кримінальними справами і інтересом з боку МВС і СБУ. Нагадаємо, в березні 2016 року в рамках розслідування кримінального провадження за фактом фінансових операцій на території так званої «ДНР», СБУ заарештувала рахунки 4 компаній в 14 банках. Серед них ТОВ ФК «ВАП-Капітал». Фінустанова працювала на території псевдореспублік через термінали, брали готівку і через «Міністерство доходів і зборів ДНР» платили «податки» в «бюджет ДНР». До речі, тоді ж були арештовані рахунки і ще однієї термінальної мережі - E-Pay, яка входить в платіжну систему «Укроп»! Після арештів і переслідувань з боку українських правоохоронних органів, в кінці квітня 2016, ПС «Укроп» вийшла на ринок з новим ім’ям - платіжна система «MOSST Payments» (оновлений номер ПС вона отримала 09 березня 2017 року). До очищення ділової репутації вони підійшли серйозно і з великими грошима: новий сайт, отримання PCI DSS, безліч замовлених статей про «інноваційність». Але платіжною організацією платіжної системи залишається все та ж ТОВ ФК «ВАП-Капітал», до якої дотичний і Богдан Чорній. Темні схеми напевно не зникли, просто тепер їх набагато простіше проводити через додаток у смартфоні, а не безпосередньо «світити» в терміналах країни.

Чесно кажучи, тепер вже важко встановити, яку саме роль Богдан Чорній виконував у схемах ФК «ВАП-Капітал». Але те, що «учень» він виявився вправним, свідчать офіційні дані його прибутків та витрат. Так, кожна з його офіційних декларацій буквально волає про те, що активи в 10 і більше разів перевищують доходи усієї сім’ї.

В цьому неважко пересвідчитись усім бажаючим, відкривши будь-яку з декларацій депутата.

Так, за останній рік його зарплата у КП «Київське інвестиційне агентство» піднялась аж до 19 000 грн на місяць. Що в принципі й непогано, але аж ніяк не дозволяло прикупити дві квартирки - 24.06.2014 загальною площею 52,3 м2 і вартістю 1,05 млн грн та 29.04.2016 року ще одну квартиру загальною площею 105 м2, і вартістю 3,5 млн грн.

Богдан Чорній: не встиг стати депутатом Київради, як вже «кинув» оболонців


Також у власності сім’ї ще є паркомісце 18,2 м3 та автомобіль Audi A6 (до цього була Мазда 6).

Причому відійти «від схем» Богдан Чорній не зміг навіть тут, засвітивши власного тестя, який начебто передав Ауді вартістю в 30 тис баксів в користування бідному зятю. То нічого, що сам Валерій Лукаш ніяким бізнесом не займається і таких статків на покупку такої вартісної речі як елітна авітвка не має, але ж і Богдану Чорнію не хотілось показувати дійсну вартість автомобіля.

Богдан Чорній: не встиг стати депутатом Київради, як вже «кинув» оболонців


Тим більше, що дружина Богдана – Вікторія Валерівна Чорній (в дівоцтві – Лукаш, на яку до речі, і оформлені усі квартири і паркомісце) також не може похвалитись ані якоюсь видатною посадою (працювала викладачем в КПІ на окладі в 6500 грн), ані часом для того, щоб якось заробити на квартиру і машину де інде, бо останні роки майже весь час перебуває у декретних відпустках.

Натомість дива дивні. Викладач КПІ та менеджер комунального підприємства, не маючи ані впливових родичів, ані якогось спадку, ані вкладів у банках, і отримуючи на двох невеликий дохід примудрились купити не тільки квартири й машини, але й заощадити готівкою майже 4 млн гривень...

Тепер, вочевидь, сівши у крісло депутата, Б.Чорній покаже ще більші досягнення, адже «схематозничати» на нинішній посаді йому буде набагато зручніше. Взяти хоча б будівництво ТРЦ на станції метро «Героїв Дніпра» та «Дорогожичі», про що у Depo.Кіев писав заступник директора Департаменту транспорту КМДА Сергій Майзель. Зокрема, чиновник пише, що коли на науковій раді обговорювалося питання про реконструкцію станції метро "Дорогожичі" з надбудовою громадських приміщень, Київське інвестиційне агентство в особі Богдана Чорнія запропонувало побудувати над цією станцією кілька поверхів і відкрити там торговий центр. Членами наукової ради було відмовлено КІА в розгляді цього проекту. Також була висунута одна важлива вимога - повинні бути організовані громадські слухання для обговорення цього питання", - пише Майзель. Чому ж Чорнію не вигідні громадські слухання, оболонці можуть і самі зрозуміти, оскільки КІА лобіювало і інтереси ще одного інвестора – забудовника ТРЦ на «Героїв Дніпра». Місцеві жителі категорично проти цього, але в Чорнія це питання направляють в русло, що, мовляв, потрібно приймати інвестора і погоджуватися на зведення торгового центру.

А ще під час виборів Богдан Чорній розповідав, що як тільки він стане депутатом, то відразу «зробить парк у кожному оболонському дворі», а самі двори будуть перетворені на "високотехнологічні території дозвілля та відпочинку"

Давно не був на Оболоні, може, хтось підкаже, як там, вже всі оболонські двори реконструйовано?

Іван Правдін

vectornews.net


Теги статьи: Тагиев РасимШацкий СергейВАП-КапіталмахінаціїЖК Сонячна Рів’єраКорупціяУкрбуд ДевелопментУкрбудМикитась МаксимКП КІАДепутатиОболоньВладаКиївКиїврадаКМДАЧорній БогданЧорний Богдан

Дата и время 23 декабря 2020 г., 19:02     Просмотры Просмотров: 5168
Комментарии Комментарии: 0


Похожие статьи

Психіатр та депутати про Ківу й "олімпіаду для повій": "Ківа – це обличчя української політики"
Інспектор Держпраці “погорів” на хабарі у 15 тисяч
Офіцер СБУ кришує незаконний бізнес, — розслідувачі

Локдаун у Києві можуть продовжити до 10 травня – ЗМІ
У столиці затримали російського кримінального «авторитета»
Понад 170 нардепів перехворіли на коронавірус, – Стефанчук

"Завтра людина поскаржиться, що померла": Кличко народив черговий перл, коли сварив киян через локдаун
Справу шахраїв, що намагалися видурити півмільйона доларів "під Луценка та Матіоса", скерували до суду
У Чернівцях на хабарі затримали гендиректора перинатального центру

Покращання в Укртрансбезпеці відбуваються лише на словах
Хто насправді стоїть за тотальним пограбуванням НАЕК «Енергоатом»?
Вулиці Метрологічна і Заболотного захлинаються в заторах через будівництво ЖК «Кришталеві джерела»

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Начнет ли Россия полномасштабную войну с Украиной в ближайшее время?

Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.175434