АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 0°C
Харьков: 4°C
Днепр: 5°C
Одесса: 4°C
Чернигов: 0°C
Сумы: 2°C
Львов: 0°C
Ужгород: 5°C
Луцк: 0°C
Ровно: 0°C

Якщо волонтери перестануть допомагати армії, рідні та друзі мобілізованих винесуть на руках з кабінетів все керівництво держави

Якщо волонтери перестануть допомагати армії, рідні та друзі мобілізованих винесуть на руках з кабінетів все керівництво держави
Якщо волонтери перестануть допомагати армії, рідні та друзі мобілізованих винесуть на руках з кабінетів все керівництво держави

Недавно я оголосив: «Волонтери, припиніть надавати допомогу! І побачимо, на скільки часу вистачить, щоб з’явилося ВСЕ».  Після цього понеслась: «В той час, коли гинуть наші хлопці», «та там голі й босі», «ми вже не говоримо про комфорт - але приціли, коліматори, глушники», «на полігонах голодують».

Шановне панство, я знаю, як це займатися волонтерством. Правда, вожу допомогу не на фронт – а на іншу щоденну війну, де так само є загиблі, голодні, босі й голі. У мирному житті я допомагаю інтернатам для дітей-інвалідів, що перебувають під опікою держави.

Так вийшло, що одночасно я ще є бійцем ДУК ПС, який повністю залежить від волонтерів.

Це дало мені змогу оцінити підготовку та забезпечення і добровольців, і нашого регулярного  війська.  Якщо державному апарату, за великим рахунком, класти з великої гори на добровольчі батальйони (тобто на їхнє забезпечення), то армійці мають бути на повному утриманні саме Міноборони.

Зрозуміло, що волонтерський рух з’явився на уламках попередньої влади, коли казна була порожня. Армія, та й інші корумповані структури, зав’язані на сумнівних фінансових схемах, не могли забезпечити свої підрозділи вчасно та якісно. Пройшов рік. Що змінилося? Нічого! А чому? Бо державі вигідно мати потужну волонтерську хвилю, яка виконує майже всі функції із забезпечення війська.

Соцмережі рясніють повідомленнями: «Збираю для такої-то бригади на бєрци та форму», «терміново потрібні кошти на авто», «генератори-тепловізори для таких-то», «дякуємо всім, хто долучився до закупівлі спальних мішків», «розвідка такої-то бригади вдячна всім за купівлю глушників», «завезли на передову макарони, тушняк, консервацію та пиріжки», «терміново потрібно 100 аптечок».

Ніби все правильно та красиво. Є патріотично налаштовані люди, що відмовились від свого спокійного життя і літають по передку з синцями під очима від недосипу. І вони постійно думають: що б такого ще вигадати та якими новими словами розчулити потенційних перераховувачів коштів. Бо в такій-то бригаді сьогодні - троє 200-х лише через відсутність чогось елементарного.

Ці люди рятують тисячі життів. А якщо враховувати сім’ї загиблих-поранених - десятки тисяч.

Але що тоді робити із заявами Міноборони, начебто у них немає жодного не забезпеченого бійця не лише на передовій, а й по всіх полігонах? От тільки куди дівати щонайменше пару дзвінків від друзів-знайомих на тиждень - з приблизно одним і тим самим текстом. «Син (кум, брат, сват) був мобілізований. Кілька місяців провів на полігоні, а зараз в … (назву населеного пункту поставте самі). У тебе ж є знайомі волонтери, бо немає», - і далі список на майже все, що потрібно на фронті.

Бог із ними, з дзвінками. Велике діло! Можна сказати, що хочуть, наприклад, для свого коханого бронік не 4+, а 6. Але я бачив на власні очі махновську банду, що приїхала на передок. Весна, болото - по самі знаєте що. І приходять бійці: хто в кедах, хто в гумових чоботях, хто в наших берцах (які видаються самим шустрим і живуть при щоденному використанні днів зо три).

Наші хлопці носять броніки та форми всіх армій світу.

- Це вам видавали?

- Та де там. У чиїх волонтерів на що коштів вистачило - те і носимо.

- А можна до вашого генератора підключитися?

- Ого, у вас картопля з м’ясом! А я від мівіни вже четвертий день сходити в туалет не можу.

Десь так. Та й це не біда.

Бо що робити з таким?

- Друзі, у нас розрахунки на чотири «васілька», і є їх чотири - а прицілів тільки три. Можете попросити своїх волонтерів, щоб десь намутили?

І мутять. Через Польщу, Німеччину, а буває, що і у нас тут купують. Ще й перевозять через митницю автівки для фронту, приціли, різні армійські девайси, стикаються зі свавіллям та хабарництвом вже на нашому боці.

Йдемо далі. Комусь не пощастило і йому прилетіло. Маємо 300-го, про якого піклуються знову ж таки волонтери. Ліки, операції, закордонне протезування та реабілітація. Де в цьому всьому Міноборони? Знову якісь цифіри та літри зеленки на душу населення.

Про добровольців. Хоча - не всіх, бо про всіх не знаю. Лише ДУК ПС. Статусу АТОшників, заробітної плати, пільг та всіх інших «прєлєстєй» не має. Існує виключно за рахунок волонтерів. Більше просто ніде взяти.

А тепер змоделюємо зовсім дурнувату ситуацію: всі волонтери в один момент перестають допомагати армії. Взагалі. Жодною копійкою. За скільки часу рідні та друзі мобілізованих винесуть на руках з кабінетів все керівництво не лише Міноборони, а й держави? І хто їм допоможе виносити? Мабуть ті, що «на папері» взуті, вдягнені і аж лисняться від висококалорійної їжі від МО.

А чому? Бо ми живемо в паралельних світах.  Війна не закінчиться, поки вигідно буде звітувати про закуплену кількість берців на душу населення. Та, замість забезпечувати своїх вояків, - возити фурами сєпарам горілку-пиво-помідори. Бізнес, блін…

Тому так і будуть возитимуть на передову та полігони повні буси з волонтерською допомогою. Бо ж від цього залежить життя не тільки окремого бійця, або підрозділу. Здається мені, що від нас з вами залежить і цілісність нашої країни та її спокій.

Володимир Регеша

Волонтер, возить допомогу інтернатам для дітей з особливими потребами, воює в зоні АТО в ДУКу «Правий сектор»

http://znaj.ua


Теги статьи: Волонтерство

Дата и время 24 мая 2015 г., 12:20     Просмотры Просмотров: 2134
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

В киевском госпитале нужна помощь для тяжелораненых бойцов АТО
Школьник пожертвовал сумасшедшую сумму на нужды АТО
Сила духа и большие сердца: история маленького Гриши из Одессы

Волонтеру, ограбленному в метро карманниками, вернули кошелек
Бабулька сдала колечко, чтобы помочь военным. А вы говорите, Президент вытягивает страну?
В сети показали издевательский подарок из Канады детям погибшего бойца АТО

Наталя Юсупова: не дозволяйте проросійським переселенцям принижувати Україну, не проходьте обік і не мовчіть, нас більше
Волонтёрить на четвёртом году войны – это уже или психическое заболевание, или бизнес, за редким исключением
За допомогу армiї – кара. Податкiвцi заарештували майно волонтера з Iталiї

"Ці хлопці зробили для армії більше, ніж вся наша влада разом взята", - блогер
"С**а, будешь висеть вместе с ним на Майдане": Волонтер Раїса Шматко згадала Революцію гідності
Волонтера из Италии, который поставил на фронт десятки реанимобилей, обложили штрафами и не пускают в Украину

Комментарии:

comments powered by Disqus
14 декабря 2017 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

На чьей вы стороне в событиях под Радой?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.051372