АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -4°C
Харьков: -7°C
Днепр: -3°C
Одесса: 0°C
Чернигов: -6°C
Сумы: -7°C
Львов: -2°C
Ужгород: 0°C
Луцк: -2°C
Ровно: -2°C

Обслуговування зовнішнього боргу уряд України перекладає на громадян – The Economist

Обслуговування зовнішнього боргу уряд України перекладає на громадян – The Economist
Обслуговування зовнішнього боргу уряд України перекладає на громадян – The Economist

Лише підвищення податків та скорочення державних видатків може дозволити Україні і надалі обслуговувати свій зовнішній борг. Про це у матеріалі присвяченому перебігу реформ в Україні пише впливове видання The Economist.

Видання відзначає, що уряд України докладає зусиль, щоб скоротити витрати у таких чутливих сферах, як пенсійне забезпечення, освіта, охорона здоров’я та державний апарат.

“У першому кварталі 2015-го року, державні видатки зменшились на 17% у порівнянні із минулим роком, що призвело до позитивного балансу бюджету”, – відзначає The Economist.

При цьому у виданні радять уряду України звернути увагу на реформування газового сектору.

“Це величезна фіскальна діра: у 2014-му державна монополія “Натогаз” мала дефіцит обсягом у 5.7% бюджету України. Провина за це лежить на непрозорості системи та субсидіях. Роками система дозволяла українцям купувати газ за п’яту частину його реальної вартості. І хоча багатьом українцям ця система давала вільну готівку (але не найбіднішим громадянам), вона також створювала сприятливу ситуацію для зловживань. Чимало осіб збагатились, купуючи газ за ціною передбаченою для громадян, та продаючи його за цінами призначеними для підприємств”, – йдеться у матеріалі.

Видання відзначає, що перекриття дефіциту створеного “Нафтогазом”, буде покладено урядом на громадян, цитує статтю Голос Америки.

“Уряд підвищує ціну на газ для громадян учетверо. По-справжньому українці це відчують у листопаді, коли побачать перші рахунки. І хоча, щоб перекрити негативні наслідки від підвищення цін, МВФ та уряд України домовились підвищити витрати на соціальні програми, висока інфляція (60%) по суті нівелює додаткові видатки бюджету, які у порівнянні з минулим роком зростуть всього на 30%”, – йдеться у статті.

vistkar.com


Теги статьи: ДолгДолгиГосдолг

Дата и время 25 мая 2015 г., 22:34     Просмотры Просмотров: 2729
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы введение военного положения?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.098417