АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -2°C
Харьков: -3°C
Днепр: -2°C
Одесса: 2°C
Чернигов: 0°C
Сумы: -3°C
Львов: 1°C
Ужгород: 1°C
Луцк: 1°C
Ровно: 0°C

ВІДПОЧИНОК ПІД ЧАС ВІЙНИ: УКРАЇНЦІ НЕ ВІДМОВЛЯЮТЬСЯ ВІД МАНДРІВ, АЛЕ МРІЮТЬ ПРО ТУРИ «RUSSIANS FREE»

ВІДПОЧИНОК ПІД ЧАС ВІЙНИ: УКРАЇНЦІ НЕ ВІДМОВЛЯЮТЬСЯ ВІД МАНДРІВ, АЛЕ МРІЮТЬ ПРО ТУРИ «RUSSIANS FREE»
ВІДПОЧИНОК ПІД ЧАС ВІЙНИ: УКРАЇНЦІ НЕ ВІДМОВЛЯЮТЬСЯ ВІД МАНДРІВ, АЛЕ МРІЮТЬ ПРО ТУРИ «RUSSIANS FREE»

На дворі спека, і ми все більше замислюємось над літнім відпочинком. Адже війна з Росією змусила українців змінити звичні маршрути мандрів. Туроператори вже зрозуміли, що їхати в окупований Крим українці не бажають, вже не кажучи про російські курорти. На небезпечному узбережжі Азовського моря поблизу  Маріуполя також не відпочинеш...

Цього року намітилася ще одна цікава тенденція у закордонному туризмі. Виявляється, українці взагалі уникають бачити поряд із собою громадян загарбницької Росії під час подорожей до інших країн. Багато хто з наших співвітчизників, обираючи готель, перш за все цікавляться, чи немає там росіян.  

А дехто взагалі відмовляється від подорожі на курорти, відчуваючи ніяковість від однієї думки про те, що він буде насолоджуватись відпочинком і комфортом, в той час як його знайомі чи навіть незнайомі співвітчизники захищають його дім, ризикуючи життям.  

Ми поцікавилися, чи відчули на собі нові туристичні тенденції відомі люди.

Кожного з тих, кому телефонували, ми попросили відповісти на три запитання:

1. Як за останній рік змінилися маршрути ваших мандрівок та бюджети подорожей?

2. Чи уникаєте ви в мандрівках закордонами курортів та готелів, де багато росіян? І чи повинні туристичні компанії розробити для українців відпочинок  у стилі «без росіян»?

3. Чи відчуваєте ви дискомфорт від того, що одні українці можуть мандрувати і насолождуватися життям, в той час як інші воюють і страждають?

 

Андрій Кокотюха, письменник:

«Українським туроператорам, як і кінопрокатникам та продавцям книжок, треба забути термін «Росія, в тому числі Україна»

 

1. Я хотів би мандрувати частіше. Наприклад, як Андрій Курков, заздрю йому по-білому! Тим більше, що саме так краще вчаться іноземні мови - на практиці. Проте останнім часом завантаження суттєво зросло. З одного боку, приємно бути затребуваним автором, якому, до того ж, платять за створені тексти. З іншого - це обмежує пересування навіть по Києву. Добре, що з’являються західні партнери, котрі пропонують ділові мандри. Наприклад, ось буде тиждень по Східній Європі - Польща, Чехія, Словаччина.

З 2008-го щороку їздимо з родиною на тиждень кудись за кордон - туди, де море. Винятково через інфраструктуру. В Україні за такі гроші, на жаль, того сервісу не матимеш.

Просто так - сів і поїхав - не можу собі дозволити. Не через брак грошей, а через брак часу. Щодо економії - в пострадянських країнах, і Україна не виняток, економити часто означає бути жадібним, «жлобом». Для мене економія - отримати належну послугу за ті гроші, яких вона реально кошує. І не переплачувати. Але оскільки з 16 років звик заробляти й витрачати сам, то, звісно, навчився економити так, аби це не виглядало проявом жадібності. Звісно, не хочеться платити за кордоном шалені гроші за таксі. Тому чи економлю на таксі? Так, економлю. Чи економлю на сувенірах? Здебільшого, хіба що магнітики купую. Чи економлю на враженнях? Не певен. Хоча міг би витрачати більше, ось лише ті враження, які цікавлять мене, поки що зовсім не цікавлять мого сина.

2. Я намагаюсь уникати росіян. Втім, уникнути міст, де є росіяни, досить складно. Навіть якщо просунуті мандрівники самі обирають собі маршрути, на їхньому шляху неодмінно трапляться росіяни. Тож уникати міст чи готелів з росіянами, вважаю, не варто, все одно не вийде. Хіба десь далеко в горах, куди залітають лише орли.

А щодо питання про спеціальні пропозиції для українських мандрівників - то однозначно так! Українські туроператори мають ті ж проблеми, що й українські прокатники кіно або продавці книжок. Наприклад, серед прокатників ходить робочий термін: «Росія, в тому числі Україна». Він дотепер існує. Зверніть увагу: хоч дублюють іноземні фільми українською, але трейлери йдуть російською. Чому? Тому що Україна, за нечастими винятками, не купує фільми напряму у власників чи вистриб’юторів, котрі працюють так само напряму. Це через слабкий ринок.

Туроператори мають ті ж самі проблеми. Ось є ряд готелів, куди селять за принципом «Росія, в тому числі Україна», компактно розміщують. І маємо галасливих, не завжди культурних і постійно п’яних хамуватих сусідів за стіною, котрі курять на балконах цілодобово і слухають голосно свою музику. Якщо буде пропозиція «рашин фрі» для українців, я готовий тут не економити. Спільну мову мені - людині, яка, на свій сором, не володіє вільно мовами, - простіше знайти з європейцями, хай це буде попервах спілкування на мигах, аніж із «руссо туристо», мову яких я розумію.

3. Мені цікаво подорожувати, щоб отримувати нову інформацію. Для людини, яка пише, це елемент роботи. Ми ж не кидаємо свою роботу, коли війна? Отож. Для мене читання книжок - задоволення, так невже під час війни я його закину? Навпаки, треба читати якомога більше. Слухати, дивитися, говорити. В мене більший дискомфорт, коли українці від 1 до 10 травня щороку нескінченно смажать шашлики та сидять по кафешках. І тут річ не в тому, війна чи мир. Показове неробство в небагатій країні - в принципі дискомфортна ситуація для мене.

 

Максим Кідрук, письменник:

«Якби турфірми пропонували тури «Russians free», я б придбав його, навіть за більші гроші»

 

1. Мої маршрути дещо змінилися. Це пов’язано з відходом з ринку авіакомпанії-лоукостера «Wizz air»,  що унеможливило купівлю дешевих квитків на деякі цікаві мені напрямки, та зі змінами в курсі валют, що зробило мандрівки за кордон значно дорожчими. Наприклад, цього року я заробив удвічі більше, аніж минулого, та курс «з’їв» половину мого заробітку. Ось зараз маю відкриту шенгенську візу і думаю, куди б це його поїхати. Якщо на «Wizz air » можна було придбати квиток до Європи в обидва кінці за півтори тисячі гривень, то зараз таких цін немає. Мандрівки мене надихають, хоча писати в поїздках дуже важко.  Перший «Бот» я дописував у хостелі в Намібії, там були всі умови: басейн, дешеве пиво і смачні сендвічі. Але вдома пишеться краще.

2. Формування пропозицій відпочинку «без росіян» для українців вважаю доцільним. Якби турфірми таке пропонували, це б мало успіх, я впевнений! Сам би придбав такий тур, навіть, якби він був дорожчий за звичайний. Однак, маю сумнів, що готелі десь в Туреччині чи Єгипті зможуть гарантувати українським туристам подібні умови...

3. Дискомфорту від мандрівок не відчуваю. Бо вважаю, що зараз, коли в Україні війна, ми маємо протистояти Росії на рівних, бути сильними. І якщо мандрівки допомагають у цьому - вони потрібні. Всі ми, хто не в АТО, маємо займатись своїми справами. Я - писати книги, які гарно продаються, і цим поповнювати казну. Коли виходить книга і мене просять надати певну кількість книжок, наприклад, для бійців, я залюбки даю. І потім навіть у сюжеті бачив, як боєць гортав якусь з моїх книг. Також під час останнього туру на підтримку моєї книги ми четвертину грошей відали на АТО. Допомагати, чим можеш, робити свою справу - і тоді не буде дискомфорту!  

 

Олег Михайлов, Генеральний директор ТОВ «Фенікс Контакт»: 

«Відпочиватиму зараз тільки в Україні»

1. Відпустки зараз проводжу в Україні, ще їжджу у відрядження до Німеччини - виставки, семінари для клієнтів...  На мандрівках не економлю, але в найближчих планах - відпочинок в Україні, і не лише через нижчі ціни, а і через бажання дати заробіток своїм.

2. Я завжди намагався обирати місця, де менше туристів з СНД. Щодо пропозицій від турфірм у стилі «рашин фрі» - гарна ідея.  Це турбота про спокійний відпочинок українців, без дискусій. Про це мали б дбати і готелі.

3. Чи маємо ми моральне право мандрувати сьогодні?.. На жаль, нам доведеться ще довго жити в умовах війни. Комусь воювати, комусь працювати в тилу. Платити податки, створювати ВВП і робочі місця. Відповідно, відновлювати сили та емоції. Ефективний спосіб знизити душевний дискомфорт - допомогти армії і біженцям, якщо є можливість.

 

Олена Бондаренко, PR-менеджер Закордонного осередку Польської туристичної організації в Україні:

«У кав’ярню в Гдині вхід з песиками дозволений, а прихильникам ідеології Путіна - ні»


1. Останнім часом зрозуміла, що мало знаю Україну. Сумно, що Україна така прекрасна - й така занедбана. Навіть якщо, вирушаючи у мандрівку Україною, ти внутрішнього готовий до значно меншого комфорту, ніж у Європі, то все одно будеш вражений, що дороги аж такі погані, а сервіс аж такий нікудишній. За попередні роки мені встигли полюбитися Канарські острови - Фуертевентура і Ланзаротте. Стабільна комфортна температура цілий рік, чудовий океан, пісок, принесений вітром аж із Сахари. Але туди я точно повернусь не скоро. 

2. Однозначно уникаю росіян! Природньо, що у місцях відпочинку люди усміхнені й доброзичливі одне до одного, зав’язують легкі розмови. Я не маю ані найменшого бажання ні усміхатися, ні бажати доброго дня росіянам. Доки вони живуть у країні Путіна, який розв’язав війну в Україні, вони всі для мене путіни й вороги. Щодо мандрівок у стилі «рашин фрі» - така ідея витає в повітрі, й дехто вже втілює подібні проекти в життя. Була в кав’ярні в Гдині, куди вхід з песиками дозволений, а прихильникам ідеології Путіна - ні. Господар втрачає на прибутках, звісно, бо це район, близький до Калінінградської області, й туристів з Росії чимало, та він каже: «Не все вимірюється грошима».

До речі, кількість українських туристів у Польщі навіть у минулому році зросла на 2,8%, а росіян - спала на понад 5%. У Польщі зустрічалася лише з позитивним ставленням до українців. І здивувало мене лише Помор’я, де вірять у велику Росію й люблять росіян.  Це наслідок активної інформаційної політики. Близькості Калінінграду, засилля російських телепрограм.

3.Щиро кажучи, я заробляю достатньо, щоб дозволити собі хоч одну гарну поїздку-відпустку. Але відмовляю собі з огляду не на власну кризу, а через війну в країні. Дискомфорт відчуваю. Бо що таке туризм і мандри? Це бажання отримати позитивні враження, залишивши домівку. У нинішній ситуації це надто болючий шпагат. Я мандрую при нагоді. А не в гонитві за насолодою. Бо є власний внутрішній воєнний стан. І навіть якщо ти не в армії, то й так чи інакше мобілізований. Мої шопінги вже давно лише по воєнторгах, а поїздки рівною мірою на Захід і на Схід, службові й волонтерські. Та я жодним чином не засуджую тих, хто вміє перезавантажитись, поїхавши у туристичну мандрівку.

 

Ігор Захаренко, директор турфірми «Феєрія», автор та ведучий телепрограми «Феєрія Мандрів»:

«Треба допомагати, але треба й відпочивати, треба жити!»

 

1. Я став більше їздити, бо треба більше працювати, супроводжую групи як гід. Пропонуємо те, що хочуть люди: досить економні варіанти з відкриттям мультивіз.

2. Щодо турів без росіян, то я якось не думаю про це. Там, де я - росіян немає! А взагалі я так скажу: треба допомагати, але треба й відпочивати, треба жити! Бо Х-ло хоче, щоб ми здалися, щоб «всьопрапала». Але цього не буде.

3. Я не відчуваю ніякого дискомфорту, бо допомагаю армії, частенько буваю на передовій. А подорожі - це моя робота. Не буду працювати - не зможу і допомагати. Тож допомагайте і будьте спокійними!

 

Максим Паленко, художник:

«Відчуття дискомфорту в поїздках у наш час... Чесно кажучи, у мене воно є»

 

1. Я не так вже і часто мандрую, тож не можу сказати, що в моїх подорожах щось суттєво змінилося. Останні поїздки були до Грузії, Італії, Швейцарії. Ми брали там авто і мандрували. Щодо бюджетів подорожей, то ми і раніше не особливо розкошували, здається, в готелі жодного разу не зупинялися, тож витрати лишилися десь на тому ж рівні.

2. Організацією мандрів займаємося самі, до турфірм не звертаємося. Тому, можливо, з росіянами не особливо і перетинаємось. Хоча були недавно в Кракові, то їх там було чималенько. Щодо планів, то давно хочу побувати в Португалії, у Лісабоні, але не знаю, коли вдасться.

3. А відчуття дискомфорту в поїздках у наш час... Чесно кажучи, у мене воно є. Оце недавно в Швейцарії, у Цюриху, дивився я на вилизані галявинки, паровозики і думав, що ось так живуть люди, у яких 200 років не було війни... Думав і про те, чи народжуються у них в такій вилизаності талановиті художники чи письменники?..

Я ніколи не благоговів перед закордонами. Ото буває люди цілий рік працюють, надриваються, щоб назбирати грошей, поїхати на два тижні і дорватися до «справжнього життя». Може, вони просто не люблять свою роботу... А мені всюди добре.

 

 http://www.tochno.media/

Теги статьи: Отдых

Дата и время 26 мая 2015 г., 09:40     Просмотры Просмотров: 3687
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Лобода потратила миллионы гривен на отдых с дочкой – СМИ
Он потратил столько, сколько простой пенсионер не получит и за 10 лет - блогер об отпуске Ревы
’’Отец в гробу перевернется’’ Собчак разозлила россиян украинским флагом

Стало известно, где отдыхает Кивалов
’’Всегда рядом’’: Лорак засветилась с известным мужчиной на отдыхе
Запорожский губернатор Брыль улетел на каникулы в Майями, - СМИ

Жителей Украины предостерегли от отдыха в Таиланде
Выходные в 2019 году: когда и сколько будут отдыхать украинцы
На носу новшества: как украинцам будут платить за выходные и больничные

Из-за грядущих выборов Порошенко придется корчить патриота-пролетария и встречать Новый Год в Украине - Корнейчук
Журналисты рассказали, где отдыхала дочь Порошенко
Сколько будут отдыхать украинцы на православное Рождество

Комментарии:

comments powered by Disqus
17 января 2019 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Пойдете ли вы на выборы президента Украины?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.057074