АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -5°C
Харьков: -9°C
Днепр: -4°C
Одесса: 0°C
Чернигов: -6°C
Сумы: -9°C
Львов: -3°C
Ужгород: 0°C
Луцк: -4°C
Ровно: -4°C

Вот вы и попались, Штирлиц, хренов: оприлюдені архіви “Штазі”, Путіну варто готуватися до поганих новин

Вот вы и попались, Штирлиц, хренов: оприлюдені архіви “Штазі”, Путіну варто готуватися до поганих новин
Вот вы и попались, Штирлиц, хренов: оприлюдені архіви “Штазі”, Путіну варто готуватися до поганих новин

Фахівці берлінського Інституту імені Фрауенхофера змогли реконструювати документи міністерства державної безпеки Східної Німеччини, котрі з падінням Берлінської стіни поспіхом шматували на дрібні клаптики.

Серед відновленого архіву є й документи, що стосуються співпраці з радянським КДБ, у тому числі в той період, коли Путін перебував у НДР у багаторічному відрядженні, зазначають Патріоти України з посиланням на Deutsche Welle та Der Tagesspiegel. За інформацією німецької газети Der Tagesspiegel, Інститут імені Фрауенхофера в Берліні вперше реконструював документи з архіву міністерства державної безпеки НДР (“Штазі”), розірвані на дрібні клаптики після падіння Берлінської стіни.

Тим самим, співробітникам інституту вдалося за допомогою спеціально створеної комп’ютерної програми зробити прорив у справі відновлення знищених архівів “Штазі. Вже перші реконструйовані документи, за цією інформацією, містять надзвичайно цікаві дані. Зокрема, з них випливає, що в 1980-і роки, на тлі протестів “Солідарності” в Польщі влада НДР готували план вкрай жорстоких репресій на випадок аналогічних подій у своїй країні. Серед іншого, планувалися негайне затримання 2 тисяч опозиційно налаштованих громадян, а також посилене спостереження за ще 10 тисячами людей.

Таким чином, з’явилася перспектива швидкого відновлення архівних актів, розірваних на дрібні клаптики і зберігаються в 15 тисячах мішків. У дні мирної революції співробітники відомства займалися знищенням архівів, намагаючись позбутися компрометуючих їх документів.

В архівах “Штазі”, серед іншого, зберігалося понад 6 мільйонів особистих справ громадян НДР. Можна сподіватися, що серед цих документів фігурують не лише відомості про спільні операції двох служб, але і досьє ,які акуратні німецькі контррозвідники збирали на всіх мало-мальськи значущих персон. Можуть спливти скандальні походеньки та корупційні схеми, які безсоромно прокручували радянські армійські генерали та офіцери КДБ, що почувалися в окупованій Німеччині, як британці та французи у своїх колоніях.

Джерело: http://patrioty.org.ua


Теги статьи: Путин

Дата и время 27 мая 2015 г., 16:09     Просмотры Просмотров: 3308
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Имеют ли право Порошенко и Луценко тратить миллионы на отдых?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.07467