АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -1°C
Харьков: -1°C
Днепр: 1°C
Одесса: 3°C
Чернигов: -2°C
Сумы: -1°C
Львов: 3°C
Ужгород: 6°C
Луцк: 3°C
Ровно: 3°C

«Даівцям» заборонили стягувати штрафи на місці правопорушення

«Даівцям» заборонили стягувати штрафи на місці правопорушення
«Даівцям» заборонили стягувати штрафи на місці правопорушення

Порушення Правил дорожнього руху (ПДР) не належить до переліку адміністративних правопорушень, за які адміністративні стягнення накладають на місці їх вчинення.

 

Зокрема, це випливає з рішення Конституційного Суду (КС), яке суд ухвалив 26 травня й оприлюднив у четвер за поданням уповноваженого Верховної Ради з прав людини Валерії Лутковської про офіційне тлумачення положення частини першої статті 276 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

«Перелік адміністративних правопорушень, за які адміністративні стягнення накладають на місці їх вчинення, є вичерпним і може бути змінений тільки законом», – сказано в рішенні КС.

При цьому КС дає повний перелік таких правопорушень, який визначено Кодексом про адміністративні правопорушення, і порушення Правил дорожнього руху в цьому переліку немає.

Суддя-доповідач у цій справі Віктор Шишкін підкреслив, що КС спеціально дав повний перелік правопорушень, вказавши, що він є вичерпним.

КС також розтлумачив, що положення частини першої статті 276 Кодексу України про адміністративні правопорушення, яка передбачає, що «справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення», необхідно розуміти так, що використане в ньому словосполучення «за місцем його вчинення» визначає адміністративно територіальну одиницю, на яку поширюється юрисдикція відповідного органу, уповноваженого законом розглядати справу про адміністративне порушення.


Теги статьи: ШтрафыГАИ

Дата и время 28 мая 2015 г., 17:36     Просмотры Просмотров: 2242
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Уйдет ли Луценко в отставку?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.068857