АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -1°C
Харьков: 0°C
Днепр: 1°C
Одесса: 2°C
Чернигов: -1°C
Сумы: -1°C
Львов: 7°C
Ужгород: 11°C
Луцк: 8°C
Ровно: 7°C

Обережно, ZiK! Хто насправді керує інформполітикою каналу та якого майбутнього насправді бажають нашій країні ці люди?

Обережно, ZiK! Хто насправді керує інформполітикою каналу та якого майбутнього насправді бажають нашій країні ці люди?
Обережно, ZiK! Хто насправді керує інформполітикою каналу та якого майбутнього насправді бажають нашій країні ці люди?

Сьогодні з телеекранів нездоланним потоком ллється маса компрометуючої інформації про чиновників від нової, постреволюційної влади. Споживачі контенту роблять певні висновки про кадрову політику Європейської коаліції та, як наслідок, зневірюються у тому, що в цій країні колись щось зміниться.

Звичайно, той факт, що ЗМІ, як представники найактивнішого крила громадянського суспільства, здійснюють такий тотальний контроль за владою, не може не радувати. Але є одне "але". Звідки пересічний громадянин може знати про чесність тих медіа, які доводять до нього ті чи інші викривальні відомості? А ні звідки! Доводиться вірити на слово. А в наш час і в нашому суспільстві це все одно що знову вкладати гроші в "МММ", тільки замість грошей - суспільна довіра.

Коли дивишся певні телепрограми та відкриваєш певні газети - складається враження, що до влади прийшли ще завзятіші бандити, ніж ті, хто накивали п`ятами у лютому 2014. Таку атмосферу навмисно створюють продажні ЗМІ, що належать колишнім регіоналам, для посилення в суспільстві відчуття розгубленості та зневаги до влади. Такі самі процеси ми спостерігали у 2005 - 2010рр. Закінчилися вони абсурдною перемогою найкривавішого політика в українській історії. Тому весь той сенсаційний бруд, який вливають в наші очі та вуха, треба прискіпливо фільтрувати на предмет банальної замовленності.

Гарний приклад замовного викриття - історія з "незаконним" будинком заступника Авакова Сергія Чеботаря. Перше відчуття, яке виникає після перегляду ZiKівського сюжету - обурення, злість на міністра, який обрав собі такого заступника. Ну й справді - як це так! Чому це зятеві якогось чиновника дозволено безкарно бити журналістів на території, що незаконним шляхом була вилучена з народної власності! І, звичайно, що на цьому тлі якось смішно звучать відмовинки Чеботаря про те, що дім, мовляв, не його, а дочки, і що куплений він був у іншого власника, який і відповідальний за нечесне вилучення землі з державної власності.

Але перше враження швидко проходить, коли розумієш, що на тлі палаців чиновників часів Януковича двоповерховий будиночок з крихітною ділянкою навколо (не вірите в такі пропорції - подивіться все той же сюжет ZiKу) просто виглядає досить смішно і не вартує такого резонансу. Тим більше, що Чеботар чесно надав усі документи на купівлю маєтка його дочкою у колишнього власника нерухомості.

Згодом зрозуміла і нечемна поведінка зятя тепер вже екс-заступника міністра - чоловік захищав свою приватну власність. На знімальній групі ZiKу не було написано, що вони дійсно знімальна група. А коли до Вас через паркан лізе незнайомець, то навряд чи ви будете мовчати. У більш прогресивних Сполучених Штатах в подібній ситуації будь-який господар має повне право пустити кулю в лоба таким нахабам, які не поважають приватну власність. І будь-який суд його  виправдає.

Але шеф-редактор програми "Наші Гроші" на телеканалі ZiK,  Деніс Бігус на своїй сторінці у Facebook заприсягнувся, що не заспокоїться, поки Сергій Чеботар не залишиться без посади. Із чим пов`язана така рішуча заява журналіста та чому він свого часу не проголошував хрестовий похід, наприклад, проти одіозного екс-міністра доходів і зборів Клименка? Давайте з`ясовувати...

Львівський телеканал ZiK нещодавно вийшов на загальнонаціональний рівень. До того він активно завойовував медіапростір західної України. У глядачів цього регіону канал користується безсумнівною популярністю, а от його репутація викликає великі сумніви у медіаекспертів. За даними Українського освітнього центру реформ станом на осінь 2014-го найбільшою кількістю заказних матеріалів серед регіональних ЗМІ відзначився саме ZiK. Але не тільки джинсованість ефіру вирізняють цей медіаресурс споміж інших. Зрештою, усі регіональні ЗМІ тільки й годуються за рахунок дрібних "заказух". ZiK на тлі своїх медіа-колег вирізняється зовсім непрозорою схемою володіння. До недавнього часу достеменно не було відомо, хто ж є власником телеканалу.

Офіційно ZiKовський менеджмент запевняв, що господарем каналу є відомий львівський бізнесмен, власник футбольного клубу "Карпати", Петро Диминський. Але навіть у самих співробітників каналу така інформація викликає сумніви.

Розслідування провели журналісти «Еспрессо ТВ». Згідно з даними Держреєстру, засновником холдингу "Західна інформаційна корпорація" на 100 відсотків є кіпрська офшорна компанія "Гракеа лімітед", зареєстрована в Нікосії за адресою вул. Темістоклі Дерві, 3. У свою чергу сама "Західна інформаційна корпорація" спільно з "Гракеа лімітед" є засновниками телерадіокомпанії "Міст ТБ" - юридичної структури каналу ЗІК. Дивно, але за тією ж самою адресою знаходиться кіпрський офіс "СКМ" - компанії Ріната Ахметова. Збіг обставин? Може бути... Тоді, напевно, збігом обставин є також той факт, що згідно з документами в тому ж самому будинку знаходиться офіс компанії "FLEXGLADE LIMITED", яка займалася контрактами в газовій сфері на українському ринку, і яку пов`язують безпосередньо з екс-міністром ТЕК Юрієм Бойко. Саме на рахунках останньої компанії осіли 40 млн доларів після бойківської оборутки з купівлею нафтовидобувних веж.

Отже, як бачимо, не в одного Чеботаря сумнівна прописка!

Ідемо далі. Що ж то за таємнича фірма така, "Гракеа лімітед" і хто за нею стоїть?

Серед засновників компанії спливає прізвище такого собі Руслана Скулимовського. На цього громадянина загалом зареєстровано кілька десятків компаній, місце реєстрації яких або Донецьк, або Ялта. Усі ці структури так чи інакше пов`язані з діяльністю представників "Сім`ї" колишнього президента - екс-міністра Кліменка та карманного олігарха Курченка. За журналістськими даними ці двоє діячів з минулої епохи намагаються продовжувати керувати справами через довірених осіб, одною з яких і є Скулимовський.

Що ж до відношення Скулимовського до ZiKу, то схема тут дуже проста. Руслан Леонідович на папері є власником такого собі ТОВ "ВІКА-УКРАЇНА". Завдяки депутатським запитам від блоку "Народного фронту" вдалося з`ясувати, що вказана фірма регулярно перераховує на рахунки ТРК "Міст-ТБ" (юридична назва каналу ZiK) великі суми грошей - від 600 тис. до мільйону гривень. Схоже, що за офшоркою "Гракеа лімітед", яка є засновником телеканалу "ZiK", можуть стояти люди з оточення колишнього президента Януковича - так званої "Сім’ї". А сам Руслан Скулімовскій на телеканалі може виконувати роль такого собі фінансового та ідейного наглядача. Принаймні, його періодично навіть запрошують на ефіри - як економічного експерта. Правда маловідомого в економічній журналістиці.

Самі журналісти ZiKу визнають, що цей Скулімовскій довгий час перебував у редакції, надавав послуги. Але на це мають дати відповідь компетентні органи, щоб розставити всі крапки над "і". Сам же Скулмовській на питання журналістів відповідає, що він є директором з розвитку телеканалу, а власник - Димінський.

Зі всього цього достеменно випливає, що наразі у національному та регіональному медіапросторах ведеться велика гра, метою якої є заоплення розумів аудиторії. Якщо простежити, які кошти зараз вливаються у медіаструктури, власниками яких є колишні люди Януковича, а тепер представники "Опозиційного блоку", стає зрозумілим, що команда екс-президента не збирається здаватися. Заангажованість "ZiKу", який до 2014-го року позиціонувався, як опозиційний до режиму "баті" канал, просто один з прикладів такої псевдоборотьби з корупцією у новій владі.  В людей з "Сім`ї" є досить чіткий план з дискредитації нинішньої владної команди та занурення країни в політичний хаос. І їх медійні інвестиції вже починають приносити плоди - відставка Чеботаря, який намагався очистити своє міністерство від ставлеників минулого режиму, тому гарний приклад.

З перших днів тепер вже колишній заступник Авакова повів боротьбу з тими, хто мало уявляв себе в системі координат пореформованого міністерства, але посади залишати не збирався. За багатьма чиновниками в лампасах двері міністерства закрилися назавжди. Особливо болюче сприйняли противники реформ відставку керівника департаменту з боротьби з економічними злочинами, Василя Пісного. За спиною цього міліціянта переховували свої оборутки сотні нечистих на руку бізнесменів та чиновників, в тому числі і люди Клименка та Курченка.

Після звільнення Пісного "Сім`я" вирішила позбутися такої занози, як Чеботар. Ось тут і знадобився медіаресурс. ZiKу дали команду "фас" і це спрацювало. Тепер головне питання у цій грі - хто буде наступним і чи дасть діюча влада гідну відповідь на такий підступний маневр опонентів?

 

 

 Руслан Якушев

АНТИКОР


Теги статьи: Телеканал ZiKZikСкулимовский Руслан

Дата и время 28 мая 2015 г., 19:18     Просмотры Просмотров: 6881
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Незадолго до президентских выборов Медведчук приобрел три телеканала
Под Киевом по соседству с имением Фирташа обнаружили новый роскошный особняк
ZIK закрив ток-шоу «Народ проти»

Держава капітулювала в питанні захисту журналістів. Та і всіх громадян в цілому – Безсмертний
Владимир Бойко: “Единственный способ остановить захват телеканала ZIK”
Корчинский заявил, что Медведчук выкупил NEWSONE и собирается приобрести «112» канал и ZIK

Дмитрий Корчинский пригрозил уничтожить телеканал ZIK
Радикалы из "Братства" вместе с Корчинским пикетируют телеканал ZIK и готовятся к его блокаде
Радикалы забаррикадировали телеканал ZIK шинам

Депутат-«патриот» – рейдерство, уклонение от налогов и торговля с сепаратистами
Влащенко: ZIK сам попросил Нацдружины охранять телеканал
Активисты Нацдружины взяли под охрану телеканал ZIK

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Уйдет ли Луценко в отставку?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.105806