Вся правда про Міністра оборони Михайла Коваля

Вся правда про Міністра оборони Михайла Коваля
Вся правда про Міністра оборони Михайла Коваля

25 березня ВРУ призначила в. о. Міністра оборони Михайла Коваля. Кандидатуру Коваля вніс до парламенту в.о. президента України, голова Верховної Ради Олександр Турчинов. Для багатьох цивільних людей новий міністр залишається "темною конячкою" нового Уряду. Натомість саме від його професійних, інтелектуальних та людських якостей сьогодні залежить дуже багато. Хто він - новий міністр оборони? Вінничанин Вадим ВІТКОВСЬКИЙ, головний редактор журналу «Вінницький край», заступник голови Вінницької обласної організації Спілки письменників України розповів про своє знайомство з в.о. Міністра оборони Михайлом Ковалем.

  

УКРАЇНСЬКА АРМІЯ ДОЧЕКАЛАСЯ СВОГО МОЙСЕЯ

З – поміж десятків і сотень нових призначень в Україні на високі посади особливо порадувало мене поки що одне – генерал – полковника Михайла Коваля міністром оборони України. Подякуємо Господу, що нарешті вивів тих, які наділені правом приймати такі рішення в державі, на праведну кадрову стежку, без блукання міжпартійними манівцями на догоду лідерам – сусаніним. Вперше тут головним критерієм стала фахова підготовка кандидата. Та й, погодьмося, справжніх і гідних кандидатів на таку посаду в Україні не так і багато знайдеться!

З Михайлом Володимировичем Ковалем я знайомий добрих десять років. З перших днів мені цей чоловік запав у самісіньку душу. І ось чому. Можливо, так трапляється, коли дивишся на чоловіка з трьома генеральськими зірками на погонах, який сидить перед тобою, і з перших його слів, міміки і жестів бачиш не твердолобого і зухвалого армійського високого чиновника (скільки я їх особисто зустрічав у житті!), для якого «генерал – это не звание, а – счастье», а, як у нашому випадку, - військового історика, тактика і стратега, не побоюся цього високого слова – вченого, якому золоте шитво зірок генеральських не впало з неба, а в небі ним, професійним десантником – фанатом, заслужене, вистраждане і підкріплене конкретними заслугами перед Батьківщиною, воно зобов’язує і надихає його на подальше служіння народові.

ковал1

Нарешті Михайло Коваль, цей «пан генерал – полковник», є автором… військово – історичних книг. Унікальне явище! Тим паче, що написані вони не численними помічниками, референтами чи якимись іншими «літературними рабами», як завжди буває у таких випадках, а особисто ним, у вільний від служби час. Я бачив його писані – переписані рукописи, начерки, зібраний у пухких теках фактичний матеріал – результат багатолітньої пошукової роботи. На кілька нових цікавих книг набереться! А теми які! Історія всіх фортифікаційних укріплень від часів першої світової війни (радянських, польських, німецьких, фінських) уздовж українських кордонів. Коса Тузла у фокусі вже тоді непростих українсько – російських відносин… Розповідати може годинами, демонструючи на комп’ютері схеми, світлини, архівні документи…

Та окремо від усього в його житті – повітряно – десантні війська. І не лише тому, що особисто виконав майже 700 (!) стрибків з парашутом, першим з українських військовиків стрибав з американськими парашутистами. Вся родина генерала Коваля – аеромобільна! Дружина Антоніна Миколаївна має 18 стрибків з парашутом, була старшим прапорщиком повітряно – десантних військ, сини Володимир і Богдан – по кілька десятків стрибків кожен!

У Вінниці у 2008 році побачила світ і перша книга генерала Коваля «З неба – в бій», при сприянні фонду «Бюро ділової інформації» і з моєю післямовою, а у 2011 році – і перший том його багатотомного дослідження «Довготривала фортифікація на теренах України напередодні та під час другої світової війни. Міфи і реалії».

коваль

Михайло Коваль завжди був там, де найважче. В Афганістані, має за це бойовий орден Червоної Зірки, на косі Тузла, в час першого конфлікту з російською армією, що став першим актом нинішньої окупаційної п’єси Путіна в Криму, нарешті – тепер у Криму, де його нахабно викрали «зелені чоловічки» (про них я, як і обіцяв, обов’язково напишу в наступній публікації), але не зламали його.

І ось воно справедливе і дуже логічне призначення Коваля міністром оборони! Щоправда, трохи запізніле в часі, бо, як сказав мій колега – письменник Віктор Тимчук, учасник бойових дій, редактор книги М. Коваля «З неба – в бій»: «Генерал Коваль ніколи б Крим не здав!..» І я вірю в це: ніколи б не здав! Все могло повернутися інакше, адже війська наші були практично покинуті напризволяще, ніхто не зміг тоді взяти на себе відповідальність віддати наказ згідно чинних армійських статутів, зокрема, караульної служби, де чітко розписано, що треба робити в армії, коли нападають озброєні люди, «зелені чоловічки» чи марсіяни – байдуже! І всі б це зрозуміли! І ніхто б не принижував так наших військових у Криму. Бо для справжнього військового приниження завжди було гірше смерті!

Генерал Коваль розібрався б у ситуації і взяв би відповідальність на себе, бо він так звик робити завжди. Для нашої армії він тепер, як той біблійний Мойсей, має з честю вивести вціліле військо з тимчасово окупованої нашої території і повести його до перемог.

Армія українська дочекалася. Чи дочекається тепер вся Україна свого Мойсея у травні?

http://i-vin.info

Дата и время 31 марта 2014 г., 12:03     Просмотры Просмотров: 17058