АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 18°C
Харьков: 21°C
Днепр: 22°C
Одесса: 20°C
Чернигов: 14°C
Сумы: 19°C
Львов: 14°C
Ужгород: 13°C
Луцк: 13°C
Ровно: 12°C

Варфоломій розкритикував Церкву Чеських Земель і Словаччини через святкування “московської автокефалії”

Варфоломій розкритикував Церкву Чеських Земель і Словаччини через святкування “московської автокефалії”
Варфоломій розкритикував Церкву Чеських Земель і Словаччини через святкування “московської автокефалії”

Вселенський Патріарх Варфоломій розкритикував Православну Церкву Чеських земель і Словаччини (ПЦЧЗС) через те, що вона вирішила святкувати «70-річчя автокефалії», яке в 1951 році надала їй Москва.

Про це йдеться у листі Патріарха Варфоломія до архієпископа Празького Михаїла, повідомляє Духовний фронт України з посиланням на Credo.Press.

“З жалем ми дізналися, що Ваша Святість у своєму посланні до нового 2021 року послалися на 70-й ювілей надання помісній Церкві фальшивого автокефального статусу від Святої Російської Церкви (1951)”, – йдеться у листі Вселенського Патріарха.

В листі він підкреслює, що Російська Православна Церква ніколи не мала права надавати автокефалію іншим церквам, в тому числі і ПЦЧЗС. “Ми говоримо “фальшиву” (автокефалію – ред.), оскільки ця Церква-сестра (РПЦ – ред.) ніколи не мала і не має канонічних прав (надавати автокефалію – ред.), адже і вона сама від Вселенського Патріархату як єдиного подавця автокефалій отримала власну (автокефалію – ред.) в XVI столітті, як і всі пізніші нові автокефальні Церкви. Якщо автокефалія вашої Церкви була канонічною і дійсною, чому ж ваш Блаженніший Архієпископ Дорофей відчував необхідність в кінці минулого століття випросити канонічну автокефалію від Матері – нашої Константинопольської Церкви – для ієрархії, духовенства та народу Церкви Чехії і Словаччини?”, – запитує Патріарх Варфоломій. Він нагадав, що ще двадцять років тому ПЦЧЗС не бажала святкувати п’ятдесятиліття “своєї незаконної автокефалії”.

Патріарх підкреслив, що у випадку святкування сімдесятих роковини “фальшивої автокефалії”, хто завгодно зможе вважати ПЦЧЗС невпорядкованою і антиканонічною, такою що перебуває в підпорядкуванні Російської Православної Церкви. “Вивчіть нарешті історію і канонічне право нашої Святої Православної Церкви і не провокуйте!”, – підсумував Патріарх Варфоломій. Під “московською автокефалією” мається на увазі Акт від 23.11.1951 р, яким РПЦ дарувала автокефалію “своєму екзархату”:

“Російська Православна Церква, в особі Патріарха Московського і всієї Русі АЛЕКСІЯ і всього освяченого Архієрейського Собору, до уваги до клопотання церковного Собору Православної Церкви в Чехословаччині, дарує цій Церкві, що була досі Екзархатом Московської Патріархії, – автокефалію»”. Однак до цього Москва незаконно поглинула автокефальну Церкву Чеських земель і Словаччини, яка, згідно з дарованим у 1923 р. Томосом Вселенського Патріархату, іменувалася “Православною Архієпископією Чехословаччини”. Цей лист – вже другий на цю тему, написаний Вселенським Патріархом.

Перший, відправлений у 2012 р., був більш жорстким: “Справжнім нашим патріаршим листом ми за одноголосним рішенням нашого Священного Синоду ще раз заявляємо протест з приводу антиканонічних дій Вашої Найсвятішої Церкви і рішуче повідомляємо, що в разі повторення аналогічних заходів з відзначення автокефалії, яка вважається такою, що не була і з самого початку вважалась недійсною, нав’язаною тоді діянням Московського Патріархату Церкві Чеських Земель і Словаччини, Вселенський Патріархат з жалем змушений буде скасувати надану Вашій Церкві чотирнадцять років тому канонічну автокефалію, повернути Церкву Чеських Земель і Словаччини колишній до цього канонічного діяння статус автономної Церкви, викреслити її з Священних диптихів Православних автокефальних Церков, де вона займає чотирнадцяте місце, і повідомити про це діяння всі сестринські Православні Церкви”. Нікчемною “московську автокефалію” вважала і Сербська Православна Церква. В її Статуті редакції 1957 р згадується “Чесько-Моравська єпархія”.

Для повноти картини слід зазначити, що і автокефалію, даровану ПЦЧЗС Константинополем в 1923 р., СПЦ теж не визнавала, вважаючи себе Матір’ю-Церквою для Чехії і Моравії. Ставлення попереднього предстоятеля ПЦЧЗС, митрополита Христофора до “московської автокефалії” викладено в його листі Вселенського Патріарха в 2012 р.: “Під впливом усіх вищезазначених дипломатичних, політичних і культурних обставин ми не могли перешкодити представнику Московського Патріархату виголошувати промову і з нагоди річниці дарування “автокефалії” Російською Православною Церквою.

Також не можна було не подякувати найбільшій слов’янській православній церкві за підтримку православної місії в наших країнах в період австро-угорського панування і в перші десятиліття новоствореної Чехословаччини. Однак тут ні в якому разі не йшлося про святкування дарування Російською Православною Церквою “автокефалії” Православної Церкви Чеських Земель і Словаччини, оскільки наша Церква стала насправді автокефальною в сьогоднішньому канонічному вигляді і була визнана такою усіма Православними Патріархатами та іншими автокефальними Церквами лише завдяки Патріаршому і Синодальному Томосу, підписаним Вашою Всесвятістю у 1998 році”.Теги статьи: РПЦ МПавтокефалияПЦУПатріарх Варфоломій

Дата и время 20 февраля 2021 г., 13:48     Просмотры Просмотров: 466
Комментарии Комментарии: 0


Похожие статьи

Кирило привітав Зеленського з 9 травня і побажав співпрацювати з його Церквою в Україні
Ткаченко закликав не поспішати з перейменуванням УПЦ МП на РПЦ
Почаївська Лавра буде належати українській церкві, – Епіфаній

Епифаний: Путин признал, что УПЦ МП управляется из Москвы
РПЦ не має права надавати автокефалію, – Варфоломій про Абхазію
Епіфаній розповів, як Московський Патріарх доклався до вторгнення в Україну

Епіфаній розкрив подробиці конфлікту з Філаретом
В главный собор ПЦУ в Киеве доставили благодатный огонь
Предстоятели ПЦУ и УГКЦ обратились к украинцам с пасхальными посланиями

Епіфаній розповів, як, на його думку, можна було уникнути окупації Криму і війни на Донбасі
Интернет-трансляции, маски, санитайзеры и освящение на улице: в церквях рассказали, как пройдут праздничные службы
Церковь призывает всех к вакцинации, только так можем преодолеть болезнь, - глава ПЦУ Епифаний

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Нужно ли посадить Медведчука?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.094295