АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 8°C
Харьков: 11°C
Днепр: 9°C
Одесса: 7°C
Чернигов: 8°C
Сумы: 10°C
Львов: 11°C
Ужгород: 11°C
Луцк: 10°C
Ровно: 8°C

Нотаріус обвинувачує посадових осіб Мін’юсту у вчиненні злочину

Нотаріус обвинувачує посадових осіб Мін’юсту у вчиненні злочину
Нотаріус обвинувачує посадових осіб Мін’юсту у вчиненні злочину

В інтерв’ю одному з видань, Ольга Оніщук, коментуючи питання журналіста, щодо анулювання свідоцтв недобросовісним нотаріусам зауважила: «…Потрібно, щоб подання було настільки сильне і юридично грамотне з точки зору належної аргументації і дотримання всіх процедур, аби з’явилося рішення про анулювання такого свідоцтва, яке «встоїть» в суді. Це важливо». Здавалось би логічний і державницький підхід до справи. Але чи так це дійсно відбувається на практиці?

І от тут, коли ми від слів переходимо до справи, і починаються проблеми. Так 19.02.2021 року відбулось чергове засідання Вищої кваліфікаційної комісії нотаріату (далі за текстом - ВККН), яка є колегіальним органом при Мін’юсті. На цьому засіданні серед іншого розглядалось подання Мін’юсту про анулювання свідоцтва приватному нотаріусу Київського міського нотаріального округу Зуєвій Наталії Василівні. Вказане подання було направлено Мін’юстом на підставі наказу міністра Дениса Малюськи від 06.11.2020 року. Але разом з тим, ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 06.01.2021р. у справі № 640/217/21 зупинено дію наказу Мін’юсту від 06.11.2020р. Про вказаний факт адвокат нотаріуса Зуєвої Н. В. – Михайло Коротюк своєчасно поінформував і Міністерство і ВККН, зауваживши, що в силу зазначеного судового рішення ВККН не вправі 19.02.2021 року розглядати відповідне подання щодо нотаріуса Наталії Зуєвої.

Норми Конституції чітко говорять про те, що судові рішення ухвалюються іменем України і є обов’язковими до виконання всіма. Більше того, за невиконання та/або перешкоджання виконанню судового рішення передбачено кримінальну відповідальність.

Тим не менш, незважаючи на судове рішення, ВККН 19.02.2021 року розглянула подання про анулювання свідоцтва нотаріусу Зуєвій Н. В.

З цього приводу ми поцікавились думкою адвоката Михайла Коротюка, який зауважив: «Це правовий нігілізм в квадраті. Нас навіть не ознайомили із змістом подання щодо анулювання свідоцтва. Нотаріус в цей день, у зв’язку з тяжкою хворобою перебувала на лікуванні. Ми просили відкласти розгляд. Проте таке враження, що ВККН ці обставини не цікавлять. Вони виконують завдання керівництва Мін’юсту за будь – яку ціну позбавити Наталію Зуєву нотаріального свідоцтва. Очевидно, що подання по нотаріусу Зуєвій Н. В. було внесено на підставі наказу Мін’юсту від 06.11.2020р., розгляд цього подання – це виконання цього наказу, яке не може відбуватися, через те, що суд зупинив дію наказу Міністерства. Більше того, це злочин, передбачений ст. 382 Кримінального кодексу України і ми готуємо відповідні заяви до органів поліції та ДБР».

Нотаріус Наталія Зуєва з цього приводу зазначила: « Я більше 15 років добросовісно працюю в органах нотаріату. Анулювання мого нотаріального свідоцтва пов’язане із так званою «справою Київметробуду», до якої у керівництва Мін’юсту якесь незрозуміле та неадекватне відношення. Очільники Мін’юсту перетворили звичайний корпоративний спір на піар – майданчик для себе, показуючи свою значимість притягаючи до відповідальності без жодних на те підстав всіх нотаріусів та реєстраторів, які бодай колись вчиняли якісь дії по цьому підприємству. Щодо мене має місце системне переслідування протягом останніх 5 років з боку Міністерства, так упродовж 2016 – 2020 років Мін’юст 3 рази намагався відключити мене від реєстрів, проте у всіх трьох випадках я в судах довела правомірність своїх дій. Ви думаєте хто приніс мені вибачення за спричинені незручності? Хтось компенсував мені втрати за те, що я подекуди чекаючи судового рішення місяцями не працювала, через те, що мене було відімкнено від Реєстру? Ці питання риторичні і залишаються без відповіді. Особливо прикро те, що розправа наді мною чиниться моїми колишніми колегами, адже і Ольга Оніщук, і Дмитро Кирилюк – це в недалекому минулому нотаріуси, так само і ВККН складається з нотаріусів. Ще якихось 3 роки назад ми разом мітингували проти свавілля Мін’юсту та припинення необґрунтованого переслідування нотаріусів. Але як то кажуть часи змінилися, декому дуже сподобались владні кабінети, і їх точка зору докорінно змінилася».

Більше того, юрист Дмитро Щербань вважає, що посадові особи Міністерства юстиції України підробили подання про анулювання свідоцтва нотаріусу Зуєвій. Зокрема юрист зазначає: «Виникла дивна ситуація. Наказ Мін’юсту датований 06.11.2020р., а подання про анулювання 10.11.2020р. Але дивним чином вказане подання не потрапило на розгляд ВККН 02.12.2020 року, а «пролежало» в Мін’юсті понад 4 місяці і потрапило на розгляд ВККН вже 19.02.2021р. Це пояснюється лише тим, що посадовці Мін’юсту, довідавшись про ухвалу суду від 06.01.2021р., датували подання «заднім числом», щоб створити враження, що воно начебто надійшло ще до ухвали суду. Ми з цього приводу будемо звертатись до органів поліції. Не випадково Мін’юст ховає від адвокатів Наталії Зуєвої це подання та відмовляється надати його копію.».

На час виходу даної публікації нам стало відомо, що захист Наталії Зуєвої подав заяву до органів поліції про вчинення злочину членами ВККН Міністерства юстиції.

Дуже прикро, що в окремих випадках робота Мін’юсту нагадує середньовічну інквізицію. А Міністерство, яке мало би культивувати в суспільстві повагу до Закону, повагу до судового рішення, до Конституції, на практиці демонструє правовий нігілізм.

Будемо стежити за розвитком цієї ситуації.


Теги статьи: АдвокатзлочиниЩербань ДмитрийВККНЗуева НаталияКоротюк МихайлоНотаріусОнищук ОльгаМінюст

Автор статьи:
Руслан Якушев
Все статьи автора

Дата и время 22 февраля 2021 г., 12:32     Просмотры Просмотров: 2279
Комментарии Комментарии: 0


Похожие статьи

Підозрюваний у вбивстві директора зброярського магазину "Ібіс" в Дніпрі поскаржився, що з нього вибивали зізнання та катували електрострумом
Півроку тримали в сараї, а потім закопали на городі. На Харківщині розслідують смерть немовля
У Миколаєві 18-річний студент вбив 19-річного товариша та поранив його 17-річну подругу

Справу про замах на горлівського кримінального авторитета Мазура скерували до суду
Під Дніпром раніше судимий чоловік під час сварки задушив свою матір
На Півночі Сумщини «хазяйнує» завербований ФСБ криміналітет, - журналістське розслідування

Напад на пункт металобрухту у Слов’янську: стрільцем може бути терорист з "ДНР"
Житомирянку судитимуть за торгівлю малолітніми «моделями»
На Київщині знайшли вбитим ветерана АТО

На Запоріжжі рецидивістка пограбувала пенсіонерку біля банкомату
Навіщо Денис Малюська створює власний спецназ та чим будуть втихомирювати буйних засуджених
Затримали банду озброєних розбійників, яка діяла у Кременчуці

Комментарии:

comments powered by Disqus
12 апреля 2021 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Начнет ли Россия полномасштабную войну с Украиной в ближайшее время?

Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.127679