АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 10°C
Харьков: 12°C
Днепр: 13°C
Одесса: 13°C
Чернигов: 9°C
Сумы: 11°C
Львов: 8°C
Ужгород: 10°C
Луцк: 9°C
Ровно: 9°C

Громадський активіст переміг корупцію за три дні

Громадський активіст переміг корупцію за три дні
Громадський активіст переміг корупцію за три дні

У середу, 26 травня до мене звернулись студенти факультету філології та журналістики Херсонського державного університету та попросили допомоги.

За словами студентів, ситуація склалася наступна. 26 травня заступник декана повідомила старостам факультету, що на літо заплановано провести ремонт аудиторій, та що на цю благу справу кожен студент факультета має до п’ятниці, 28 травня, в обов’язковому порядку здати по 150 грн. Студенти на це не погодились і вирішили боротись.

Один зі студентів анонімно зателефонував по лінії 102 та повідомив про склад злочину. Працівник чергової частини залюбки прийняв інформацію про кримінальне провопорушення та передав в Дніпровське РУГУ м.Херсона.

Також студенти підключили до справи місцеві ЗМІ. За мету ставили відмінити побори на ремонт.

У той же день до факультету прибув наряд міліції, який зібрав матеріали для кримінального провадження. Про це студенти повідомили як мене, так і місцеві ЗМІ, так що інформація почала ширитися Херсоном.

Працівники МВС внесли інформацію про злочин до ЄРДР, почалось слідство.

Журналісти, в свою чергу, зробили запити на Міністерство освіти та науки, МВС та прокуратуру – з проханням розповісти, чи жалілися студенти цього ВНЗ на корупцію раніше. Станом на зараз жодної відповіді не отримано.

Студенти сподівались, що розголосу буде достатньо, аби побори відмінили. Але ні, начальство факультету вирішило зробити інакше.

На наступний день, 27 травня, після другої пари студентьска рада факультету зібрала всіх старост в одній з аудиторії. Керівництво студради пояснило, що у зв’язку з можливим притягненням керівництва факультету до відповідальності потрібно написати розписки, що побори (тобто, збір коштів на ремонт аудиторій) є добровільним та не примусовим, і адміністрація факультету жодного відношення до збору коштів не має. А також зменшили суму на 30 грн – до 120, а термін здачі збільшили до 14 червня. При цьому для студентів внески залишились обов’язковими – не під протокол.

Студенти знову звернулись в місцеві ЗМІ та до мене з цією інформацією. Також вони розказали, що кожен семестр з них збирають по 100 гривень з людини на потреби факультету, але ці кошти ніяк офіційно не проводяться і йдуть невідомо куди.

Також студенти звернулись до народних депутатів з проханням допомогти в розголосі та притягненням винних осіб до відповідальності, на що отримали позитивну відповідь (про це я детальніше розкажу згодом).

І от результат: вже 28 травня на зборах голова студради повідомила старостам груп, що гроші зі студентів збирати не будуть, а ті, хто вже їх здав — отримають гроші назад.

Перемога в три дні.

Кожен студент у випадку корупції може звертатиись анонімно до міліції з фактами корупційних дій, до місцевих ЗМІ, котрі з задоволенням підхоплять скандал та цікаву інформацію, а також до помічників народних депутатів, список яких можна знайти на сайті ВР та написати їм вживу на фейсбуці.

Олександр Рудоманов,

Лівий Берег


Теги статьи: КоррупцияХерсонский государственный университет

Дата и время 30 мая 2015 г., 20:18     Просмотры Просмотров: 2166
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Должностных лиц Дарницкой РГА и строительного КП обвиняют в “распиле” 26,5 млн бюджетных гривен
САП передала в суд дело о получении судьями взятки в размере 8000 долларов
Председатель одного из районных судов Одесской области в роли «решалы» получил $6 тыс и был задержан

«Украли более 24 млрд». Как Захарченко и Тимофеев наживались на «ДНР»
В Сумской области полицейские систематически брали «поборы» с водителей
В Одессе на взятке поймали чиновника областного военкомата

Из-за махинаций компании братьев Дубневичей два городка на Львовщине остались без горячей воды
Схемы: как группа мошенников уводит землю в районе «Седьмого километра» при помощи местного совета
Борис Остапюк разорил железную дорогу на миллиарды гривен

В Одесском медуниверситете потратили 220 млн грн на оборудование, на котором предоставляли платные услуги, а не учили студентов – Супрун
Дело о хищении газа на 1,4 млрд грн: Дубневичи хотят отсудить одну из ТЭЦ
Пойманный на взятке прокурор ГПУ отправлен под домашний арест

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Кто виноват во взрывах на оружейных складах?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.08703