АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 3°C
Харьков: 5°C
Днепр: 7°C
Одесса: 8°C
Чернигов: 2°C
Сумы: 4°C
Львов: 1°C
Ужгород: 4°C
Луцк: 2°C
Ровно: 3°C

Громадський активіст переміг корупцію за три дні

Громадський активіст переміг корупцію за три дні
Громадський активіст переміг корупцію за три дні

У середу, 26 травня до мене звернулись студенти факультету філології та журналістики Херсонського державного університету та попросили допомоги.

За словами студентів, ситуація склалася наступна. 26 травня заступник декана повідомила старостам факультету, що на літо заплановано провести ремонт аудиторій, та що на цю благу справу кожен студент факультета має до п’ятниці, 28 травня, в обов’язковому порядку здати по 150 грн. Студенти на це не погодились і вирішили боротись.

Один зі студентів анонімно зателефонував по лінії 102 та повідомив про склад злочину. Працівник чергової частини залюбки прийняв інформацію про кримінальне провопорушення та передав в Дніпровське РУГУ м.Херсона.

Також студенти підключили до справи місцеві ЗМІ. За мету ставили відмінити побори на ремонт.

У той же день до факультету прибув наряд міліції, який зібрав матеріали для кримінального провадження. Про це студенти повідомили як мене, так і місцеві ЗМІ, так що інформація почала ширитися Херсоном.

Працівники МВС внесли інформацію про злочин до ЄРДР, почалось слідство.

Журналісти, в свою чергу, зробили запити на Міністерство освіти та науки, МВС та прокуратуру – з проханням розповісти, чи жалілися студенти цього ВНЗ на корупцію раніше. Станом на зараз жодної відповіді не отримано.

Студенти сподівались, що розголосу буде достатньо, аби побори відмінили. Але ні, начальство факультету вирішило зробити інакше.

На наступний день, 27 травня, після другої пари студентьска рада факультету зібрала всіх старост в одній з аудиторії. Керівництво студради пояснило, що у зв’язку з можливим притягненням керівництва факультету до відповідальності потрібно написати розписки, що побори (тобто, збір коштів на ремонт аудиторій) є добровільним та не примусовим, і адміністрація факультету жодного відношення до збору коштів не має. А також зменшили суму на 30 грн – до 120, а термін здачі збільшили до 14 червня. При цьому для студентів внески залишились обов’язковими – не під протокол.

Студенти знову звернулись в місцеві ЗМІ та до мене з цією інформацією. Також вони розказали, що кожен семестр з них збирають по 100 гривень з людини на потреби факультету, але ці кошти ніяк офіційно не проводяться і йдуть невідомо куди.

Також студенти звернулись до народних депутатів з проханням допомогти в розголосі та притягненням винних осіб до відповідальності, на що отримали позитивну відповідь (про це я детальніше розкажу згодом).

І от результат: вже 28 травня на зборах голова студради повідомила старостам груп, що гроші зі студентів збирати не будуть, а ті, хто вже їх здав — отримають гроші назад.

Перемога в три дні.

Кожен студент у випадку корупції може звертатиись анонімно до міліції з фактами корупційних дій, до місцевих ЗМІ, котрі з задоволенням підхоплять скандал та цікаву інформацію, а також до помічників народних депутатів, список яких можна знайти на сайті ВР та написати їм вживу на фейсбуці.

Олександр Рудоманов,

Лівий Берег


Теги статьи: КоррупцияХерсонский государственный университет

Дата и время 30 мая 2015 г., 20:18     Просмотры Просмотров: 1920
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Марехин и Кошиков “ГФС это Я”
Турки «слили» Авакова: стало известно как в МВД украли 100 миллионов долларов
Чиновница Пимахова, которая помогла атаковать НАБУ, имеет миллионные долги, но покупает элитные квартиры

На Днепропетровщине двум таможенникам присудили тюремное заключение за коррупционное преступление
Каким состоянием владеет чиновница, которая рассорила Сытника и Луценко
Украина заняла 1-е место в Мире по коррупции и последнее место в Европе по зарплате. У меня все о реформах и реформаторах, — Черняк

Хоккейный МАФиози: Как Одессу лишили юношеского чемпионата мира
Взятки, побег и некролог: что еще известно об оправданном экс-ректоре Мельнике
Суд оправдал пойманного на взятке экс-ректора налогового университета Мельника

Глава МИД Литвы: Политическая верхушка Украины большая угроза для государства чем войска России
Что с ними случилось? Они скурвились
Глава УГКЦ назвал самую главную реформу, в которой нуждается Украина

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

На чьей вы стороне в событиях под Радой?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.082428