АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 4°C
Харьков: 0°C
Днепр: 1°C
Одесса: 5°C
Чернигов: 2°C
Сумы: 0°C
Львов: 3°C
Ужгород: 5°C
Луцк: 3°C
Ровно: 3°C

Мусій у МОЗ продовжує злочинну лінію Богатирьової?

Мусій у МОЗ продовжує злочинну лінію Богатирьової?
Мусій у МОЗ продовжує злочинну лінію Богатирьової?

Зокрема, Олег Мусій у ЗМІ неодноразово називав корупціонером Олексія Соловйова, керівника Держлікслужби, не наводячи належних доказів. Міністр заявив, що значною складовою у ціні на ліки є виплати хабарів, "сірих грошей" при реєстрації ліків та перевірці умов їх виробництва. У цих схемах начебто задіяні Держлікслужба та Державний експертний центр.

«Мусій робить висновок, що у всьому винні саме створені в Держлікслужбі схеми. Однак, Державний експертний центр, який реєструє ліки, є дочірнім підприємством МОЗ України і не підпорядковується Держлікслужбі. Навпаки, він підпорядкований Міністерству. То чому Мусій досі не звільнив керівника Центру Олену Нагорну? Або не ініціював розслідування щодо корупційних схем у підконтрольному йому підприємстві?» - запитує автор статті.

На його думку, новий керівник МОЗ продовжує лінію своєї попередниці, не схвалюючи безстрокових реєстраційних свідоцтв для лікарських засобів та безстрокових ліцензій на медичну практику. Раїса Богатирьова свого часу виступала проти прозорості, адже у цьому процесі реєстрації були задіяні сотні фірм-прокладок, посередників та інших тіньових гравців.

Також Олег Мусій уже встиг жорстко розкритикувати ухвалений Верховною Радою Закон України «Про введення мораторію на ліквідацію та реорганізацію закладів охорони здоров’я». Автор статті нагадує, що перед тим, як закон ухвалила конституційна більшість, його прийняття понад рік гальмувало лобі колишнього міністра охорони здоров’я Раїси Богатирьової.

Не додає новому міністрові авторитету і те, що він назвав вітчизняних виробників фірмами-«розливайками» закордонного продукту. Лише 5% продукції Мусій чомусь вважає «істинно вітчизняними».

Крім того, журналісти вважають необґрунтованою позицію голови МОЗ щодо продажу кодеїновмісних препаратів. Хоча міністр визнає, що кодеїнові таблетки від кашлю масово вживають з метою наркоманії, він відмовляється ставити їх на предметно-кількісний облік. Міністр обмежився листами до Управління охорони здоров’я та Держлікслужби, в яких попросив оприлюднити в аптеках вимогу про строгий контроль відпуску за рецептами кодеїновмісних препаратів. Однак, ці ліки давно вже підлягають продажу за рецептом, і це не завадило зростанню аптечної наркоманії в Україні.

«Важливо, щоб новий міністр усвідомив існуючі проблеми і нарешті почав їх вирішувати: позбавлятися від засиділися некомпетентних кадрів, від корупційних схем і необдуманої риторики», - підсумовує автор статті.


Теги статьи: БогатыреваМОЗМусий

Дата и время 31 марта 2014 г., 18:06     Просмотры Просмотров: 4090
Комментарии Комментарии: 0


Похожие статьи

МОЗ Украины продемонстрировало непунктуальность и брехливость в одном флаконе
Украинцы просят вернуть Супрун на пост главы МОЗ
Медики поддержали идею ввести почасовую оплату за лечение от коронавируса, — МОЗ

Ємець доручив провести службове розслідування ситуації навколо ДП “Медзакупівлі України”
Експрес-тести на коронавірус робитимуть "швидкі" – МОЗ
У МОЗ розповіли, як правильно проводити самоізоляцію

У МОЗ назвали групи ризику: діабет, гіпертонія, хвороби легень
Черновицкие чиновники уличили МОЗ в тиражировании фейков относительно выздоровевших от коронавируса в области
МОЗ поширювало хибну інформацію щодо українців, котрі одужали від коронавірусу

МОЗ заявило про більш як 80 нових підозр на COVID-19 в Україні за день
Минздрав внедряет форму информированного согласия на карантин для эвакуированных украинцев. Документ
МОЗ надало список гарячих ліній з питань коронавірусу

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы открытие рынка земли?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.314771