АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 7°C
Харьков: 7°C
Днепр: 8°C
Одесса: 9°C
Чернигов: 6°C
Сумы: 4°C
Львов: 7°C
Ужгород: 8°C
Луцк: 8°C
Ровно: 7°C

У справі Ємельянова-Ізраіліта два роки не можуть закінчити переклад матеріалів, що надійшли з Австрії

У справі Ємельянова-Ізраіліта два роки не можуть закінчити переклад матеріалів, що надійшли з Австрії
У справі Ємельянова-Ізраіліта два роки не можуть закінчити переклад матеріалів, що надійшли з Австрії

Голосіївський районний суд Києва продовжив ще на 12 місяців строк досудового розслідування в кримінальному провадженні, що об’єднує епізоди по замаху на викрадення бізнесмена Владислава Ізраіліта та вимагання передачі корпоративних прав на компанії родини судді Вищого господарського суду України Артура Ємельянова. Відповідне рішення 12 лютого 2021 року ухвалила слідчий суддя Олександра Колдіна.

Йдеться про історію бурхливих взаємин колишніх компаньйонів з розвитку мережі з 15 готелів на території Австрії та Німеччини на кшталт віденьских "Prinz Eugen", "Hauptbahnhof", "Kavalier" тощо. А конкретно - їх подальшої суперечки навколо розподілу акцій у компаніях Aviaweb GmbH та Immotext GmbH, що виступають власниками корпоративних прав на відповідні заклади.

Зокрема, у 2017 році родина "вашої честі" Артура Станіславовича з його колишньою дружиною Світланою увійшла в клінч з тандемом Владислав Ізраіліт/Максим Слуцький, що буцімто був залучений шкільним другом судді Павлом Маліком задля здійснення оперативного керування готельним бізнесом Ємельянових на території Остеррайху. Колишні компаньйони висунули обопільні претензії у намаганнях шахрайським шляхом "відтяти" частку партнерів.

За версією родини судді, під час зустрічі Слуцького та Ємельянова в київському ресторані Catch Слуцький, начебто, почав погрожувати родині "вашої честі". Згідно іншій трактовці все було геть навпаки – мовляв, це Артур Ємельянов попрохав "вплинути" на Слуцького та Ізраіліта свого шкільного приятеля Маліка. А той, у свою чергу, нібито залучив ще чотирьох достойників, яким запропонував "роботу", що полягала в скоєнні викрадення Ізраіліта та подальшого тиску на останнього з метою переоформити на Ємельянових належні йому корпоративні права.

Як би там ну було, але в липні 2018 року четвірка ймовірно підшуканих Маліком "українських туристів" в складі Олександра Жукова, Ігоря Журова, Віктора Скорика та Сергія Островського дійсно відвідувала Франкфурт-на-Майні. Тут їх поведінка під час спроб вистежити Ізраіліта привернула увагу правоохоронців, внаслідок чого чоловікам хутко довелося повертатися на Батьківщину спіймавши облизня.

Невдовзі після цього - 14 серпня 2018 року, Артур Ємельянов звернувся із заявою до поліції Київщини щодо нібито спроб Слуцького та Ізраіліта тиснути на його колишню дружину Світлану з вимогами відписати їм належну жінці частку в готельному бізнесі на території Європи. А за два тижні - 29 серпня 2018 року, на підставі звернення народного депутата Євгена Дейдея Генеральна прокуратура України зареєструвала кримінальну справу з геть протилежною фабулою. У відповідному провадженні мова йшла про буцімто спробу вчинення на замовлення судді ВГСУ викрадення Ізраіліта четвіркою "українських туристів" у Франкфурті.

Допоки два українських відомства вивчали обставини власних проваджень, 26 грудня 2018 року стало відомо про викрадення на території Словаччини Максима Слуцького, від дружини якого зловмисники буцімто вимагали передачі майнових прав "готельних компаній" на користь Світлани Ємельянової. За дві доби Слуцького відпустили, а відлунням цієї історії виступало одразу два затримання на території Європи президента аматорської Української федерації змішаних бойових мистецтв (UF MMA) та Всеукраїнського молодіжного руху "Гідність нації" Володимира Теслі на прізвисько "Француз". З деталями його "австрійської" та нещодавньої "паризької" кримінальних епопей можна детально ознайомитися в розслідуванні Dетектив-Info "Паризькі канікули "Француза" з невеличким уточненням - наприкінці 2020 року Тесля примудрився таки повернутися в Україну.

Що ж стосується взаємин родини Ємельянових і тандему Слуцький/Ізраіліт, то на початку 2019 року їхні справи було об’єднано в спільне провадження, в рамках якого вітчизняна Генпрокуратура двічі зверталася до компентентних органів Австрії з клопотаннями щодо надання інформації про розслідування викрадення Слуцького та замаху на викрадення Ізраіліта. 23 травня 2019 року відповідні матеріали на 895 аркушах надійшли до Києва, а 10 грудня 2019 року - генеральний прокурор Руслан Рябошапка визначив підсудність "сварки готельєрів" за центральним апаратом Державного бюро розслідувань.

Зауважимо, що суттєвих зрушень у розслідуванні навіть після цього не відбулося. Більше того - 14 лютого 2020 року справа, в якій за півтора роки так нікому й не було повідомлено про підозру, підлягала б закриттю. Тим не менш, 6 лютого 2020 року слідчий суддя Печерського районного суду Києва Олеся Батрин, констатувавши, що "більшість допитів проведено неналежно та поверхнево, усіх очевидців події та осіб, які вчинили правопорушення не встановлено, серед іншого до теперішнього часу не виконано переклад матеріалів, отриманих за результатами здійснення міжнародного доручення", продовжила строк слідства до 14 лютого поточного року.

З матеріалів судового реєстру випливає - відтоді належних і всеосяжних допитів свідків та потерпілих так і не було здійснено, а підслідність скандальної справи вчергове було змінено. Та визначено за територіальним управлінням ДБР, яке розташоване в місті Києві. При цьому, й понині до органу досудового слідства з Управління міжнародного співробітництва ДБР так і надійшли перекладені матеріали на 743 аркушах, які майже два роки тому надали австрійські правоохоронці.

Додамо, що наводячи ці факти, слідчий ДБР таки звернувся із клопотанням щодо продовження строків слідства ще на рік, мотивуючи зволікання посиланнями на неможливість здійснення активних слідчих (розшукових) та процесуальних дій через значне навантаження, а також у зв’язку із встановленням карантину та обмежувальних заходів через поширення коронавірусу. Вивчивши його матеріали слідчий суддя Олександра Колдіна пристала на ці аргументи та подовжила строк розслідування "кримінальних взаємин готельєрів" ще на 12 місяців.


Теги статьи: Израилит ВладиславСлуцкий Максимкримінальні провадженняСудАвстріяКолдина АлександраЕмельянов Артур

Дата и время 05 марта 2021 г., 15:16     Просмотры Просмотров: 553
Комментарии Комментарии: 0


Похожие статьи

Апелляционный суд отказал Портнову по делу о пересмотре учебников по истории
В Киеве осужден молдавский аферист, представлявшийся юристом с Банковой
Волынский «Кроноспан УА» заплатит 278 тыс. гривен штрафа за вред окружающей среде

Суды отказались рассматривать иск государства к “Укрнафте” на 1,5 млрд
Компании Коломойского и Боголюбова подали 121 иск, чтобы получить преимущество в судах США
За ложные прошения об убежище в США привлечены эмигранты из бывшего СССР: в их числе одиозный мошенник Юрий Моша

Замглавы МИД Божок заявил о реабилитации его судом
Суд обязал ЦИК установить результаты выборов в округе №87 "в кратчайший возможный срок"
На Вінниччині судитимуть листоношу, яка привласнювала чужі гроші

В Киеве пограничнику дали 4 года за наркоторговлю
Суд отложил рассмотрение апелляции на приговор Стерненко на 23 апреля
Готував вибух в Маріуполі: суд виніс вирок наймита ПВК “Вагнера”

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Начнет ли Россия полномасштабную войну с Украиной в ближайшее время?

Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.153448