АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 6°C
Харьков: 8°C
Днепр: 8°C
Одесса: 5°C
Чернигов: 7°C
Сумы: 9°C
Львов: 0°C
Ужгород: 4°C
Луцк: 2°C
Ровно: 2°C

Китай встановив “низьку планку” для зростання ВВП, обіцяє більше робочих місць

Китай встановив “низьку планку” для зростання ВВП, обіцяє більше робочих місць
Китай встановив “низьку планку” для зростання ВВП, обіцяє більше робочих місць

Китай в п’ятницю встановив “скромний” річний цільовий показник економічного зростання, що перевищує 6%, і пообіцяв створити більше робочих місць в містах, ніж в минулому році.

“Як загальна мета темпи зростання Китаю були встановлені на рівні понад 6% на цей рік. При встановленні цієї мети ми врахували відновлення економічної активності”, – вказав прем’єр Китаю Лі Кецян у робочому звіті за 2021 рік.

Але мета на 2021 рік була значно нижче консенсусу аналітиків, які очікували, що в цьому році зростання може перевищити 8%. Консервативна мета зростання економіки Китаю відображає спроби продемонструвати повернення до економічної стабільності після торішніх потрясінь, пов’язаних з COVID-19, заявили політичні радники. “Очевидно, що в цьому році зростання сягатиме понад 6%. Мета полягає в тому, щоб сказати людям, що ми повинні зосередитися на більш якісному зростанні”, – прокоментував виданню прогноз радник уряду Китаю Яо Цзінюань.

У той час, як низький цільовий показник ВВП не означає, що уряд буде поспішати робити політику більш жорсткою, оскільки багато сфер економіки все ще відчувають труднощі, це дасть плановикам більше можливостей для просування реформ, зазначає видання. Прем’єр Китаю пообіцяв стимулювати внутрішнє споживання і інновації в межах плану зі зниження залежності від зарубіжних ринків і технологій для довгострокового розвитку. Так, Китай планує щороку збільшувати витрати на дослідження і розробки більш як на 7% до 2025 року. “Метою повинен бути чистий прибуток. У нас повинно бути більше можливостей для просування складних реформ”, – сказав заступник директора комісії з економічної політики Китайської асоціації політичних наук Сюй Хунцай. У 2021 році Китай буде прагнути створити більше ніж 11 мільйонів нових робочих місць в містах, сказав Лі в своїй доповіді, представленій на відкритті засідання парламенту в цьому році, в порівнянні з торішньою метою у більш ніж 9 мільйонів і співвідносно з цілями попередніх років.

Уряд Китаю також націлений на дефіцит бюджету в 2021 році на рівні близько 3,2% ВВП, що менше запланованого торік на рівні понад 3,6%, хоча і залишає місце для фінансування інфраструктури та допомоги малим підприємствам, пише видання. “Я вважаю, що велика частина грошей буде використана для технологічних НДДКР і продовжить забезпечувати деякий буфер для стабільності роботи на той випадок, якщо COVID повернеться”, – вказала головний економіст ING по Великому Китаю Айріс Панг. Також уряд Китаю поставив за мету на 2021 рік інфляцію на рівні близько 3%.

Торік споживчі ціни зросли на 2,5% за рік, що нижче цільового показника в 3,5%. У п’ятирічному плані, опублікованому окремо в п’ятницю, Китай пропустив хоч якісь цільові показники зростання ВВП на 2021-2025 роки – на відміну від 6,5%, встановлених у плані на 2016-2020 роки, – але заявив, що збереже своє середньорічне зростання протягом наступних п’яти років у “розумному” діапазоні.

Згідно з планом, річне зростання наявного доходу на душу населення протягом наступних п’яти років буде “відповідати зростанню ВВП” у порівнянні з цільовим показником на 2016-2020 роки у понад 6,5%. Також не встановлено мети зі створення робочих місць протягом наступних п’яти років, хоча уряд заявив, що рівень безробіття в містах буде утримуватися на рівні нижче 5,5%.

Нагадаємо, у 2020 році Китай відмовився від цільового показника зростання ВВП вперше з 2002 року після того, як пандемія негативно вплинула на його економіку. У минулому році ВВП Китаю виріс на 2,3%, що стало найнижчим показником за 44 роки, але це єдина велика економіка, яка повідомила про зростання.


Теги статьи: covid19РоботаКитайВвп

Дата и время 05 марта 2021 г., 22:10     Просмотры Просмотров: 527
Комментарии Комментарии: 0


Похожие статьи

Вакцина Pfizer от Covax не будет проходить лабораторный контроль в Украине - Степанов
Стали известны первые подробности смерти двух рожениц от коронавируса в роддоме Харькова
Google купит 250 тысяч COVID-вакцин для бедных стран

Кияни найбільше бояться, що на COVID-19 захворіють близькі люди, – опитування
Третья волна коронавируса: количество занятых коек сокращается третий день подряд
Израиль смягчает масочный режим: названа дата

Минздрав решил по-новому распределить китайскую вакцину в Украине
Ученые сомневаются в российском «Спутнике V»: данные подверглись манипуляции — Frankfurter Rundschau
Денний сон зменшує ризик захворіти на COVID-19, – лікарі

У Харкові від ковіду померла вагітна: вбитий горем чоловік залишився з двома доньками на руках
В Харькове умерли две беременные женщины с COVID-19
Moderna пропонує робити щеплення своєю вакциною більше двох разів для захисту від мутацій коронавірусу

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Начнет ли Россия полномасштабную войну с Украиной в ближайшее время?

Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.174301