АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 4°C
Харьков: 0°C
Днепр: 1°C
Одесса: 5°C
Чернигов: 2°C
Сумы: 0°C
Львов: 3°C
Ужгород: 5°C
Луцк: 3°C
Ровно: 3°C

Підприємство бізнесмена Тараса Барщовського бандитськими методами захоплює 20 гектарів землі на Городоччині

Підприємство бізнесмена Тараса Барщовського бандитськими методами захоплює 20 гектарів землі на Городоччині
Підприємство бізнесмена Тараса Барщовського бандитськими методами захоплює 20 гектарів землі на Городоччині

ТзОВ «Яблуневий дар», що належить бізнесмену Тарасу Барщовському, вже 5 років намагається рейдерськими атаками захопити земельну ділянку у Городоцькому районі, яка належить ПП «МІКо», аби збудувати там склади та очисні споруди. Дана ділянка площею майже 20 га розташована на землях садів та майбутнього Єврейського меморіалу.

Про це під час прес-конференції розповіли адвокати, громадські активісти та представники ПП «МІКо», повідомляє кореспондент Galnet.

«ТзОВ «Яблуневий дар» з 2008 року посягало на ділянку шляхом порушення кримінальних справ проти її власників, заяв до правоохоронних органів. Таким чином вони досягли того, що стали її власниками. Відповідно, ділянка з земель сільськогосподарського призначення перетворилася в землю для будівництва, яка там ведеться. В провадженні Городоцького суду знаходиться справа щодо визнання за ПП «МІКо» права користування багаторічними насадженнями, саме тим садом, і щодо визнання права власності на ці ділянки. ПП «МІКо» неодноразово писали скарги в прокуратуру, але реакції не було», – розповіла адвокат ПП «МІКо» Тетяна Могінська.

Вона додала, що невідомі особи викрали у неї документи на ноутбуки, де зберігалася інформація по справі ПП «МІКо» та інших земельних справах. «28 березня я як адвокат ПП «МІКо» та моя колега були присутні у Городку на судовому слуханні по даній справі. Вийшовши з суду, ми зайшли у приміщення офісу ПП «МІКо», щоб взяти оригінали документів саме по купівлі-продажу багаторічних насаджень, адже половину дерев знищено «Яблуневим даром». Певні люди, невідомі особи, подумали, що ми таки взяли оригінали цих документів, але ми взяли копії. За нами стежив джип Toyota Camry, який ледь нас не збив з ніг. Повернувшись до Львова, ми зайшли в офіс на Стороженка, 12, залишили документи, взяли ноутбуки. Ми сховали портфелі на задні сидіння мого автомобіля і під’їхали під 8-му міську лікарню. До години часу ми перебували в лікарні і повернувшись виявили, що портфелі з документами та ноутбуки були поцуплені, інших цінних речей крадії не зачіпали. Вони очевидно думали, що вкрали оригінали документів у справі ПП «МІКо», проте це були копії», – розповіла адвокат.

Присутній на прес-конференції перший заступник начальника Сихівського райвідділу міліції, начальник слідчого відділу Андрій Ткачик зазначив, що у справі даної крадіжки відкрито кримінальне провадження, проведені всі експертизи і заходи по встановлені особи злочинця. Проте крадіїв ще не знайшли.

Представник ПП «МІКо» Марія Хороз зазначила, що протягом земельної війни з «Яблуневим даром» її не раз грабували, погрожували розправою та арештом її синові. Тому вона закликала усі дотичні до Майдану організації допомогти їй у боротьби проти рейдерів. «Ми користуємося тою земельною ділянкою з 2003 року, купили багаторічні насадження, оформили документи, договір оренди, але зараз нам важко довести свою правоту. Знаю, що представником Т.Борщовського, його покровителем на той час був Медведчук. Люди, які працюють в правоохоронних органах, податковій, покривають всі документи з 2005 року по «Яблуневому дарі», – розповіла М.Хороз.

Вони додали, що причетним до покривання діяльності «Яблуневого дару» був у свій і теперішній прокурор Львівщини Володимир Гураль.

Громадські активісти наголосили на тому, що на місці теперішньої забудови Представництво Американського об’єднання комітетів для євреїв колишнього Радянського Союзу проводило дослідження щодо наявності масових захоронень в роки II Світової Війни і в лютому місяці цього року завершилася частина досліджень. Тому керівник представництва Мейлах Шейхет оголосив про вступ організації у розгляд справ. «У п’ятницю, 28 березня, коли ми намагалися вступити в справу, суддя Апеляційного суду Бермес відмовив нам у цьому. Ми подали офіційні документи, вони були зареєстровані. Підстава такого рішення судді була не обґрунтовано належно. Нам не надали пояснення в супроводжуваному листі. Замість цього у судовому засіданні суддя відмовився мені надати документи», – зазначив М.Шейхет.

Редактор журналу «Кримінальне чтиво. Захід» Влад Якушев  проводив власне розслідування справ ТзОВ «Яблуневий дар». За його словами, покривання дій «Яблуневого дару» посадовими особами минулої влади було тотальним. «При захопленні цієї території «Яблуневим даром» використовували Державну службу охорони під наглядом якої невідомі особи проламали капкан та захопили землю, не маючи ніяких документів. «Яблуневий дар» мав великі проблеми з екологією: це і незаконні викиди в повітря та у водойми. Проте це екологічні служби не помічали. Теперішнє будівництво ведеться незаконно, без погоджувальних документів», – розповів В.Якушев.


Теги статьи: Барщовський ТарасЛьвовРейдер

Дата и время 31 марта 2014 г., 21:02     Просмотры Просмотров: 14876
Комментарии Комментарии: 0


Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы открытие рынка земли?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.169158