АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -3°C
Харьков: -1°C
Днепр: 0°C
Одесса: 1°C
Чернигов: -4°C
Сумы: -1°C
Львов: -1°C
Ужгород: 1°C
Луцк: -1°C
Ровно: -1°C

«Здавати пальчики» на шенген починаємо з 23 червня

«Здавати пальчики» на шенген починаємо з 23 червня
«Здавати пальчики» на шенген починаємо з 23 червня

Для цього кожному заявнику особисто треба буде прийти в консульство «Здали пальчики» – пустять у Європу, як ні, то й нічого потикатися – з 23 червня цього року в Україні та інших державах Східного партнерства країни Шенгенської зони все ж таки запроваджують Візову інформаційну систему (ВІС). Вона мала почати діяти з січня.

 

Проте через очікування певних результатів саміту в Ризі запровадження системи вирішили відкласти. Зараз технічна новація таки набуває чинності. Що чекає на закарпатців – нагадали й у Генконсульстві Угорської Республіки в Ужгороді.

Отже, головна зміна для громадян України починаючи з 23 червня 2015 року полягає в тому, що всі заявники повинні з’являтися особисто в консульство, щоб надати свої біометричні дані (відбитки пальців та цифрову фотографію).

Це проста та необтяжлива процедура, переконують консули, і закарпатцям до неї не звикати, адже в нашому регіоні вже близько 5 років біометричні дані збирають при оформленні так званого малого прикордонного руху. Зараз процедура збору біометричних даних стосуватиметься й заявок на короткострокові шенгенські візи.

Зібрані біометричні дані будуть дійсними 5 років, тобто після подання даних уперше впродовж згаданого часу більше не потрібно здавати відбитки. Не збиратимуть біометричні дані у дітей віком до 12 років та осіб, у яких фізично неможливо взяти відбитки пальців.

Експерти переконують, що на практиці перший особистий візит до консульства країни – учасниці Шенгенської зони після 23 червня 2015 року буде довшим усього на кілька хвилин, ніж до того часу. Що важливо, із запровадженням системи ВІС нічого не зміниться: ні вартість візи, ні інші процедури (аплікаційні форми).

Проблеми виникнуть лише при оформленні віз туристичними агенціями: якщо досі такі акредитовані організації могли подавати заявки на групові тури й без присутності осіб оформляти візи, то відтепер усім туристам доведеться особисто їхати до консульства.

Отож, приміром, якщо хочете в Грецію – для першого оформлення «шенгену» їдьте до столиці, бо ближче ні консульства, ні візового центру немає. А ось уже наступні подання документів на отримання шенгенської візи в межах п’яти років можна здійснювати через туристичні агенції.

До речі, візові центри теж будуть правомочними збирати біометричні дані. І кілька важливих питань, які вже турбують закарпатців. Перше й основне: шенгенські візи, видані до 23 червня, залишаються дійсними до закінчення їхньої дії.

Наявність біометричного паспорта, виданого в Україні, не означає, що при оформленні «шенгенки» не треба здавати відбитки пальців, – треба, бо бази даних нашої держави й ЄС – це дві різні речі, ніяк між собою не пов’язані.

Отож власники біометричних паспортів, які подаватимуть заявку вперше, теж повинні прийти особисто до консульства після 23 червня, аби подати заявку на отримання короткострокової шенгенської візи.

У разі відмови надати біометричні дані такі заявники просто не отримають її. І насамкінець: закарпатські мандрівники, які планують подати документи на отримання шенгенської візи в червні, повинні звернути увагу, що за кілька днів до 23 червня деякі консульства країн – членів Шенгенського простору обмежать збір документів від заявників.

Але в Генконсульстві Угорщини переконують: сканерів для роботи вистачає, вони встановлені в кожному віконечку (в Ужгороді, Берегові), й для того, аби задовольнити потребу, установа навіть подовжить час роботи.

Наталія ПЕТЕРВАРІ

karpatnews.in.ua


Теги статьи: Шенген

Дата и время 31 мая 2015 г., 20:24     Просмотры Просмотров: 2220
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Уйдет ли Луценко в отставку?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.139873