АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 0°C
Харьков: -4°C
Днепр: -2°C
Одесса: 1°C
Чернигов: 0°C
Сумы: -3°C
Львов: 2°C
Ужгород: 1°C
Луцк: 2°C
Ровно: 2°C

У Росії «чорний четвер» для рубля: євро та долар пішли вгору

У Росії «чорний четвер» для рубля: євро та долар пішли вгору
У Росії «чорний четвер» для рубля: євро та долар пішли вгору

Про це пише російська газета «Ведомости».

Дешевшати рубль почав ще 18 травня. А в середу (3 червня) почав падіння: долар подорожчав на 1,6 руб., євро – на 2,2 руб. і перейшло за 61 руб. Востаннє щось схоже траплялося 17 квітня, коли долар подорожчав на 2,095 руб., євро – на 2,5 руб.

Такий стрибок – наслідки дій Центробанку, вважає Дмитро Постоленко з КК «Капітал», пише «Хартія97».

«ЦБ дав чіткий сигнал, що не хоче бачити долар за 50 руб.: підвищував ставку валютного репо, почав купівлю валюти», – пояснив він.

Олег Мубаракшин з «Ай Ті Інвест» вказує, що спровокувало стрибок загострення в Україні, з ним погоджується Станіслав Ярушевічюс із банку ING.

ЦБ веде політику плаваючого валютного курсу, не встановлює ні цільових орієнтирів, ні діапазонів коливань, коментував представник ЦБ, купівля валюти в міжнародні резерви не суперечить плаваючому курсу, вони йдуть рівномірно протягом дня без прив’язки до конкретного курсу.

Головний економіст «Уралсиб кепітал» Олексій Дев’ятов пояснює, що фактори, які діяли на користь рубля, частково зникли: ЦБ призупинив валютне річне репо, а за іншими валютними репо погіршив умови, знизив ключову ставку; частина інвесторів зафіксувала прибуток; ціни на нафту знизилися; з’явилися погані новини з України.

«Але слабкий рубль бюджету вигідний – він збільшує надходження, продовжує Дев’ятов, а на інфляції він не позначиться – ціни підскочили з попереднім зростанням долара і на зміцнення рубля особливо не реагували. А ось на економічне зростання ослаблення рубля впливає негативно: велика частка інвестицій припадає на машини та обладнання, багато що з цього імпортне – витрати зростають, а інвестиції і так стискаються», – підсумовує Дев’ятов.

Більшість експертів прогнозує подальше поступове ослаблення рубля, але в різкий обвал не вірять.


Теги статьи: РоссияРубль

Дата и время 04 июня 2015 г., 12:31     Просмотры Просмотров: 3192
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Пойдете ли вы на выборы президента Украины?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.152232