АНТИКОР — національний антикорупційний портал
МОВАЯЗЫК
Київ: 16°C
Харків: 17°C
Дніпро: 19°C
Одеса: 21°C
Чернігів: 15°C
Суми: 15°C
Львів: 16°C
Ужгород: 22°C
Луцьк: 16°C
Рівне: 15°C

Хто насправді стоїть за тотальним пограбуванням НАЕК «Енергоатом»?

Читать на русском
Хто насправді стоїть за тотальним пограбуванням НАЕК «Енергоатом»?
Хто насправді стоїть за тотальним пограбуванням НАЕК «Енергоатом»?

19 березня поточного року 233 народних депутати України підтримали постанову про направлення Президенту України депутатського запиту щодо фактів зловживання посадовими особами ДП НАЕК «Енергоатом» у галузі безпеки атомних електростанцій. У ньому група народних депутатів відкрито звинувачує керівництво державної компанії у численних корупційних діяннях і вимагає звільнення з займаних посад представників топ-менеджменту НАЕК на чолі з теперішнім т.в.о компанії Петром Котіним. Постанова Верховної Ради справила ефект вибуху ядерної бомби, адже вперше в історії незалежної України корупція на окремо взятому держпідприємстві досягла настільки епічних і загрозливих для держави масштабів, що проти неї сформувався справжній парламентський консенсус.

Більше року журналісти-розслідувачі в будь-який доступний спосіб, на всіх доступних незаангажованих медійних майданчиках, розкривали мільярдні корупційні схеми, запущені і контрольовані теперішнім топ-менеджментом компанії «Енергоатом». Більше року били у всі дзвони і звертали увагу правоохоронних органів на факти зловживань у галузі атомної енергетики, публікували отримані з різних джерел документи і свідчення. І тільки зараз змогли домогтися хоч якоїсь більш-менш дієвої реакції влади на дії злочинного угруповання, що за підтримки високих покровителів з Банкової окупувало керівні кабінети у НАЕК «Енергоатом».

У скерованому Верховною Радою до Президента запиті народні депутати відкрито вказують на злочинну діяльність теперішнього керівництва НАЕК, зокрема щодо замовчування фактів порушень у проведенні закупівлі неякісних запчастин за завищеними цінами та перемоги у тендерах на постачання товарів та послуг компаній, близьких до корумпованого оточення Котіна (йдеться в першу чергу про віце-президента компанії Германа Галущенка і відповідального за кадрову політику підприємства Олега Бояринцева).

Факти зловживань, викладені народними депутатами в додатку до цього запиту, складають дев’ять сторінок тексту і чітко засвідчують страхітливі масштаби розкрадань.

Не дивно, що внаслідок руйнівної корупційної діяльності цього бандитського угруповання під загрозу було поставлено радіаційну безпеку на українських АЕС. Депутатський запит і викладені у ньому аналітичні матеріали вказують на навмисне приховування керівництвом ДП НАЕК «Енергоатом» фактів витоку радіації, а це ставить під загрозу мільйони людських життів, які могли дочасно обірватися через нестримну жагу до збагачення згаданої вище «банди мародерів» – Галущенка, Бояринцева, Котіна.

Треба відзначити, що не в останню чергу викриттю чорних справ вищезгаданого тріо сприяли публікації екс-директора із запобігання і протидії корупції ДП НАЕК «Енергоатом» Олега Поліщука, який одним із перших, ще перебуваючи на вказаній посаді, кинув виклик корупції і офіційно повідомив про факти фінансових зловживань у НАЕК.

Зокрема, 2 липня 2020 року Поліщук скерував у Національне агентство з питань запобігання корупції та Міністерство енергетики України повідомлення про можливе порушення Закону України «Про запобігання корупції» т. в. о. президента «Енергоатома» Петром Котіним. За що був відсторонений від займаної посади на підставі службового розслідування.

З того часу неофіційні розслідування Олега Поліщука і його публікації у соціальних мережах у великій мірі послужили викриттю діючих у «Енергоатомі» корупційних схем. Впевнено можна сказати, що свідчення Олега Поліщука будуть надзвичайно цінними для подальшого слідства у цій справі, зокрема щодо дій теперішнього виконувача обов’язків президента компанії.

Щоправда, дещо дивно, що, активно викриваючи Котіна, Олег Поліщук як людина, відповідальна за боротьбу з корупцією у НАЕК «Енергоатом», жодним чином не згадав таких одіозних персон, як Галущенка, Бояринцева, Майстренка, Важеєвського (Фіма Порш), Якоба Хартмуда, Олега Яременка (перший заступник керівника ВП «Атомкомплект»), Миколу Божка (керівник ВП «Атомпроектінжиніринг») та багатьох інших осіб, які роками розкрадали кошти компанії, в тому числі і у період активної діяльності Поліщука на посаді. Тим більше, що злиття двох конкуруючих груп впливу відбувалося фактично на його очах. Бояринцев, який керує кадрами і контролює потоки, і «Фіма» (Важиєвський) – головний «білетер» часів Недашковського – віднедавна стали одним цілим. 

Тобто, важливо визнати, що Петро Котін був лише слухняним інструментом і ширмою для всіх оборудок. І, хоча активно покривав дерибан коштів підприємства, відповідно до численних журналістських розслідувань, очевидно, не був першою скрипкою у цій корупційній симфонії. Натомість, злиття  корупційних інтересів  різних кримінальних угруповань за підтримки потужних високих політичних покровителів поставило «Енергоатом» на межу банкрутства і повного фінансового і виробничого знищення.

Так, Германа Галущенка журналісти-розслідувачі пов’язують з потужними групами впливу у теперішній монобільшості, а Бояринцева кришувала група одіозного нардепа Андрія Деркача, якого звинувачують у співпраці з російськими спецслужбами.

Підтверджує ці факти і голосування щодо згаданої вище постанови Верховної Ради. «ЗА» показово не проголосували нардепи з обойми Дубінського (так звана група Коломойського), не голосували і вже згаданий тут Андрій Деркач зі своєю групою підтримки.

Чи це не яскраве свідчення того, хто насправді контролював численні корупційні схеми у НАЕК «Енергоатом», і чи не свідчить це про нікчемну маріонеткову роль Петра Котіна, якого безумовно тримали саме на випадок викриття зловживань у якості цапа-відбувайла?

Тобто, очевидно, що НАЕК потребує більш глибокого кадрового очищення, ніж просто відсторонення одного лише Котіна. Якщо у менеджменті компанії залишаться справжні архітектори всіх злочинних схем, а саме пани Галущенко і Бояринцев, «Енергоатом» і далі потопатиме у корупції, а криміналітет збереже контроль над фінансовими потоками.

«Щодо криміналітету, то за інформацією з наближених до керівництва НАЕК джерел, бійці підконтрольного Бояринцеву ОПГ – а він має досить яскраве кримінальне минуле – отримали завдання знайти і фізично знешкодити журналістів, які проводять найбільш активні розслідування злочинної діяльності цього корупційного синдикату».   

У цьому ключі важливим є якнайшвидше провести неупереджене розслідування всіх раніше оприлюднених журналістами фактів зловживань, здійснених Галущенком та Бояринцевим у спілці з Важиєвським та іншими вищеназваними «рішалами». Адже цілком зрозуміло, що факти, оприлюднені Олегом Поліщуком, які стосуються лише Котіна, можуть призвести до заміни т.в.о президента компанії, а інші згадані тут персоналії лишаться біля керма компанії. Ба більше, вони можуть сприяти тому, що посаду очільника НАЕК отримає все той же таки віце-президент Галущенко. А це, по суті, тільки продовжить агонію колись успішного державного підприємства.

Сподіваємося, таке розслідування незабаром таки розпочнеться, зокрема, проводитиметься Службою безпеки України, яка отримала неспростовні докази розкрадання бюджетних коштів при будівництві Центрального сховища відпрацьованого ядерного палива загальною вартістю у майже півмільярда гривень.

Відповідний фактаж СБУ також напередодні отримала з Верховної Ради з відповідною вимогою негайно розпочати перевірку.

Отже, чекаємо публічної реакції і від Офісу Президента України, і від СБУ та її керівника Івана Баканова. Адже їхня реакція стане своєрідним лакмусовим папірцем того, наскільки глибоко задіяна у всіх цих схемах теперішня владна верхівка країни, і наскільки реальними є припущення про те, що бандитська діяльність «мародерів» у НАЕК «Енергоатом» кришувалася з вулиці Банкової.

Хочеться вірити, що практика тотальних поборів і відкатів у НАЕК, яку запровадили заради власного збагачення пани Галущенко і Боярицев, врешті буде припинена. Адже, як жартують у самому «Енергоатомі», навіть таргани, щоб пробігти по коридору, тут мають спершу сплатити по корупційному лічильнику.

Джерело


Теги статті: Офіс президента УкраїниСБУБояринцев ОлегДеркач АндрейГалущенко ГерманВажиевский ЕфимКотин ПетрПолищук ОлегАЕСЗловживання владоюКорупціяЭнергоатомЕнергоатом

Дата і час 05 квітня 2021 г., 15:34     Переглядів Переглядів: 5196
Коментарі Коментарі: 019 серпня 2022 г.
loading...
Загрузка...

Наші опитування

Чи є у вас у місті підрозділи тероборони?

Показати результати опитування
Показати всі опитування на сайті
0.159779