АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 11°C
Харьков: 11°C
Днепр: 12°C
Одесса: 16°C
Чернигов: 9°C
Сумы: 11°C
Львов: 13°C
Ужгород: 14°C
Луцк: 10°C
Ровно: 10°C

КОМБАТ КУЗЬМІНИХ РОЗПОВІВ, НА ЧОМУ ТРИМАЄТЬСЯ АРМІЯ БОЙОВИКІВ

КОМБАТ КУЗЬМІНИХ РОЗПОВІВ, НА ЧОМУ ТРИМАЄТЬСЯ АРМІЯ БОЙОВИКІВ
КОМБАТ КУЗЬМІНИХ РОЗПОВІВ, НА ЧОМУ ТРИМАЄТЬСЯ АРМІЯ БОЙОВИКІВ

Після звільнення з полону підполковник Олег Кузьмінихвідмовлявся від будь-якого спілкування з журналістами. Виняток зробив для «Народної армії». Інтерв’ю з легендарнимволинянином Олегом Кузьміних, командиром «кіборгів», опубліковане на сторінці «Народної армії» у Фейсбуці.

Як пише автор повідомлення, у порівнянні зі світлинами піврічної давнини Олег схуд удвічі. Зі слів самого комбата - скинув 15 кілограмів.

Зараз Олег служить на посаді заступника з озброєння начальника навчального центру ВДВ.

— Я говорив з твоїми бійцями в батальйоні. Таке враження, наче ти в бою — універсальна латка. Поранених витягати — ти. З розвідниками в пекло лізеш - ти. Не довіряєш людям?

— Це не питання довіри. На момент мого призначення командиром батальйону підрозділу як бойової одиниці просто не існувало. На всі 100 відсотків батальйон становили мобілізовані, якісно збити їх в єдиний кулак просто бракувало часу. Але мені пощастило. Навколо мене і мого заступника швидко сформувалося міцне ядро свідомих патріотів, бо ж більшість особового складу — добровольці. Брак професійної підготовки компенсувався рішучістю. А в умовах, коли багато хто з офіцерів мав доволі приблизне уявлення про бойовий статут, не знав до пуття техніку і озброєння, це було важливо. Доучувались на ходу, в боях.

— Мститись ворогу хочеться?

— Ні, це було б непрофесійно. Я — як випущена стріла, яку може зупинити тільки визначена ціль. Так, побував у полоні, на війні таке трапляється. Прихожу до тями, й знову занурююсь у службу. До речі, через мою тверду позицію з помітною повагою до мене ставився слідчий держбезпеки так званої «ДНР» на прізвисько «Монгол». Спочатку він пропонував мені посаду комбата в російській армії, квартиру в Донецьку, звання російського полковника з удвічі більшою зарплатою. Потім — щось таке ж у «ДНР». Але я йому сказав: я професійний військовий і присягу складав Україні, для мене це питання честі. Потім більше про «солодкі» пропозиції не говорили.

— В яких умовах жив?

— Перші три місяці — у кімнатці метр на два на покинутому заводі. Кахель білий від підлоги до стелі, лампа-«сороківка». Спілкувався тільки з охороною. Якби не книги — вони в цехах на підлозі валялись, дах би поїхав. Рятували думки про сім’ю, спогади.

— Про що думав?

— Згадував, як перший раз брали термінал аеропорту, Савур-Могилу. Аналізував 470-кілометровий рейд по тилах сепаратистів, оточення і вихід з нього, останню ротацію в аеропорт. Прокручував різні епізоди в голові, аналізував власні помилки. Бачив, на чию бойову роботу треба рівнятись: коли нами керував нинішній командувач ВДВ полковник Михайло Забродський, я бачив фаховість найвищого гатунку.

— Як поводились охоронці?

— Не чіплялись. Годували тим, що й самі їли. З харчами в них не дуже, банка тушонки — щастя. Гуманітарка з Росії не доходить. Останнім часом мене тримали в камері з козаками і штрафниками. Вони розповідали, що фури з продуктами вже не розвантажують. Нишком повертають назад у Росію і там розпродають.

— Як у камері опинились козаки?

— У нас досі дехто вважає, що по «ДНР» бігають озброєні юрби п’яниць. Може, раніше так і було. Але зараз це добре вишколений і професійно організований ворог. Російські військові наводять порядок. Денеерівці роззброїли козаків за одну ніч, терпець увірвався після чергового вбивства козаками мирних мешканців. Як охоронці били цих козаків… Ногами, битами. У моїй камері сиділо тридцять козачків, на жодному живого місця не було. А ще з десяток мародерів-чеченців. Цих теж місили. Дві доби били, потім почали розбиратися, чи винні.

— Армія «ДНР» уже професійна?

— По-перше, занижувати ступінь підготовки ворога — непрофесійно. По-друге, сепаратисти зараз мають чітку армійську організацію. По-третє, їхніх ключових спеціалістів готують кадрові російські офіцери. По-четверте, їхні військові формування — це не лише зазомбовані простачки. Кістяк їхньої армії — серйозно вмотивовані добровольці, найманці, які вміють воювати.

— З чого такий висновок?

— З аналізу боїв. Я спілкувався з людьми Гіві та Мотороли. Чого вони так лютували? Бо в них неймовірні втрати. З двадцяти бійців зі злітної смуги живими поверталось двоє-троє. Але вони швидко поповнюють свої лави.

— Наші солдати менш вмотивовані?

— Ні. У нас майже 40 відсотків добровольців. А вони з півмільйона цивільних чоловіків мобілізували лише 20 тисяч — це 4 відсотки.

— Коли тобі дозволи подзвонити дружині, першим ділом ти запитав: «На якій я зараз посаді?» Чому?

— Мені слідчий промивав мозок, запевнював, що Україна мене забула, на моєму місці інший офіцер. Спеціально дав мені телефон: «Дзвони дружині, сам дізнаєшся».

— Полон змінив тебе?

— Так. На заводі знайшов і прочитав Біблію. Ще читав книгу Оксани Забужко «Музей покинутих секретів» українською. Ці книги перегукуються, в них однакові висновки — завжди будь собою, будь людиною. Набожним я не став, але якось зібрався душею. Краще зрозумів, що я вибрав саме свій шлях, шлях військового. І в полоні себе не втратив…

http://www.volynnews.com/


Теги статьи: Кузьминых Олег

Дата и время 05 июня 2015 г., 12:20     Просмотры Просмотров: 2545
Комментарии Комментарии: 0


Похожие статьи

Как выжить в плену и после него
Якщо Україна буде сильною, Донбас говоритиме «Слава Україні» — Олег Кузьміних
Лучшим вариантом для Украины был бы факт задержания террористов и публичного суда над ними

Украинская сторона не убивала Гиви - киборг Кузьминых
«Тварь не заслуживает сочувствия»: киборг побывавший в плену у боевика «Гиви»
"Гиви как киноактер рисовался на камеры"

Скрывались под маской патриотов: Кузьминых призвал бойкотировать телеканал "Интер"
Киборг Кузьминых просит помочь бойцам АТО
"Кіборг" та волонтер брати Кузьміних: Із 435 нардепів допомогти пораненим бійцям зголосились двоє

"КІБОРГ" ОЛЕГ КУЗЬМІНИХ: НА ТІЙ СТОРОНІ ЛІНІЇ ФРОНТУ ВСІ ЧУДОВО РОЗУМІЮТЬ, ЩО ЦЕ ЗАКІНЧИТЬСЯ І ТАМ БУДЕ УКРАЇНА
Полковник Кузьминых: «Война еще не окончена»
"В плену я встречал многих сепаратистов, которые поняли, что это не их война", - "кіборг" Кузьміних

Комментарии:

comments powered by Disqus
04 июня 2020 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Как карантин сказался на вашем материальном положении?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.093412