АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 15°C
Харьков: 11°C
Днепр: 12°C
Одесса: 16°C
Чернигов: 15°C
Сумы: 15°C
Львов: 15°C
Ужгород: 21°C
Луцк: 16°C
Ровно: 15°C

Хто такий брат судді Вовка?

Хто такий брат судді Вовка?
Хто такий брат судді Вовка?

У ніч з 8 на 9 квітня у Вищому антикорупційному суд тривало обрання запобіжного заходу адвокату Юрію Зонтову. Подія – непересічна. Адже йшлося про брата голови Окружного адмінсуду Павла Вовка. По-друге, брат голови суду виявився ще й діючим співробітником Служби зовнішньої розвідки.

6 квітня 2021 року детективи НАБУ за процесуального керівництва прокурорів САП викрили адвокатів Донця і Зонтова на отриманні 100 тис. доларів США неправомірної вигоди для подальшої передачі судді ОАСК Тетяні Балась.

Прокурор цитував записи негласних слідчих розшукових дій – спілкування між адвокатами.

Ось начебто приклад розподілу винагороди за судове рішення. «5 его (судді – ред), два рубля Паша возьмет, рубль я», – розповідає Зонтов.

Рішення колегії коштувало дорожче. «Чтоб зайти в тройку нужно заходить с 50».

Зафіксовано, що Зонтов скаржився на переслідування брата.

«Ты знаешь, кто сейчас голова суда и как у него обстоят дела… Его сейчас ловят, реально хотят вычернить, я ж-то общаюсь с близким человеком…», – говорив Зонтов

Адвокат Донець остерігався проблем, бо НАБУ вже і так мало кримінальну справу щодо Вовка. Але брат голови ОАСК Зонтов його заспокоїв, кажучи, що вживає заходів конспірації: «Слушают, пасут… Но мой основной [телефон] на работе лежит, я его вообще с собой не беру. И один, который они знают, у меня дома лежит, я его тоже не беру… Телефон, с которым я хожу, не слушают. За мной пока не следят. Но возле дома находяться. Потому что, когда они его (Вовка – ред.) начинают искать, они думают, что он у меня… Паша есть, он не в бегах. Набушники к нему зайти не могут, они же отгородились. Там есть другие хода, которыми он себе удачно уходит и приходит».

Наразі позиція Зонтова така, що він визнає, що вихвалявся перед клієнтом Коваленком своїми зв’язками з братом тільки, аби справити враження і нічого крамольного в цьому не бачить.

Далі більше. Зонтов пускається у спогади про те, як сам зіткнувся з корупцією в молодості. Можна припустити, що це вплинуло на його підходи до роботи в більш зрілому віці

– Коли я вступав до Харківського військового університету в 1992 році. В нас на курс поступало 150 чоловік. Начальник курса умудрился с 70 родителями переговорить и взять по 200 долларов за поступление… Він сказав: “Ви йдете, здаєте екзамени, а я домовляюсь. С этих 70 человек 35 (условно говорю) здало екзамени своїми силами. 35 не здало. Він роздав по 200 доларів (тим, хто не здав, – ред.) і сказав, що це форс-мажорні обставини… При цьому він заробив на тих, хто вступив… Не пропонуючи нікому хабар. З морально-етичної точки зору було це шахрайство? Можливо. Але з юридичної точки зору – ні. Ніхто жодних заяв не написав… Шо я цим хочу сказати?! 14.01 порушена кримінальна справа і по всьому тексту йдуть негласні слідчі дії. Слухався телефон Донця, мій телефон, була прослушка в машинах, слідкували за мною. Питання. Я в цьому році взагалі з Вовком Павлом В’ячеславовичем спілкувався чи ні? Переписувався чи ні? Бачився чи ні? Більш того, якщо прослуховувався телефон, там чітко є, де я телефоную мамі і питаю, як діла… як справи у братца, заезжает ли он к тебе, проведывает и так далее и тому подобное… Мои отношения з ним як з суддею, як з головою суду я можу охарактеризувати наступним чином…

Далі Зонтов пригадав ситуацію, як виходив на пенсію. Він мав 17 років військової служби, звільнився і став адвокатом. За законом, мав право на пенсію після 25 років стажу, з яких не менше 12,5 років військова служба. Однак це працює у випадку, якщо особа виходить на пенсію саме з військової служби, а Зонтов вже був цивільний. Він звернувся за порадою до брата і той йому нічим не допоміг, тому Зонтов мусив повертатися на деякий час у військо, щоб таки вийти на пенсію. «Я змушений був з доходу, про який ви сказали, 11 млн 224, але ви зазначали, що це з 15 по 20 рік, так я зауважую, це з 15 по 18 рік. Я був змушений піти служити, щоб у мене було звільнення з військової служби, із офіційного доходу в 11 млн, можете посмотреть мою декларацію, скатиться до дохода 400 тис.грн заробітної плати на рік. И потерять по сути весь свій доход», – скаржився він.

– Балась – я взагалі думав, що це чоловік. Оказалась жінка. Її даже в обличчя не знаю. Якщо припустити, що переписка – правда. Допустим… Я ніколи не берусь за справу, якщо я бачу, що її неможливо вирішити. Я досліджую матеріали справи, підказую, що необхідно зробити, можу обговорювати якусь винагороду. Безумовно до мене в даному випадку звернулись до не просто як адвоката… Не знаючи мої стосунків з Павлом В’ячеславовичем… Як до його рідного брата. Безумовно для того, щоб клієнт не сбежал, я міг казати, що я буду вирішувати за допомогою брата або за допомогою президента України. Питання не в тому, що я казав, а що я робив і робив лі якісь дії по пропонуванню хабара, по спілкуванню з посадовою особою, яка вирішувала цю справу.. Підбурював лі я когось. Більш того, я жодної винагороди вперед не беру, у разі якщо нічого не получиться, форс-мажорні обставини, условно говоря, коли ніхто не договарюється і шось пішло не так, я як юрист в чомусь помилився, не зміг передбачити якісь моменти, правова позиція була достатньо не переконлива. Будь-яка винагорода залишається у даному випадку в другого адвоката… Шоб ви понімалі, я даже не відкривав пакет. Я його побачив на слідуючий день після того в машині, як він (Донець – ред.) залишив. Він не на переднє сидіння сідав, а на заднє. Коли я йому зателефонував, він сказав: “Ну залиш, потім будемо розбиратися”.

В офісі по вулиці Джона Маккейна, 22/1 знайшли частину можливого хабара – 80 тисяч доларів, копію паспорта і автобіографію Зонтова, квитанції та рахунки на ім’я Вовка, альбом із фотографіями Павла Вовка. Там же вилучено 3,77 млн доларів, 840 тис. євро, 20 тис. фунтів стерлінгів, 230 тис. грн і 100 шекелів.

Квартира, в якій знайдено сейф і вилучено мільйони доларів, належить адвокату Юлії Пхайко. Ця жінка є співзасновницею ГО  «Розвитку транзитного потенціалу України» разом із Юрієм Зонтовим. Третім засновником цієї організації є адвокат Сергій Рогожук, який був одним із захисників Зонтова в антикорупційному суді на обранні запобіжного заходу.

Зонтов не заперечує, що бував у цьому офісі і за домовленістю із власницею тримав там свій сейф, в якому зберігав документи своїх клієнтів і гроші.

–  Я можу за кожну копійчину відчитатися, що за кошти там знаходилися. Наприклад, там знайдено 3 злитка золота, там 20 тис.доларів, вони лежали окремо. Це кошти, які повернуті після обшуку, Львівським, по-моєму, апеляційним судом, ухвала Макаренка Костянтина і віддані мені на подальше зберігання. Є кошти, які зберігаються за іпотечним договором. Є кошти, там біля 200 тис.дол, трохи більше, – це саме ті кошти, дійсно, до яких я мав відношення. Вони не мої особисто, але я знаю, чому вони там знаходяться, є підтверджуючі документи – сказав підозрюваний.

З його слів, сейфів було декілька і до одного з них він не мав жодного відношення і ніколи не торкався, ключа не мав.

«Гроші, які вилучені за адресою… вулиця Джона Маккейна… виглядають абсурдно. Де документи, які підтверджують, що ці кошти належать Зонтову?! Це виключно припущення органу досудового розслідування», – говорив адвокат Рогожук.

– Стосовно особистих речей Вовка… Після ряду обшуків у нього вдома, у колишньої дружини, у матері… Деякі документи я забрав, щоб не було ніякого… Фотографії там… де вони відпочивали… Я все позабирав, щоб до матері не було питань. Коли в неї проходив обшук, вона в обморок падала, – сказав Зонтов.

Дружина підозрюваного близько 4 годин чекала під дверима залу засідань, щоб її допитали в якості свідка. За правилами, недопитаний свідок не може бути присутній у засіданні. А допитувати жінку до дослідження матеріалів справи суд не захотів. Вона давала показання вже після 1 години ночі.

Дар’я Сергіївна на 18 років молодша за свого чоловіка. Для Зонтова це вже другий шлюб.

– Можу охарактеризувати його як дуже відповідальну людину, людину свого слова, альтруїста, який поза всіма сумнівами, якщо буде потрібна допомога комусь, він покине свої інтереси і буде допомагати людині, яка до нього звернеться… Порядний сім’янин… Не знаю, таких людей вже, напевно, не буває.

Жінка розповіла, що Зонтов багато піклується про свого сина від першого шлюбу, матеріально допомагає ексдружині і стареньій матері.

На запитання про Павла Вовка вона відповіла, що в гостях у Зонтових він не бував за період, коли подружжя проживає разом.

– Не дивлячись на те, що це рідний брат, добрих таких сімейних, тісних взаємовідносин і спілкування немає. Я навіть не знаю, коли вони спілкуються. У цьому році, напевно, навіть і не спілкувалися. Коли я чула розмови свого чоловіка з його матір’ю, то він питав, а що там і як його брат, чи був він в неї, чи не був, як в нього справи…

Дар’я Зонтова працює на посаді помічника судді в Касаційному адміністративному суді в складі Верховного суду з листопада минулого року. На цю роботу вона влаштувалась через кілька місяців після одруження із Юрієм Зонтовим.

Пізно вночі 9 квітня суд помістив Зонтова під варту на 60 діб. Суд призначив заставу 35 мільйонів, після внесення якої підозрюваний буде звільнений із СІЗО.

Ірина Салій,  «Судовий репортер»


Теги статьи: корупціонерихабарЗалогСудНАБУБалась ТатьянаСлужба Зовнішньої РозвідкиВовк ПавелВАКСЗонтов Юрий

Дата и время 11 апреля 2021 г., 23:27     Просмотры Просмотров: 687
Комментарии Комментарии: 0


Похожие статьи

В Донецкой области экс-милиционер отсудил 200 тысяч гривен по делу о коррупции
Евросоюз внес залог за соратника Саакашвили, которого взяли под стражу в Грузии
Визит Блинкена в Украину: что осталось за кадром

"Ну, погоди!": латвийский телеканал судится с "Союзмультфильмом" за права
Отсутствие страхового полиса в базе – не основание для остановки автомобиля
Контрабандист попавший под санкции СНБО подал в суд на Зеленского

Директор “Кировоградгаза” сбежал от тюрьмы
Директор ГП «Южгипрошахт» пытался украсть ₴7 миллионов
Евгений Милюхин и Наталья Черкашина: что известно о главных организаторах Николаевской финансовой пирамиды VikSsi

Херсонского лесника отдали под суд за стрельбу в браконьера
Харьковский суд остался без связи из-за кражи кабелей
Пивничный апелляционный хозсуд VS Украина. Как Игорь Коломойский пытается сделать служителей Фемиды соучастниками преступления против государства

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Начнет ли Россия полномасштабную войну с Украиной в ближайшее время?

Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.171763