АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 20°C
Харьков: 19°C
Днепр: 20°C
Одесса: 21°C
Чернигов: 18°C
Сумы: 17°C
Львов: 17°C
Ужгород: 18°C
Луцк: 19°C
Ровно: 18°C

Україна - ГМО?

Україна - ГМО?
Україна - ГМО?

Завжди вражає талант наших чиновників перетворювати будь-яке явище на стартап для "схематозів". Наприклад, ГМО.

Для пересічних громадян це не більше, ніж абревіатура на обгортці печива чи якогось іншого продукту харчування, а для "кмітливого та винахідливого" чиновника - це теж харчування, але трохи в іншому сенсі та геть в інших масштабах.

Існує інформація, що відсоток вирощеної в Україні генно-модифікованої сої досить високий. За оцінками експертів, це близько 50-60%, а подекуди називають і цифру навіть у 90%. Втім, якогось точного обліку немає, оскільки офіційно ГМ-сою в Україні не вирощують.

Наприклад, у своєму нещодавньому офіційному релізі Держспоживслужба повідомляє наступне:

«Останнім часом з’являються повідомлення про начебто завезення на територію України насіння сої з ГМО. Держпродспоживслужба нагадує, що ввезення на територію України, у тому числі, в режимі реекспорту, насіння сої з використанням ГМО заборонено чинним законодавством України… Повідомляємо, що станом на 1 квітня в Україні не зареєстровані сорти сої з ГМО та продукція, вироблена з їх застосуванням. Інформація про ввезення такої продукції також на сьогоднішній день відсутня».  І навіть є новини про посилення митного контролю:

Однак в цьому місці ми нагадаємо про старий добрий "контрабас". В той самий час у профільних чатах трейдерів є об’яви про пошук сої БЕЗ ГМО для купівлі. Тобто, виходить, що її ще треба пошукати?

Крім того, на офіційних сайтах компаній-трейдерів легко можна знайти у переліку сою і сою без ГМО:

https://agrotender.com.ua/kompanii/comp-3962
https://tripoli.land/soya-bez-gmo
https://agrotender.com.ua/kompanii/comp-2329

При цьому, неофіційні джерела повідомляють, що Держспоживслужба дає дозвіл на використання у виробництві ГМ-сої власне там, де потрібно виробникам. Про інтереси споживачів в цьому випадку не йдеться.

Окрема схема - це потоки від офіційної сертифікації ГМ шроту, олії, бобів сої як таких, в яких відсутня генно-модифікована сировина. Тобто на них, простими словами, "шльопають" позначки «без ГМО», або «соя українська», чи «боби сої». Звісно, така процедура вимагає обов’язкової вдячності, еквівалентної певній кількості умовних одиниць, бажано з портретами американських президентів.

Отже, продукція, що йде на експорт у великих обсягах, містить ГМО. Ділки навряд замислюються над тим, якими можуть бути наслідки цієї омани. Раніше Україна вже мала проблеми із забороною експорту своєї продукції в ЄС через схожі причини, опинившись в епіцентрі міжнародного скандалу.Минули роки, а питання досі актуальне.

Але окрім сої є також інша продукція, що має велике значення для населення. Здорожчало м’ясо, яйця, соняшникова олія. На поточний момент, соняшникова олія перетворилась мало не на золотовалютний запас майже для кожної української родини, адже ціни на неї сягнули небес, і споживачі тепер не роздивляються так прискіпливо позначки дрібним текстом. Більше за склад продукту їх цікавить ціна.

На тлі того, що населення не має змоги повноцінно працювати і вести бізнес через локдауни, вимоги до якості споживчих товарів знижуватимуться. Ну як цим не скористатись, якщо є можливість, інструмент і повноваження?

Те, що далі за ланцюжком це так чи інакше потрапляє до харчового обігу тих самих пересічних громадян (імовірно навіть не лише в Україні), нікого особливо не цікавить. Те, що тим шротом годують птахів на птахофабриках, худобу всередині країни, теж нікого не цікавить.

Бо більше цікавить те, як швидше "відбити" інвестицію в призначення на таку хлібну посаду. Ну і в профільне міністерство треба обов’язково занести "ординський вихід", тобто данину.

А ще ж нові авто самі себе не куплять, як і десятки квартир. За запитом в Google можна знайти багато цікавого про майно дядь і тьоть, що обіймають посади в Держспоживслужбі.

Важко в наш час бути успішним стартапером: треба встигнути, поки черговий катаклізм, керований розлюченим натовпом, не розжене ці "рога і копита".

Ми продовжимо слідкувати за ситуацією з ГМО, ознайомлювати громадськість з розвитком подій, та в майбутньому назвемо прізвища, які винні у цьому всеукраїнському схематозному безладі.


Теги статьи: сільськогосподарська продукціяагропродукціяСояДержспоживслужбаСтартапГМО

Автор статьи:
Олег Бойко
Все статьи автора

Дата и время 27 апреля 2021 г., 09:56     Просмотры Просмотров: 966
Комментарии Комментарии: 0


Похожие статьи

Легкий и с бомбой на борту: украинский стартап представил новый беспилотник Skyfist
Украинцы победили на инвестиционном конкурсе в США: о стартапе Mosqitter
У Раді хочуть повернути ставку ПДВ для аграріїв у 20%

Конвертатор и обнальщик Евгений Пуля пытается прорваться в систему здравоохранения?
Україна заборонила ввезення свиней з ЄС через африканську чуму
Держспоживслужба видалила пост про результати своєї перевірки в Епіцентрі

Модная маркировка продуктов: почему нужно читать состав на упаковке
В полиции Мексики начали использовать украинские электробайки
В Израиле искусственный интеллект будет работать пляжным спасателем – CNN

В Украине появился новый сорт кукурузы фиолетового цвета
По нічних клубах Києва проводитимуться рейди для виявлення порушень карантину, – Держпродспоживслужба
Стартапер Усов решил не продвигать в Госкосмосе перспективные и наукоемкие разработки, а продать всех и вся

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Обрадовались ли вы отставке Авакова?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.057677