АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 26°C
Харьков: 28°C
Днепр: 28°C
Одесса: 28°C
Чернигов: 25°C
Сумы: 25°C
Львов: 21°C
Ужгород: 27°C
Луцк: 22°C
Ровно: 24°C

Юрій Вітренко затверджує неконституційні накази - думка юриста

Юрій Вітренко затверджує неконституційні накази - думка юриста
Юрій Вітренко затверджує неконституційні накази - думка юриста

Призначення Юрія Вітренка на посаду голови правління НАК “Нафтогаз України” призведе до утискання свободи слова та розбалансування комерційної діяльності держпідприємства.

Про це заявив віце-президент Спілки адвокатів України, заслужений юрист Петро Бойко на своїй сторінці у фейсбуці. Таким чином експерт прокоментував наказ №114 від 05.05.21 року, яким Юрій Вітренко зобов’язав співробітників компанії узгоджувати з ним свої публічні коментарі щодо діяльності НАК “Нафтогаз”.

“Цікавий наказ! Гарний початок! Я так здогадуюсь, що з появою  Юрія Вітренка у Нафтогазі спочатку зникне свобода слова, потім гроші на рахунку, а за ними нафта і газ. Руйнувать не будувать! Напевно в наказі виплюхнулася така собі давня і потаємна претензія на сильну руку та демонстрація новим Головою Правління серйозних намірів тримати залізною рукою  за горло кожного підлеглого, якщо  той необачно вздумає потріпатися язиком”, - написав Петро Бойко. 

Експерт підкреслив, що відповідним наказом Юрій Вітренко порушує Конституцію України та цілу низку законодавчих актів. Зокрема, право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань гарантується ст. 34 Конституції України. 

Згідно зі ст. 10 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (діє в Україні з 1997 року) кожен має право на свободу вираження поглядів. Це право включає свободу дотримуватися своїх поглядів, одержувати і вільно передавати інформацію та ідеї.

Відповідно до ст. 5 Закону України «Про інформацію» кожен має право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення, зберігання та захисту інформації, необхідної для реалізації своїх прав, свобод і законних інтересів.  

“Здається все зрозуміло. Але раптом  на  цьому правому полі  з’являється залізнорукий  Вітренко, з дикуватими манерами, якому здається, що от йому можна робити все, що захочеться. Думаю, він підхопив цей вірус  у російських колег по нафті та газу, в яких специфічне уявлення про свободу слова і демократичні принципи державного устрою”, - наголошує Петро Бойко.

Нагадаємо, що раніше перший заступник голови правління НАКу Сергій Перелома вже відмовився коментувати LIGA.net заяву членів правління щодо врегулювання ситуації на підприємстві, пославшись на заборону з боку нового глави. "Члени правління НАКу, в тому числі і я, розмістили сьогодні вранці на своїх особистих сторінках в Facebook наше спільну заяву, яка не відображає офіційну позицію Нафтогазу, але в той же час є нашою спільною і окремо кожного особистою позицією як учасників інтернет-спільноти", - заявив Перелома LIGA.net.


Теги статьи: Свобода словаБойко ПетроНафтогаз УкраинаНафтогазНАК НафтогазЮрий ВитренкоВитренко Юрий

Дата и время 06 мая 2021 г., 11:06     Просмотры Просмотров: 670
Комментарии Комментарии: 0


Похожие статьи

Нас размежевал госпереворот: Наталья Витренко обвинила сына в русофобии
Зимой тарифы на отопление вырастут до 70% - прогноз
Наблюдательные советы «Нафтогаза» и «Укрзализныци»: высокие премии за огромные убытки

Максим Рабинович уволен с должности главы газоснабжающей компании “Нафтогаз”
Тариф на газ в Украине можно снизить: Витренко назвал условие
Витренко заявил, что получает 50 тыс. грн в месяц

Нафтогаз предупредил украинцев об опасности индивидуального отопления
Витренко рассказал, когда и насколько могут снизить цену на газ для украинцев
Украина даже не рассматривает вариант закупки российского газа, - Витренко

В "Нафтогазе" прогнозируют проигрыш в арбитраже, если "Газпром" не продлит транзит
Украина и "Газпром" не ведут переговоров по транзиту газа - Витренко
Украина работает над тем, чтобы ЕС не сертифицировал "Северный поток-2"

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Обрадовались ли вы отставке Авакова?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.092926