АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 13°C
Харьков: 17°C
Днепр: 17°C
Одесса: 15°C
Чернигов: 14°C
Сумы: 15°C
Львов: 12°C
Ужгород: 13°C
Луцк: 12°C
Ровно: 12°C

НБУ не зумів пояснити надмірну щедрість при видачі рефінансування банку "Фінансова ініціатива"

НБУ не зумів пояснити надмірну щедрість при видачі рефінансування банку "Фінансова ініціатива"
НБУ не зумів пояснити надмірну щедрість при видачі рефінансування банку "Фінансова ініціатива"

Finbalance уже писав, що за підсумками 2014 року відтік коштів клієнтів у банку «Фінансова ініціатива» зі значним надлишком покривався не просто загальним обсягом виданого Нацбанком рефінансу, але й суто стабілізаційними кредитами.

Так, з фінзвітності «Фінансової звітності» випливає, що обсяг гривневих вкладів фізосіб торік у банку скоротився на суму близьно 961 млн грн (-28,2%), а валютних – на 14,8 млн дол (-10,1%). Щодо депозитного портфелю юросіб, то його гривнева складова торік скоротилася майже на 1,8 млрд грн (-73,4%), валютна ж, правда, збільшилася – на 8,6 млн дол (удвічі).

За даними ж НБУ, в 2014 році він надав «Фінансовій ініціативі» рефінансування строком на понад 30 днів на суму більше 8,3 млрд грн (один з найвищих показників у банківській системі). З цієї суми майже половина – 4 млрд грн. – це стабкредити. Позики надавалися «Фінансовій ініціативі» як за часів керівництва в НБУ С. Кубіва (6,6 млрд грн), так і В. Гонтаревої (1,7 млрд грн).

Куди ж пішли «надлишки» рефінансування? Однозначно стверджувати тут щось проблематично, однак привертає увагу, що в 2014 році портфель гривневих кредитів юрособам у банку «Фінансова ініціатива» збільшився на 1,8 млрд грн. (+16,7%), а валютних позик – на 68,7 млн дол (майже в 2,5 рази).

Також відзначимо, що згідно з фінзвітністю, в 2014 році банк «Фінансова ініціатива» різко збільшив кредитний портфель в агросфері (з 3,62 млрд грн до 6,73 млрд грн, при тому, що на початок 2014 року рівень валютизації позик юрособам був невисоким - біля 11%), тоді як по іншим галузям він переважно скорочувався (див. нижче таблицю).

Такий статус-кво змушує не виключати, що банк агромагната О. Бахматюка за рахунок рефінансування НБУ кредитував, як варіант, власні ж агрокомпанії.

Банк «Фінансова ініціатива», на жаль, так і не надав коментар для редакції Finbalance.

Разом з тим в прес-службі НБУ на наше питання щодо можливого збільшення кредитного портфелю юросіб у вказаній фінустанові за рахунок рефінансування відповіли таким чином:

«Національний банк України відповідно до своїх функцій, як кредитор останньої інстанції, надає банкам кредити рефінансування, для підтримки ліквідності. При цьому, з метою зменшення кредитного ризику банкам встановлюються обмеження щодо проведення окремих ризикових операцій та здійснюється контроль за їх дотриманням (у т.ч. шляхом призначення куратора), а також за використанням коштів рефінансування.

Збільшення кредитного портфелю Банку ПАТ “КБ “ФІНАНСОВА ІНІЦІАТИВА” у 2014 році пов’язано у тому числі з курсовими різницями, внаслідок зростання курсу іноземних валют», - зауважується у коментарі НБУ.

Чи побачили Ви в ньому відповідь на запитання Finbalance? Нам це не вдалося…

Крім того, в НБУ говорять про те, що зростання обсягу кредитів, торік виданих «Фінансовою ініціативою», було пов’язано «у тому числі з курсовими різницями». Хоча ми навели дані, вже «очищені» від ефекту девальвації – окремо динаміку гривневої і окремо – валютної частини кредитного портфелю.

Удар в штангу виходить, пані й панове. 

finbalance.com.ua


Теги статьи: рефинансирование банковНБУФинансова инициатива

Дата и время 07 июня 2015 г., 21:45     Просмотры Просмотров: 4980
Комментарии Комментарии: 0


Похожие статьи

Украинцы избавляются от валютных запасов
В Украине усилился экономический спад, но правительство не пытается его остановить
Судебное блокирование работы банков хотят запретить

Нацбанк получил от Ярославского документы на Банк Кредит Днепр
Банк Тигипко снова уличили в отмывании грязных денег
НБУ решил перекрыть воздух украинцам: опубликованы самые абсурдные пункты закона о финансовом мониторинге

В Украине исчезнут банкоматы: что изменится для людей
Крупнейшими получателями нового рефинансирования Нацбанка стали «Авангард» и Аккордбанк. Гонтарева и Маркарова снова на устах
Банки нарушают права украинцев: как правильно оформить жалобу

Доллар и евро заметно подорожали: сколько стоит валюта 26 мая
Рожкова прокомментировала аферу B2B Jewelry и борьбу с фейковыми финкомпаниями
Нацбанк придумал, как пополнить казну за счет украинцев

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Как карантин сказался на вашем материальном положении?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.488557