АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 23°C
Харьков: 23°C
Днепр: 22°C
Одесса: 22°C
Чернигов: 23°C
Сумы: 23°C
Львов: 23°C
Ужгород: 28°C
Луцк: 24°C
Ровно: 24°C

Мінімальну пенсію в Україні пропонують підвищити у два рази: в Раду внесено законопроєкт

Мінімальну пенсію в Україні пропонують підвищити у два рази: в Раду внесено законопроєкт
Мінімальну пенсію в Україні пропонують підвищити у два рази: в Раду внесено законопроєкт

У наступному році розмір мінімальної пенсії за віком пропонують встановити на рівні двох прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність. Зараз її розмір відповідає одному мінімальному прожитковому мінімуму для даної категорії осіб.

Як пише Оbozrevatel, відповідна ініціатива міститься в законопроекті № 5446, зареєстрованому у Верховній Раді 29 квітня. Його авторами виступила група народних депутатів, які представляють різні фракції в парламенті.

Зокрема, документом вносяться зміни до статті 28 Закону "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", згідно з якими з 1 січня 2022 року:

  • мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу встановлюється у розмірі не менше 2 прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність (замість сьогоднішнього 1 прожиткового мінімуму). З огляду на те, що з 1 грудня 2021 року розрахунковий розмір даного показника становитиме 1934 грн, то в разі прийняття законопроєкту розмір мінімальної пенсії може становити близько 4000 грн;

  • для осіб, які досягли 65 років, мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу встановлюється у розмірі 70 відсотків мінімальної заробітної плати (замість 40 відсотків, як є на цей час). Нині мінзарплата в Україні становить 6000 грн. Відповідно, в цьому випадку мінімальна пенсія може зрости з 2400 до 4200 грн;

  • в разі відсутності необхідного страхового стажу (35 років для чоловіків і 30 для жінок) мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється в розмірі, пропорційному наявному страховому стажу, але не менше півтора прожиткових мінімумів (зараз такий мінімум не передбачений). Таким чином, пенсія для таких осіб не повинна бути менше ніж 2091 грн (з урахуванням розміру прожиткового мінімуму з 1 грудня 2021 року – 1943 грн).

Крім іншого, законопроєктом пропонується збільшити розмір пенсії в разі втрати годувальника до двох прожиткових мінімумів для непрацездатних громадян. Зараз цей показник становить: на одного непрацездатного члена сім’ї - 50 відсотків пенсії за віком померлого годувальника, на двох і більше непрацездатних членів сім’ї - 100 відсотків.

Про те, звідки в держбюджеті на наступний рік візьмуться гроші на таке істотне збільшення мінімальних пенсій, автори документа не уточнюють. У пояснювальній записці лише вказується, що в разі прийняття законопроєкту його реалізація вимагатиме додаткових витрат, конкретний обсяг яких визначатиметься законом про Державний бюджет на 2022 рік.


Теги статьи: Прожиточный минимумВерховна радаУкраїнаПенсіїЗаконопроект

Дата и время 09 мая 2021 г., 21:22     Просмотры Просмотров: 839
Комментарии Комментарии: 0


Похожие статьи

Комитет Рады отправил на доработку закон Зеленского об олигархах
Правительство предлагает обложить сельхозпроизводителей дополнительными налогами на сумму 27,3 млрд грн в год, - Ассоциация аграриев
Зарплаты членам Нацсовета хотят повысить в 3 раза и дать им право проверять СМИ во время карантина

Арахамия не оставляет попыток продвинуть льготы для табачников, а Корниенко хочет помочь партиям отмывать деньги. Что лоббируют в Раде
Рада ухвалила спірний законопроект про Нацраду, який заблокував парламент і викликав сутичку
1,4 миллиарда гривен от растаможки "евроблях" планируют направить на борьбу с COVID-19

Нардеп Иванчук лоббирует правки в закон о системе гарантирования, которые могут лишить вкладчиков компенсаций
"Час виконувати обіцянки": США і ЄС розкритикували реформу судів і конкурси на керівництво САП та НАБУ
Рябошапка о «налоговой амнистии» Зеленского: Налоговики будут ходить по домам заробитчан и описывать имущество

Украинцам хотят сократить количество выходных дней: сколько заберут и зачем
Сначала амнистия, потом тотальный контроль и закручивание гаек. Какую схему придумала власть против украинцев
“Шкарлетне” ЗНО: стадія профанації

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Нужно ли посадить Медведчука?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.119636