АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -5°C
Харьков: -7°C
Днепр: -4°C
Одесса: 0°C
Чернигов: -6°C
Сумы: -6°C
Львов: -1°C
Ужгород: 1°C
Луцк: -2°C
Ровно: -3°C

Чого очікувати від ринку житлової нерухомості в червні 2015 року - прогноз

Чого очікувати від ринку житлової нерухомості в червні 2015 року - прогноз
Чого очікувати від ринку житлової нерухомості в червні 2015 року - прогноз

Якщо переглянути динаміку розвитку ринку житлової нерухомості України в травні 2015 року, можна констатувати, що цінова стабілізація ринку продовжується при поступальному зростанні кількості угод.

Як показує статистика, в основній масі міст ціни в доларах істотно не змінилися, хоча спостерігаються деякі тенденції на спад. Умовне коригування у бік зменшення ціни в доларах відбулося по всіх містах. На 0,21% зниження зафіксоване в Одесі та Харкові (0,14%), за ними йдуть Львів (0,11%), Дніпропетровськ (0,14%) і Київ (0,16%). За минулий місяць несуттєво знизилися ціни і в не найбільших містах країни – Хмельницькому (мінус 0,12%), Миколаєві (мінус 0,11%), Чернігові (мінус 0,09%), Херсоні (мінус 0,12%), Ужгороді (мінус 0,10%).

Тенденція укладення договорів на ринку вторинного житла в більш низькому ціновому сегменті триває, найбільшу кількість угод купівлі-продажу традиційно зафіксовано в коридорі $50-80 тис., а також ще в середньому ціновому сегменті – $80-95 тис. Традиційно низький інтерес спостерігається на квартири бізнес і преміум класу у всіх районах Києва.

У травні, за даними SV Development, в столиці було укладено 275 “чистих” і до кінця оформлених угод купівлі-продажу вторинного житла, що на 10% менше кількості угод за квітень, у зв’язку з тим, що було багато неробочих днів.

Найбільшим попитом користувалися двокімнатні квартири (46% угод), 42% припадає на однокімнатні квартири і 12% – на об’єкти з трьома кімнатами і більше. Максимальна кількість угод (81%) припадає на квартири до 100 тис. дол., 12% – у ціновій категорії від 100 до 200 тис. доларів і 7% – у категорії понад 200 тис. доларів.

У червні фінансовий ринок чекає подальша стабілізація в разі відсутності серйозних форс-мажорів (відновлення військових дій, економічний колапс, ін.). На вторинному ринку прив’язка все ще залишається до долара, і за фактом всі угоди проводяться саме в цій валюті, хоча за законодавством це заборонено.

Традиційно, зовсім “убита” хрущовка коштує мінімум $1000/кв.м, і не важливо, який буде курс – 25, 50 або 100 грн/$, всі поголовно хочуть Долар, люди поки ще не вірять в уряд, НБУ і Гривню!

З урахуванням того що на початку березня курс долара знову почали утримувати адміністративними методами, коли з 40 грн/$ відбулося зниження до 24-25 грн/$, і ця фіксація триває вже третій місяць, можна припустити, що уряд буде утримувати цей коридор до кінця року, що дозволить планомірно пожвавити ринок нерухомості.

В наступному місяці SV Development прогнозує незначне зростання кількості угод (оптимістичний прогноз) до 320-350 (якщо не відбудеться чергового стрибка курсу). Найбільшим попитом будуть користуватися двокімнатні квартири, на які припаде близько 46-48% всіх угод, 42-44% займуть однокімнатні квартири і 11-13% припаде на об’єкти з трьома кімнатами і більше.

Якщо говорити про середню вартість квадратного метра вторинного житла в Києві, то в доларовому еквіваленті вона може несуттєво знизитися (до 1%) і скласти $1192/кв. м. “За нашими прогнозами, максимальна кількість угод (80-82%) буде зафіксована в сегменті до $100 тис., 11-13% в ціновій категорії від $100 тис. до $200 тис. і 4-7% – у категорії понад $200 тис.” – резюмує фахівець з маркетингу SV Development Сергій Костецький.

news.finance.ua


Теги статьи: Рынок недвижимостиНедвижимость

Дата и время 08 июня 2015 г., 11:52     Просмотры Просмотров: 2989
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Прокурору из Борисполя два года не предъявляют подозрение в незаконном обогащении
Продажи квартир в Киеве рухнули на 70%. Чего ждать дальше
Что будет с рынком недвижимости в Украине: резкий обвал или рост цен

В России шикарный дом чиновника стал эпицентром грандиозных скандалов
Беглому коммунисту Калетнику мама подарила 49 миллионов
Сестра Розенблата купила две квартиры в Германии за десятки миллионов

Киев обогнал Париж и Стокгольм в рейтинге городов Европы с самой дорогой недвижимостью
Служебное жилье зажала: в сети показали многоквартирную судью из Киева
Судья Людмила Галиян: кормит и мантия, и частный отель

Заместитель начальника одесских спасателей «получил» уголовное производство из-за машины
"Еще недавно ему нехватало даже на новый костюм": Тетерук задекларировал три квартиры и подарок жены в 700 тыс. гривен
Семья судей скрыла доход от туристического бизнеса

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Чего вы больше всего ожидаете в следующем году?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.060155