АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -1°C
Харьков: -3°C
Днепр: -3°C
Одесса: 1°C
Чернигов: 0°C
Сумы: -3°C
Львов: 1°C
Ужгород: 1°C
Луцк: 1°C
Ровно: 0°C

Чого очікувати від ринку житлової нерухомості в червні 2015 року - прогноз

Чого очікувати від ринку житлової нерухомості в червні 2015 року - прогноз
Чого очікувати від ринку житлової нерухомості в червні 2015 року - прогноз

Якщо переглянути динаміку розвитку ринку житлової нерухомості України в травні 2015 року, можна констатувати, що цінова стабілізація ринку продовжується при поступальному зростанні кількості угод.

Як показує статистика, в основній масі міст ціни в доларах істотно не змінилися, хоча спостерігаються деякі тенденції на спад. Умовне коригування у бік зменшення ціни в доларах відбулося по всіх містах. На 0,21% зниження зафіксоване в Одесі та Харкові (0,14%), за ними йдуть Львів (0,11%), Дніпропетровськ (0,14%) і Київ (0,16%). За минулий місяць несуттєво знизилися ціни і в не найбільших містах країни – Хмельницькому (мінус 0,12%), Миколаєві (мінус 0,11%), Чернігові (мінус 0,09%), Херсоні (мінус 0,12%), Ужгороді (мінус 0,10%).

Тенденція укладення договорів на ринку вторинного житла в більш низькому ціновому сегменті триває, найбільшу кількість угод купівлі-продажу традиційно зафіксовано в коридорі $50-80 тис., а також ще в середньому ціновому сегменті – $80-95 тис. Традиційно низький інтерес спостерігається на квартири бізнес і преміум класу у всіх районах Києва.

У травні, за даними SV Development, в столиці було укладено 275 “чистих” і до кінця оформлених угод купівлі-продажу вторинного житла, що на 10% менше кількості угод за квітень, у зв’язку з тим, що було багато неробочих днів.

Найбільшим попитом користувалися двокімнатні квартири (46% угод), 42% припадає на однокімнатні квартири і 12% – на об’єкти з трьома кімнатами і більше. Максимальна кількість угод (81%) припадає на квартири до 100 тис. дол., 12% – у ціновій категорії від 100 до 200 тис. доларів і 7% – у категорії понад 200 тис. доларів.

У червні фінансовий ринок чекає подальша стабілізація в разі відсутності серйозних форс-мажорів (відновлення військових дій, економічний колапс, ін.). На вторинному ринку прив’язка все ще залишається до долара, і за фактом всі угоди проводяться саме в цій валюті, хоча за законодавством це заборонено.

Традиційно, зовсім “убита” хрущовка коштує мінімум $1000/кв.м, і не важливо, який буде курс – 25, 50 або 100 грн/$, всі поголовно хочуть Долар, люди поки ще не вірять в уряд, НБУ і Гривню!

З урахуванням того що на початку березня курс долара знову почали утримувати адміністративними методами, коли з 40 грн/$ відбулося зниження до 24-25 грн/$, і ця фіксація триває вже третій місяць, можна припустити, що уряд буде утримувати цей коридор до кінця року, що дозволить планомірно пожвавити ринок нерухомості.

В наступному місяці SV Development прогнозує незначне зростання кількості угод (оптимістичний прогноз) до 320-350 (якщо не відбудеться чергового стрибка курсу). Найбільшим попитом будуть користуватися двокімнатні квартири, на які припаде близько 46-48% всіх угод, 42-44% займуть однокімнатні квартири і 11-13% припаде на об’єкти з трьома кімнатами і більше.

Якщо говорити про середню вартість квадратного метра вторинного житла в Києві, то в доларовому еквіваленті вона може несуттєво знизитися (до 1%) і скласти $1192/кв. м. “За нашими прогнозами, максимальна кількість угод (80-82%) буде зафіксована в сегменті до $100 тис., 11-13% в ціновій категорії від $100 тис. до $200 тис. і 4-7% – у категорії понад $200 тис.” – резюмує фахівець з маркетингу SV Development Сергій Костецький.

news.finance.ua


Теги статьи: Рынок недвижимостиНедвижимость

Дата и время 08 июня 2015 г., 11:52     Просмотры Просмотров: 3255
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Киевский коммунальщик скрыл две незаконно купленные квартиры из декларации
Заместитель департамента охраны здоровья КМДА Геннадий Лепский купил новый «Порше» за многомиллионные откаты
Суд оставил под арестом дом, подаренный сыну Онищенко

Безработный харьковский депутат покупает квартиры, путешествует по Тибету и разъезжает на элитном байке
Из ВТБ Банка незаконно вывели недвижимость на 105 млн грн
Одесский военком утаил квартиру в Крыму: делом занялась военная прокуратура

Судья Михаил Вильгушинский: почему не в тюрьме?
У пенсионерки из Ужгорода отобрали дом и землю, пока она была в больнице
Новоназначенный член Высшего совета правосудия Лариса Иванова: крест на правосудии

Кому придется вернуть субсидию в бюджет: как украинцы "хитрят" со скидками
Нынешнюю жизнь Людмилы Янукович показали украинцам
Журналисты показали величественный дворец Ахметова

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Пойдете ли вы на выборы президента Украины?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.062604