Аваков прокоментував санкції РНБО проти криміналітету: Вплив "ворів у законі" – пряма загроза нацбезпеці країни

Аваков прокоментував санкції РНБО проти криміналітету: Вплив "ворів у законі" – пряма загроза нацбезпеці країни
Аваков прокоментував санкції РНБО проти криміналітету: Вплив "ворів у законі" – пряма загроза нацбезпеці країни

"Вори в законі" мають колосальний вплив на дестабілізацію політичної та соціально-економічної ситуації в Україні, тому Рада національної безпеки та оборони (РНБО) України вводить економічні санкції проти них, заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Про це міністр Аваков написав на своїй сторінці в Twittеr.

"РНБО прийняло пропозицію уряду щодо низки санкцій проти "ворів у законі ": від блокування активів до примусового видворення з України! Вплив "ворів у законі" - пряма загроза нацбезпеці - тому нульова толерантність!", - написав він.

Як йдеться у заяві МВС щодо рішення РНБО про санкції відносно лідерів організованих злочинних угруповань, за словами Авакова, п’ятий рік в Україні зберігається тенденція зменшення рівня злочинності, що є результатом спільної роботи всіх правоохоронних органів.

"Єдина державна позиція нульової толерантності до кримінальних елементів, які загрожують безпеці України і її громадян. Потрібен комплексний підхід, який не дозволить цим злочинним суб’єктам і формуванням діяти в нашій державі. Організована злочинність - пряма загроза нацбезпеці України", - заявив Аваков під час засідання РНБО.

Тому міністр МВС ініціював можливість введення персональних спеціальних економічних санкцій до осіб, які мають статус "ворів у законі". 

Він також зазначив, що не менш важливим елементом боротьби з організованою злочинністю, є жорсткість умов відбування покарання такої категорії осіб.

"З цією метою бачимо за доцільне створити окрему установу виконання покарань у системі установ Державної кримінально-виконавчої служби Міністерства юстиції України", - підкреслив Аваков.

"Особливо небезпечним для нацбезпеки є той факт, що так звані "вори в законі" намагаються впливати та на політичні процеси, встановлюючи корумповані зв’язки з представниками органів державної влади, місцевого самоврядування з судами", – йдеться у заяві МВС. 

За попередніми даними, наразі у світі налічується 557 "ворів в законі", значна кількість з яких мають стійкі кримінальні зв’язки зі злочинним середовищем в Україні та використовують їх задля дестабілізації криміногенної обстановки в країні.

За інформацією правоохоронців, за етнічною ознакою серед "ворів у законі" 356 грузинів, 129 росіян, 29 вірмен, 18 азербайджанців і 25 - інші.

На 1 січня 2020 року на території України знаходилось "34 вори в законі". За останній час завдяки злагодженій роботі правоохоронців їх кількість скоротилась майже  вдвічі, з яких: 

-   двоє перебувають в СІЗО та установах виконання покарань; 

-   один під домашнім арештом; 

- один в пункті тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні. 

"Кримінальні авторитети та злодії в законі – іноземні громадяни які зараз ще залишились на території України будуть примусово видворені за межі країни в найкоротші обумовлені Законом терміни. Також будуть  заморожені їх активи та заборонена будь-яка економічна діяльність на території нашої країни. Кримінальні авторитети та злодії в законі які є громадянами України будуть притягатись до відповідальності згідно кримінально-процесуального законодавства", – йдеться у заяві МВС. 

Дата и время 15 мая 2021 г., 14:35     Просмотры Просмотров: 1254