АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 16°C
Харьков: 17°C
Днепр: 17°C
Одесса: 15°C
Чернигов: 15°C
Сумы: 16°C
Львов: 13°C
Ужгород: 15°C
Луцк: 12°C
Ровно: 12°C

Росія поглинає Донбас: про що і чому заговорили в ЄС

Росія поглинає Донбас: про що і чому заговорили в ЄС
Росія поглинає Донбас: про що і чому заговорили в ЄС

Європейський союз впевнений, що Росія почала поступове поглинання  окупованих територій Донбасу. Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на документ, представлений Брюсселем на цьому тижні державам-членам.

Утім виникає запитання - чому загроза масової паспортизації, яку РФ проводить на Донбасі, викликала стурбованість у представників ОБСЄ та країн ЄС лише зараз. Наразі у планах РФ — видати жителям ОРДЛО 1 млн російських паспортів. Тобто, зробити громадянами Російської Федерації близько третини населення  окупованих територій.

Підготувавши грунт до того, що представницькі органи влади в ОРДЛО на момент можливого повернення в Україну були представлені громадянами РФ. А це — черговий конфлікт. Прекрасно розуміючи, що офіційний Київ навряд чи погодитися на повернення ОРДЛО з такою кількістю російських громадян, Кремль грає в довгу.

Адже якщо Україна не захоче приймати назад ОРДЛО після виконання "Мінська", Росія зможе добитися зняття частини санкцій. Тим часом Росія продовжує продавлювати політичну частину Мінських угод про входження квазіреспублік до складу України на правах фактично федеральних округів. І в такому випадку масова паспортизація створює передумови для прямого збройного втручання з боку РФ під виглядом захисту вже не просто російськомовного населення, але — російських громадян. Повторення абхазького сценарію..

Я вважаю, що вся ця ситуація стала можлива, тому що і українська влада (й при Порошенкові, й при Зеленському), і європейці боялися йти на ще більшу конфронтацію з РФ. А зараз "зросійщення" українських громадян на окупованих територіях — фактично незворотний процес.

На мою думку, протистояти цьому слід, приймаючи закони, згідно з якими наявність подвійного громадянства (з будь-якою країною, не тільки РФ, тому що є загрози паспортизації українців з боку Угорщини, Польщі, Румунії) передбачає автоматичне позбавлення громадянства України.

Відсутність українського громадянства — це відсутність права голосу на виборах. Що мінімізує вплив такого роду людей на формування порядку денного в Україні, особливо в політичному векторі.

 


Теги статьи: ЄвросоюзМінські домовленостіОРДЛООБСЕРосіяДонбасСнегирьов

Автор статьи:
Дмитрий Снегирев
Все статьи автора

Дата и время 16 мая 2021 г., 17:23     Просмотры Просмотров: 1139
Комментарии Комментарии: 0


Похожие статьи

Боевики на Донбассе трижды обстреливали позиции ООС
Глава ОБСЕ Анн Линде посетила зону ООС
Міській владі Женеви довелося терміново закуповувати прапори Росії і США для саміту

«Налоги платить не будут, местному бизнесу ничего не перепадет»: Ходаковский рассказал, как будет работать новый инвестор «ВТС»
Зеленский хочет мониторинга ОБСЕ на границе, в Крыму и на море
Россия угрожает полностью закрыть миссию ОБСЕ на границе с Украиной, – МИД

Швеция впервые за 300 лет передаст Украине оригинал Конституции Пилипа Орлика
Опозиціонер з РФ: Україна вибрала демократію – це значить, що у Росії все буде погано
Казанский – об обмене пленными: россиянам не нужны их люди, они хотят шантажировать Украину

Наемники РФ открывали огонь возле Новгородского и Пивденного, на Луганщине зафиксирован пролет вражеского БПЛА "Орлан-3М", - пресс-центр ОС
Зеленский заявил, что ТКГ должна возобновить полноценную работу
На оккупированном Донбассе зафиксировали фургон с "грузом 200". Он въезжал с территории РФ, - СММ ОБСЕ

Комментарии:

comments powered by Disqus
16 июня 2021 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Нужно ли посадить Медведчука?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.211636